reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rząd libański zawiesza Télé Liban

dodano: 2023-08-12 12:28
autor: RO | źródło: thenationalnews.com

Tele Liban W piątek, 11 sierpnia br. tymczasowy rząd Libanu zamknął publicznego nadawcę Télé Liban ze względu na protest pracowników, którzy domagali się wypłaty zaległych pensji i zasiłków. Stacja telewizyjna, która powstała w 1977 roku, dzisiaj jest jedną z najstarszych w regionie. Zatrudnia około 200 osób, które nie otrzymują pełnego wynagrodzenia od prawie 22 miesięcy.

Télé Liban
Tele Liban


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Télé Liban przestało nadawać programy regularne, choć minister informacji Ziad Makary zapewnił, że stacja wznowi nadawanie w późniejszym terminie. Decyzja nastąpiła kilka dni po tym, jak minister powiedział, że rozmowy z przedstawicielami związków posuwają się do przodu.

Rynek medialny Libanu jest zdominowany przez sektor prywatny, a kanały telewizyjne są zazwyczaj własnością partii politycznych lub są z nimi powiązane, co stawia Télé Liban w wyjątkowej sytuacji.

W zeszłym roku Tele Liban nie pokazał piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, ponieważ rząd nie doszedł do porozumienia w sprawie opłat za prawa do transmisji.

W następstwie załamania gospodarczego kraju w 2019 roku, libański funt stracił około 98% swojej wartości w stosunku do amerykańskiego dolara. Wynagrodzenia w lokalnej walucie nie dorównują szalejącej inflacji w Libanie, kraju mocno uzależnionym od importu. Siła nabywcza została poważnie ograniczona, a wiele ministerstw boryka się z nieobecnością pracowników wynikającą z kwestii płacowych.

Kryzys, za który obwinia się dziesięciolecia korupcji i złego zarządzania przez libańskie elity, pogrążył większość ludności w ubóstwie i doprowadził do powszechnych niedoborów podstawowych artykułów pierwszej potrzeby, w tym lekarstw i prądu elektrycznego.

Télé Liban jest transmitowany dla Bliskiego Wschodu z satelitów Nilesat 201 (7°W) i Badr 4 (26°E).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...