reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zatwierdzono wielką fuzję w Indiach

dodano: 2023-08-11 19:51
autor: RO | źródło: variety.com

Zee-Sony Proponowana fuzja nadawców Zee Entertainment Enterprises Limited i Sony Pictures w Indiach wreszcie otrzymała zielone światło. Stało się to prawie 2 lata po ogłoszeniu umowy. Szacunkowa wartość połączonego podmiotu może wynieść nawet 10 miliardów dolarów. Sojusz Sony-Zee ma szansę stać się największym graczem branżowym w kraju i dużą konkurencją dla Walt Disney India i Network18.

businesstoday.in
ZEE TV i Sony Pictures Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Regulacyjne zielone światło wydało National Company Law Tribunal (NCLT). Transakcja ma na celu połączenie dwóch gigantów telewizyjnych w Indiach, ich zasobów cyfrowych, operacji produkcyjnych i bibliotek programów.

Zgodnie z planami ogłoszonymi we wrześniu 2021 roku i sfinalizowanymi w grudniu 2021 roku, połączona firma zachowa notowania Zee na giełdzie w Indiach, a Sony zapewni sobie duży zastrzyk gotówki i kontrolę większościowego udziału w wysokości 51%.

Umowa napotkała kilka trudności dla Zee, zanim doszła do skutku.
Pojawiły się zastrzeżenia ze strony funduszu Invesco z siedzibą w Atlancie, jednego z największych akcjonariuszy Zee, które później zostało rozwiązane. Na początku tego roku Zee przeżyło postępowanie upadłościowe, a w czerwcu indyjska Rada Papierów Wartościowych i Giełd (SEBI) zakazała dyrektorowi zarządzającemu ZEE, Punitowi Goenka i emerytowanemu przewodniczącemu, Subhasha Chandry, zajmowania jakichkolwiek stanowisk kierowniczych lub dyrektorskich w spółkach giełdowych przez rok, prowadząc jednocześnie dochodzenie w sprawie zarzutów wykorzystywania informacji poufnych.

W lipcu trybunał NCLT zastrzegł zlecenie fuzji po sprzeciwie wierzycieli, którzy są winni około 152 mln dolarów. Wśród nich Axis Finance, JC Flower Asset Reconstruction Co, IDBI Bank, Imax Corp i IDBI Trusteeship. W czwartek, 10 sierpnia NCLT oddalił wszystkie zastrzeżenia.

Jednym z kluczowych punktów połączenia, jak pierwotnie zaproponowano, było to, że Punit Goenka będzie pełnić funkcję dyrektora zarządzającego powstałego podmiotu. Biorąc pod uwagę, że zakaz SEBI wciąż jest aktualny, to nie wiadomo, kto zostanie dyrektorem Sony-Zee.

Sony Group Corporation, główna spółka macierzysta Sony Pictures Networks, nie odniosła się do bardzo opóźnionej fuzji w prezentacji swoich wyników w środę, 9 sierpnia. Jednak w maju Sony twierdziło, że postrzega Indie jako kraj o największych możliwościach rozwoju.

Źródło: variety.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...