reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Najlepszy w historii wynik kanałów grupy MWE Networks

dodano: 2023-07-25 09:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE Networks

MWE Networks Michał Winnicki W maju i czerwcu br. grupa medialna MWE Networks osiągnęła wynik 0,81 proc. udziału w rynku w grupie 7-74. To najlepszy rezultat w historii jej działalności. Dalsze plany spółki obejmują m.in. produkcję własnych programów oraz budowę biurowca w Warszawie. - Trzymamy się obranej strategii, którą dobrze charakteryzują słowa: wspomnienia-wzruszenia-wrażenia - powiedział Karol Warda, dyrektor kanałów telewizyjnych i produkcji MWE Networks.

MWE Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sukcesywne wzrosty oglądalności oraz konsekwentne uatrakcyjnianie oferty programowej zapewniły MWE Networks 7. miejsce wśród komercyjnych grup medialnych w Polsce, informuje Grupa.

Uzyskany w maju i czerwcu udział w rynku – 0,81 proc. to wzrost o 84 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2021 (0,44 proc. udziału w czerwcu 2021) i 72 proc. w stosunku do 2022 (0,47 proc. udziału w czerwcu 2022).

Liderem Antena HD, hitem „Columbo”

Największą popularnością cieszył się kanał Antena HD, który w analizowanym okresie uzyskał najwyższe w swojej historii wyniki: 0,5 proc. i 0,48 proc. udziałów grupie 7-74 oraz 0,45 proc. w grupie 16-59 (zarówno w maju jak i czerwcu).

Warto zauważyć, że popularność stacji rośnie wśród widzów naziemnych – w maju w tej grupie celowej osiągnęła udział 1,6 proc. Magnesem przyciągającym widzów okazał się kultowy serial kryminalny „Columbo”, który oglądało średnio ponad 65 tys. widzów, co przełożyło się na 0,81 proc. udziału w grupie 7-74. Najpopularniejszy odcinek, wyemitowany 7 maja, obejrzało ponad 108 tys. widzów (1,23 proc. udziału w tejże grupie docelowej).
 

– Krok po kroku przekonujemy do siebie widzów i pokazujemy, jak bardzo zależy nam na tworzeniu jakościowej oferty programowej. Trzymamy się obranej strategii, którą dobrze charakteryzują słowa: wspomnienia-wzruszenia-wrażenia. Wkładamy ogrom pracy, by jak największa liczba widzów dostrzegała i doceniała naszą wizję. Wyniki, w których widać szybki wzrost popularności, są dla nas niezwykle satysfakcjonujące – powiedział Karol Warda, dyrektor kanałów telewizyjnych i produkcji MWE Networks.

– Cieszymy się, że nasza oferta zyskuje uznanie wśród widzów. Wyjątkowo satysfakcjonującym faktem jest dotarcie do szerokiej, zróżnicowanej grupy odbiorców. Staramy się, by portfolio stacji grupy MWE było urozmaicone i każdy, niezależnie od wieku, znalazł w niej treści dla siebie. Te wyniki są dla nas motywacją do dalszej pracy i sygnałem, że idziemy we właściwym kierunku – stwierdził Michał Winnicki, właściciel spółek grupy MWE.

W wakacje Antena HD oferuje widzom serial dokumentalny „Kontrola graniczna”, który przybliża kulisy pracy strażników granicznych. Program przedstawia ten zawód ze strony nie zawsze istniejącej w świadomości publicznej. Strażnicy codziennie zmagają się z własnymi osądami, emocjami, zaufaniem oraz jego brakiem, sytuacjami o dużym ryzyku. „Kontrola graniczna” pozwala lepiej poznać i prawdziwie zrozumieć trudy ich życia i pracy. Emisje od poniedziałku do środy o 22:00 oraz weekendy o 17:00.

Jakie plany na przyszłość?

MWE Networks w ciągu najbliższych miesięcy planuje m.in. produkcję własnych programów telewizyjnych oraz wejście na rynek platform OTT – w osiągnięciu obydwu celów pomóc ma otwarty 1 maja 2023 oddział w Warszawie. Nowa filia MWE Networks zajmuje się produkcją, strategią, badaniami i dystrybucją kanałów telewizyjnych.

W dalszej perspektywie, grupa planuje m.in. rozpoczęcie budowy własnego warszawskiego biurowca, w którym znajdą się m.in. studia telewizyjne i radiowe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...