reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AMC UK kończy nadawanie 28.09

dodano: 2023-08-18 18:59
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

AMC „Fear The Walking Dead” Brytyjski gigant telekomunikacyjny BT potwierdził, że kanał filmowy AMC zakończy nadawanie w Wielkiej Brytanii z dniem 28 września 2023 roku. AMC UK był obsługiwany wyłącznie przez firmę BT. Uruchomiony 8 lat temu w ramach trwającej rywalizacji o abonentów między Sky UK a BT.

AMC Fear the Walking Dead


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BT ogłosił, że 28.09.2023 r. użytkownicy jego platformy stracą AMC UK. W tym momencie kanał przestanie istnieć w Wielkiej Brytanii.

Kanał oferował abonentom takie seriale, jak „Fear the Walking Dead” czy „Breaking Bad”. Początkowo był znany pod nazwą AMC from BT. Od 2019 r. był dostępny tylko na platformie telewizyjnej BT po zamknięciu transmisji na systemie satelitarnym Astra 28,2°E.

Uruchomiony w sierpniu 2015 r. z wielką pompą jako AMC from BT został tak zaprojektowany, aby walczyć z dominacją Sky na rynku płatnej telewizji, oferując abonentom BT ekskluzywne treści. Był to czas, kiedy operatorzy BT i Sky mocno ze sobą konkurowali i kłócili się o różne kwestie, nie tylko o dostęp do swoich kanałów. Sky blokował Sky Atlantic przed innymi dostawcami, a abonenci BT mieli tylko ograniczony dostęp do Sky Sports. Klienci usługi satelitarnej Sky UK musieli subskrybować BT Sport, aby uzyskać dostęp do AMC. Wybrane odcinki najlepszych seriali były oferowane w formie gratisu na BT Showcase, który działał na Freeview do 2018 roku.

W końcu obie strony osiągnęły kompleksowe porozumienie, w wyniku którego BT zaczął odchodzić z rynku płatnej telewizji. AMC stało się kanałem "zaniedbanym" i "zapomnianym" przez operatora, a w marcu przestało aktualizować swoje profile w mediach społecznościowych. Następnie BT zaprzestało marketingu kanału.

28 września 2023 r. minie dokładnie 8 lat i 1 miesiąc od uruchomienia kanału i zaledwie kilka dni przed 4. rocznicą opuszczenia Sky.

Przyszłość telewizji BT.
BT pod marką EE będzie nadal oferować usługę telewizyjną, polegającą na odsprzedaży usług Sky NOW i TNT Sports. Ta druga zastąpiła BT Sport po utworzeniu spółki joint venture z Warner Bros Discovery (WBD) w 2022 roku, co doprowadziło do połączenia brytyjskich aktywów sportowych obu firm.

Powszechnym oczekiwaniem jest wykupienie pozostałych udziałów BT przez WBD, co oznacza, że BT całkiem zrezygnuje z prowadzenia własnych kanałów telewizyjnych. W rzeczywistości obie firmy zawarły w swojej umowie klauzulę, która pozwala na sprzedaż.

AMC w streamingu?
Nikt z BT i AMC nie potwierdził, że zamknięcie AMC w telewizji linearnej spowoduje pojawienie się usługi przesyłania strumieniowego AMC+ w Wielkiej Brytanii. Każda nowa usługa byłaby ciężka do sprzedania, ponieważ rynek jest nasycony. Jednak umowa BT i AMC jest tak sporządzona, że AMC może dokonywać własnych ustaleń w przyszłości.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...