reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat Hot Bird 13F dotarł na 13°E

dodano: 2023-08-25 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

Eutelsat Hot Bird 13F satelita hotbird 360px W czwartek, 24 sierpnia br. satelita Eutelsat Hot Bird 13F dotarł na swoją docelową pozycję orbitalną 13°E. Tego samego dnia aktywowano na nim pierwszy transponder, o częstotliwości 12,073 GHz, pol. V. Użytkownicy branżowych forów internetowych SatsUK i Digital-Forum.it wskazują na poprawę sygnału w porównaniu z tym samym transponderem na satelicie Eutelsat Hot Bird 13B, zanim go przeniesiono.

Toys Films/Eutelsat/satkurier.pl
Eutelsat Hot Bird 13F 13G Polsat Box Canal+ TVN Toys Films


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transponder nr 68 o częstotliwości 12,073 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 5/6; DVB-S2/QPSK na satelicie Eutelsat Hot Bird 13F wykorzystywany jest przez operatora Eutelsat na potrzeby transmisji DVB-IP. Zatem nie znajdziemy tam żadnych kanałów telewizyjnych. Strumień danych wyszukuje się pod nazwą PoC (skrót od Proof of Concept).

Należy się spodziewać, że w najbliższych dniach Eutelsat będzie kontynuował przełączanie transponderów z satelitów Eutelsat Hot Bird 13B i 13E na nową jednostkę Eutelsat Hot Bird 13F, tak by ukończyć cały proces przenoszenia jeszcze w trzecim kwartale tego roku, zgodnie z zapowiedziami.

Do przełączenia pozostała jeszcze m.in. część transponderów Polsat Box. Kanały dystrybuowane przez CANAL+ i TVN Warner Bros. Discovery trafiły już na innego nowego satelitę - Eutelsat Hot Bird 13G, na przełomie maja i czerwca br. Ostateczne efekty migracji z satelitów Hot Bird 13B, 13C i 13E na satelity Hot Bird 13F i 13G abonenci Polsat Box, CANAL+ i Orange TV powinni odczuć już niedługo.

Dodajmy, że w rzeczywistości satelita Eutelsat Hot Bird 13F rozpoczął pracę na orbicie już 4 kwietnia 2023 roku, jednak na pozycji 0,5°E, gdzie świadczył komercyjne usługi dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR). Ten jednorazowy kontrakt opiewał na kwotę 14 mln euro. Następnie rozpoczął się proces przesuwania satelity na 13°E, gdzie ostatecznie trafił 24 sierpnia br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...