reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zatwierdzono wielką fuzję w Indiach

dodano: 2023-08-11 19:51
autor: RO | źródło: variety.com

Zee-Sony Proponowana fuzja nadawców Zee Entertainment Enterprises Limited i Sony Pictures w Indiach wreszcie otrzymała zielone światło. Stało się to prawie 2 lata po ogłoszeniu umowy. Szacunkowa wartość połączonego podmiotu może wynieść nawet 10 miliardów dolarów. Sojusz Sony-Zee ma szansę stać się największym graczem branżowym w kraju i dużą konkurencją dla Walt Disney India i Network18.

businesstoday.in
ZEE TV i Sony Pictures Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Regulacyjne zielone światło wydało National Company Law Tribunal (NCLT). Transakcja ma na celu połączenie dwóch gigantów telewizyjnych w Indiach, ich zasobów cyfrowych, operacji produkcyjnych i bibliotek programów.

Zgodnie z planami ogłoszonymi we wrześniu 2021 roku i sfinalizowanymi w grudniu 2021 roku, połączona firma zachowa notowania Zee na giełdzie w Indiach, a Sony zapewni sobie duży zastrzyk gotówki i kontrolę większościowego udziału w wysokości 51%.

Umowa napotkała kilka trudności dla Zee, zanim doszła do skutku.
Pojawiły się zastrzeżenia ze strony funduszu Invesco z siedzibą w Atlancie, jednego z największych akcjonariuszy Zee, które później zostało rozwiązane. Na początku tego roku Zee przeżyło postępowanie upadłościowe, a w czerwcu indyjska Rada Papierów Wartościowych i Giełd (SEBI) zakazała dyrektorowi zarządzającemu ZEE, Punitowi Goenka i emerytowanemu przewodniczącemu, Subhasha Chandry, zajmowania jakichkolwiek stanowisk kierowniczych lub dyrektorskich w spółkach giełdowych przez rok, prowadząc jednocześnie dochodzenie w sprawie zarzutów wykorzystywania informacji poufnych.

W lipcu trybunał NCLT zastrzegł zlecenie fuzji po sprzeciwie wierzycieli, którzy są winni około 152 mln dolarów. Wśród nich Axis Finance, JC Flower Asset Reconstruction Co, IDBI Bank, Imax Corp i IDBI Trusteeship. W czwartek, 10 sierpnia NCLT oddalił wszystkie zastrzeżenia.

Jednym z kluczowych punktów połączenia, jak pierwotnie zaproponowano, było to, że Punit Goenka będzie pełnić funkcję dyrektora zarządzającego powstałego podmiotu. Biorąc pod uwagę, że zakaz SEBI wciąż jest aktualny, to nie wiadomo, kto zostanie dyrektorem Sony-Zee.

Sony Group Corporation, główna spółka macierzysta Sony Pictures Networks, nie odniosła się do bardzo opóźnionej fuzji w prezentacji swoich wyników w środę, 9 sierpnia. Jednak w maju Sony twierdziło, że postrzega Indie jako kraj o największych możliwościach rozwoju.

Źródło: variety.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...