reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5-7/2023

dodano: 2023-07-21 15:52 | aktualizacja: 2023-07-21 16:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-7/2023 okładka SAT Kurier 5-7/2023 - tylko wersja elektroniczna
Przedstawiamy platformy: TNT SAT
Kanały TV i usługi VOD w Europie
10 produktów na lato 2023
Podróże z anteną – Alanya w Turcji

TESTY:
Play Box TV z Telewizją Nowej Generacji

NOWE PRODUKTY:
Odbiornik PULSe 4K Combo rev. II
HDM 1 S – nowy modulator Polytron
Antena TT-365 5G Protected
Odbiornik Amiko Impulse H.265 DVB-T2/C HD
HDBaseT Wall Plate HDMI/VGA 4K 18 Gbps
FibreIRS Global Invacom OTx KIT 1310 nm
8K60 HDMI 2/4 x1 Switch

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów Polsat Box i CANAL+
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz FTA z 19,2°E
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-7/2023 - wakacyjne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: 10 produktów na lato 2023


Chcielibyśmy przedstawić Czytelnikom wybór 10 produktów związanych z odbiorem telewizji satelitarnej i naziemnej, które mogą być interesujące na lato 2023 roku.
 

 
TEST: Play Box TV z Telewizją Nowej Generacji

Dokładnie cztery lata temu opisywaliśmy na łamach SAT Kuriera dekoder Play Now TV Box, a właściwie jego pierwszą wersję opartą o układ Broadcom. W międzyczasie operator wprowadził dwie kolejne wersje, tym razem modele Amlogic, z coraz to mocniejszymi procesorami. W maju bieżącego roku doczekaliśmy się czwartego dekodera Play – Play Box TV, którego premierze towarzyszyło wprowadzenie Telewizji Nowej Generacji (nie mylić z nieistniejącą już telewizją nowej generacji n, która w wyniku połączenia z Cyfrą+ zapoczątkowała nc+, dziś pod nazwą Canal+).RAPORT: Kanały TV i usługi VOD w Europie


Usługi audiowizualne są bramą do dostarczania milionom widzów na całym świecie treści filmowych, rozrywkowych i sportowych. Treści te, dostępne za pośrednictwem kanałów telewizyjnych oraz usług VOD, to nie tylko dobra ekonomiczne, lecz także kulturowe, wiele mówiące o społeczeństwie czy nawet kształtujące je. Obserwacja podaży usług audiowizualnych, ich oferty, zasięgu i struktury właścicielskiej jest kluczem do określenia wielkości sektora audiowizualnego na danym obszarze, ale nie tylko. Istotne znaczenie ma również zrozumienie, kto i w jaki sposób kształtuje rynek.
 
Przedstawiamy platformy: TNT SAT

TNT SAT to pakiet francuskich kanałów telewizyjnych, uruchomiony 15 czerwca 2007 roku przez francuskiego nadawcę, operatora i producenta CANAL+ we współpracy z luksemburskim operatorem SES. Celem usługi jest uzupełnienie oferty naziemnych nadajników TNT (Télévision Numérique Terrestre) oraz obsługa gospodarstw domowych w trudno dostępnym terenie Francji metropolitarnej i Monako, gdzie naziemna telewizja cyfrowa nie ma zasięgu. TNT SAT jest nadawany z transponderów satelity Astra 19,2°E w szyfrowaniu Viaccess.


RAPORT: Wystawa ANGA COM 2023


ANGA COM 2023 – tegoroczna edycja wystawy i konferencji poświęconej internetowi i telewizji, cieszyła się większym zainteresowaniem niż edycja 2022 zorganizowana po przerwie pandemicznej. Wzięło w niej udział 22 tys. ludzi w porównaniu z 18 tys. przed rokiem. Było też więcej odwiedzających niż w 2019 roku – przed pandemią, kiedy naliczono 20 tys. uczestników, a także w 2018 roku, kiedy ANGA pochwaliła się 21,7 tys. uczestników.

 
Podróże z anteną – Alanya w Turcji

Turecka Alanya to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez polskich turystów chcących tanio i szybko (w tydzień) odpocząć all inclusive. Alanya to typowo turystyczna miejscowość w prowincji Antalya w regionie Morza Śródziemnego w Turcji. Nazywana jest „Perłą Riwiery Tureckiej”.

AI, ta sztuczna inteligencja...

Sat News

ZAP – zmiany na satelitach

 

Uwaga! Numer 5-7/2023 jest dostępny wyłącznie w formie elektronicznej (PDF) - do kupienia na stronie internetowej hollex.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...