reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sylwester i Nowy Rok w ofercie TV Republika

dodano: 2022-12-30 20:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku) Jak zapowiada nadawca, w sobotę, 31 grudnia 2022 roku i w niedzielę, 1 stycznia 2023 roku, czyli w sylwestra i Nowy Rok, TV Republika przygotowała dla widzów ofertę ciekawych programów, koncertów i podsumowań. Stacja wyemituje takie produkcje jak „Polityczne podsumowanie roku”, „Kulisy manipulacji”, „Kolędy nadziei”, „Dania z dziczyzny”, „Gdyby żył Okudżawa. Para-szopka wojenna Marcina Wolskiego” i „Recital fortepianowy Kiryła Keduka”.

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 31 grudnia 2022 roku o godzinie 10:00 wyemitowane zostanie „Polityczne podsumowanie roku”, z udziałem Piotra Kalety z Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz Artura Łąckiego z Kolacji Obywatelskiej (KO). Program poprowadzi Adrian Stankowski. O godzinie 16:25 pojawi się specjalne wydanie programu „Kulisy manipulacji”. Program poprowadzą Katarzyna Gójska i Piotr Lisiewicz.

O godzinie 17:25 na antenie pojawią się „Kolędy nadziei”. Koncert polskich kolęd ze Lwowa i ukraińskich kolęd z Warszawy. W jednej z najstarszych lwowskich świątyń, katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny specjalnie dla widzów TV Republika zaśpiewa polski Chór im. św. Jana Pawła II pod batutą Bronisława Pacana. Z kolei w Warszawie usłyszymy ukraińskie pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu artystki z Kijowa, Vlady Muravets, wraz z synkiem Iaroslavem. Koncert widzowie zobaczą również w niedzielę, 1 stycznia 2023 roku o godzinie 13:10 (więcej tutaj).

W ramówce stacji pojawi się także program „Dania z dziczyzny” - o godzinie 20:30 odcinek pierwszy, a o godzinie 23:05 drugi. Dziczyzna to mięso znane w polskiej kuchni praktycznie od zawsze. Polacy coraz częściej doceniają żywność, która nie posiada żadnych ulepszaczy, czy antybiotyków. Nie ma nic bardziej zdrowego niż posiłek pochodzący wprost z natury. Jak wartościowe i zdrowe potrawy możemy stworzyć ze składników znajdujących się w polskich lasach? O tym opowiedzą twórcy programu „Dania z dziczyzny”. Na początek rosół z dzikiej kaczki, schab z dzika na uzbeckiej patelni oraz pieczona perliczka w piecu typu tandyr. Program prowadzi Karol Kus.

O godzinie 23:20 - „Gdyby żył Okudżawa” - premiera para-szopki wojennej Marcina Wolskiego poświęconej wojnie rozgrywającej się od prawie roku u Ukraińców. Wystąpią Dorota Sadzewicz, Miłka Małecka, Dominika Świątek, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski i Stanisław Klawe, autorem muzyki jest Bułat Okudżawa, a tekstów Marcin Wolski.

- Robiłem wiele szopek, ale nigdy w warunkach wojennych. Tegoroczna szopka złożona z 15 utworów poświęcona jest dramatowi rozgrywającemu się od prawie roku u naszych sąsiadów i braci Ukraińców. Dedykuję ją także pamięci wielkiego ormiańsko-gruzińskiego poety i barda Bułata Okudżawy. Ciekaw jestem o czym by pisał i o czym śpiewał, gdyby żył obecnie

- powiedział zapraszając na koncert Marcin Wolski.


Powtórki programu widzowie zobaczą w Nowy Rok w godzinach 10:10 i 19:00 (więcej tutaj).

W nocy z soboty na niedzielę, z 31 grudnia 2022 roku na 1 stycznia 2023 roku o godzinie 0:01 wyemitowany zostanie „Recital fortepianowy Kiryła Keduka”. Widzowie usłyszą Walc Es-dur op. 18, dwa Mazurki (nr 2 C-dur oraz nr 4 b-moll) op. 24, Nokturn F-dur op. 15 nr 1 oraz Scherzo nr 2 b-moll op. 31. Utwory wykona pianista Kirył Keduk. Muzyk urodził się w Grodnie na Białorusi, w rodzinie o polskich korzeniach. Debiutował na wielkiej estradzie w wieku zaledwie 10 lat, jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Mińsku. Jest zwycięzcą ponad 15 międzynarodowych konkursów pianistycznych. m.in. takich jak „Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Vladimira Horowitza” w Kijowie, czy „James Mottram International Piano Competition” w Manchesterze. Koncertował w większości krajów europejskich, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej oraz Japonii, występując w tak salach koncertowych jak Steinway Hall w Nowym Jorku, Mozarteum w Salzburgu, Pierre Boulez Saal w Berlinie, Sala Verdi w Mediolanie, Bridgewater Hall w Manchesterze, Teatro Politeama Garibaldi w Palermo, Hamarikyu Asahi Hall w Tokyo i wielu innych. Program będą mogli zobaczyć widzowie również w niedzielę, 1 stycznia 2023 roku w godzinach 8:00 i 18:00.

W niedzielę, 1 stycznia 2023 roku o godzinie 9:50 wyemitowany zostanie trzeci odcinek programu „Dania z dziczyzny”, natomiast później powtórzone zostaną odcinki pierwszy (o godzinie 19:45) i drugi (o godzinie 23:05).
 
Vlada Muravets podczas koncertu „Kolędy nadziei”, foto: Telewizja Republika
Vlada Muravets podczas koncertu „Kolędy nadziei”, foto: Telewizja Republika
Vlada Muravets i Iaroslav Muravets podczas koncertu „Kolędy nadziei”, foto: Telewizja Republika
Vlada Muravets i Iaroslav Muravets podczas koncertu „Kolędy nadziei”, foto: Telewizja Republika
Karol Kus w programie „Dania z dziczyzny”, foto: Telewizja Republika
Karol Kus w programie „Dania z dziczyzny”, foto: Telewizja Republika
Kirył Keduk podczas koncertu „Recital fortepianowy Kiryła Keduka”, foto: Telewizja Republika
Kirył Keduk podczas koncertu „Recital fortepianowy Kiryła Keduka”, foto: Telewizja Republika


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...