reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Naszość - tylko dla nienormalnych” w kinach

dodano: 2023-08-25 18:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sonovision/satkurier.pl

Sonovision „Naszość - tylko dla nienormalnych” Od piątku, 25 sierpnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Naszość - tylko dla nienormalnych”, którego bohaterem jest Akcja Alternatywna Naszość. Producentami tego dokumentalnego filmu są Film Open Group i Black Box, wsparcia finansowego udzielili Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Fundusz Patriotyczny i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, a dystrybutorem jest Sonovision. Występują Piotr Lisiewicz („Kulisy manipulacji” i „Wywiad z chuliganem” w TV Republika), Waldemar Fydrych „Major”, Rafał Dąbrowski „Uszol”, Paweł Kaczmarek „Kaczmi”, Sanczo i Piotr Fronczewski.

Sonovision „Naszość - tylko dla nienormalnych”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa mieszkańców Poznania, w latach dziewięćdziesiątych XX wieku tworzących Akcję Alternatywną Naszość, wymyśla happeningi ośmieszające polityków, działaczy komunistycznych, organizuje protesty przeciwko zbrodniczej działalności Władimira Putina. Międzypokoleniowa i ideowo różnorodna grupa na czele której stał Piotr Lisiewicz (obecnie prowadzący programy „Wywiad z chuliganem” i „Kulisy manipulacji” w TV Republika - więcej tutaj) wydaje także pismo „Naszość - tylko dla nienormalnych”, na łamach którego znalazły się rysunki oraz wiersze tworzone przez członków formacji. Grupa wydała także tomik poezji zatytułowany „Flaki z nietoperza”. - Ich potyczki z systemem sądowniczym, policją i mediami stają się opowieścią o nieznanej liście swoistych tabu tamtego czasu. Pokazują też uniwersalną i antytotalitarną moc śmiechu i ludzkiej kreatywności - czytamy w opisie.

Reżyserką i autorką scenariusza filmu „Naszość - tylko dla nienormalnych” jest Magdalena Piejko, za zdjęcia odpowiadał Michał Gruszczyński, za montaż Rafał Sałata, za animacje Michał Czubak, za muzykę zespół Apteka, a kierowniczkami produkcji były Małgorzata Matuszewska i Kamila Marzec-Suchta. W dokumencie występują Piotr Lisiewicz, Waldemar Fydrych „Major”, Rafał Dąbrowski „Uszol”, Paweł Kaczmarek „Kaczmi” i Sanczo, a lektorem jest Piotr Fronczewski.

Dodajmy, że film „Naszość - tylko dla nienormalnych” pojawił się w kinowej dystrybucji w piątek, 25 sierpnia 2023 roku, jednak od piątku, 14 kwietnia 2023 roku produkcja ta była emitowana na specjalnych pokazach.
 
Bohater produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Naszość - tylko dla nienormalnych”, foto: Sonovision
Bohater produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Naszość - tylko dla nienormalnych”, foto: Sonovision


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...