reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTVE uruchomi regularny kanał 4K FTA

dodano: 2023-07-22 21:17
autor: RO | źródło: satcesc.com

TVE UHD Hiszpański nadawca RTVE robi znaczący krok w kierunku przyszłej telewizji niekodowanej i publicznych usług audiowizualnych w Hiszpanii, rozpoczynając regularną transmisję w Ultra HD (IUHD - 4K) od 15 lutego 2024 roku. Dzięki temu RTVE będzie w czołówce nadawania w jakości 4K dla całej populacji całkowicie za darmo i regularnie.

satkurier.pl
TVE UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Naziemne kanały telewizyjne w Hiszpanii są nadawane w standardowej jakości SD (która zostanie wyłączona najpóźniej do 14 lutego 2024 r.) oraz w rozdzielczości HD. Nadawca RTVE wyszedł z zamiarem uruchomienia regularnej transmisji 4K.

Testy dla RTVE były już przeprowadzone przez firmę Cellnex Telecom we wszystkich stolicach prowincji Hiszpanii i kilku innych miastach, obejmując zasięgiem nieco ponad 60% populacji. Testy realizują też Axion (w Andaluzji), Castilla-La Mancha Telecom (w Kastylia-La Mancha) i Televés (z emisją w Galicji).

TVE od 20 listopada 2022 r. wyemitowało kilka meczów w Katarze w jakości 4K z HDR i dźwiękiem Dolby Atmos, wykorzystując multipleks naziemnej telewizji cyfrowej TDT, a także satelitę Hispasat 30W-5 (30°W).

Intencją RTVE do 14 lutego 2024 r. jest utrzymanie emisji kanału TVE UHD w fazie testów. Od 15 lutego 2024 przejście na regularne nadawanie w multipleksie RGE2, zajmując pojemność przydzieloną dla nadawcy publicznego zgodnie z aktualnym planem technicznym naziemnej telewizji cyfrowej w Hiszpanii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...