reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netflix pokazał zwiastun „Znachora” z Leszkiem Lichotą [wideo]

dodano: 2023-08-30 10:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netflix

Znachor Netflix Netflix zaprezentował zwiastun nowej ekranizacji powieści „Znachor” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, z Leszkiem Lichotą w roli tytułowej. Znana jest też data premiery - film będzie można obejrzeć jednocześnie w ponad 190 krajach na całym świecie już 27 września br. Najsłynniejsza adaptacja „Znachora” pochodzi z 1981 roku. Wyreżyserował ją Jerzy Hoffman, a w rolach głównych wystąpili: Jerzy Bińczycki i Anna Dymna. Co ciekawe w nowej ekranizacji zagra Artur Barciś, którego można było zobaczyć również w wersji filmu z lat 80.

Leszek Lichota w filmie „Znachor” / Netflix
Leszek Lichota Netflix Znachor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Znachor” - opis fabuły

Profesor Rafał Wilczur to wybitny lekarz pracujący w jednej z renomowanych klinik, który w wyniku serii nieoczekiwanych zdarzeń traci rodzinę i pamięć. Od tego momentu przemierza Polskę, a swoje miejsce znajduje w małej wsi Radoliszki. Choć nie pamięta swojej przeszłości lekarskiej, niesie pomoc okolicznym mieszkańcom i szybko zostaje okrzyknięty Znachorem. Czy niesamowity splot wydarzeń sprawi, że odnajdzie swoją tożsamość i rodzinę?

Twórcy i obsada

Za reżyserię odpowiada Michał Gazda, a w rolach głównych wystąpią: Leszek Lichota jako profesor Rafał Wilczur i debiutująca w pierwszoplanowej roli żeńskiej (Marysia, córka profesora) Maria Kowalska. Hrabiego Czyńskiego zagra Ignacy Liss, a Zośkę Anna Szymańczyk. Ponadto w filmie wystąpią również m.in.: Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak, Łukasz Szczepanowski, Artur Barciś, Jarosław Gruda, Henryk Niebudek i Adam Nawojczyk.

Autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tomasz Augustynek. Producentką filmu jest Magdalena Szwedkowicz.

Długość trwania filmu „Znachor”: 2 godz. 20 min

Zobacz zdjęcia.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...