reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hiszpania odkłada wyłączenie SD

dodano: 2022-12-28 20:56 | aktualizacja: 2022-12-28 23:19
autor: RO | źródło: eleconomista.es/broadbandtvnews.com

TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania Rząd w Hiszpanii zatwierdził narodowy plan zmian dla naziemnej telewizji cyfrowej. Jak donosi El Economista, użytkownicy starszych niż 15 lat odbiorników będą mogli odbierać sygnały telewizji naziemnej w standardowej rozdzielczości (SD) do 14 lutego 2024 roku. W podstawowej jakości obrazu utknęli wszyscy nadawcy w kraju.

https://www.rtve.es/television/dividendo-digital/
TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Władze zapewniły oddech ulgi rodzinom, które zakupiły telewizory przynajmniej 15 lat temu. Odbiorniki nadal będą działać i odbierać sygnał telewizyjny bez konieczności wymiany telewizora  lub wprowadzania dodatkowego sprzętu (np. dekodera STB ze specyfikacją DVB-T2/MPEG-4/HD).

Zdaniem hiszpańskiego rządu, przedłużenie terminu przejścia do HD wynika z wyjątkowej sytuacji, jaka powstała z powodu pandemii koronawirusa i napięć inflacyjnych przez inwazję Rosji na Ukrainę. Wszystkie te czynniki spowolniły tempo odnowy parku telewizorów, co z kolei przełożyło się na to, że wiele gospodarstw domowych wciąż nie przygotowało się na odbiór sygnału HD.

Narodowy Plan Techniczny dla naziemnej telewizji TDT pierwotnie wyznaczył datę 1 stycznia 2023 roku jako dzień zaprzestania nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w jakości SD, jednocześnie promując innowacje technologiczne w usługach telewizyjnych poprzez wdrażanie transmisji HD oraz wprowadzanie telewizji ultrawysokiej rozdzielczości (UHD).

Niektórzy nadawcy, którzy zbyt pośpiesznie przeszli na HD, z powrotem przełączyli się na sygnał SD. Dzięki temu mogli odzyskać utraconą widownię. A jeszcze nieco ponad rok temu założono, że od 2023 r. wszystkie kanały NTC w Hiszpanii muszą nadawać w HD.

Źródło: eleconomista.es 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...