reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Asharq Documentary HD (FTA) na satelicie Badr 4 [wideo]

dodano: 2023-09-01 13:17 | aktualizacja: 2023-09-01 13:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Asharq Documentary HD kanał dokumentalny saudi 360px W tym tygodniu w krajach świata arabskiego pojawi się nowy kanał skupiający się na dokumentach. Stacja będzie nosić nazwę Asharq Documentary. Niekodowana (FTA) transmisja będzie realizowana w wysokiej rozdzielczości (HD). Kanał Asharq Documentary HD już testuje w jednym z multipleksów DVB-S na satelicie Badr 4 na pozycji 26°E. Jest też dostęp do materiałów tego kanału na YouTube.

AsharqDoc
Asharq Documentary HD kanał dokumentalny saudi 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy Asharq Documentary HD dostępne w Polsce - najlepiej na Dolnym Śląsku
Transponder z emisją testową Asharq Documentary HD można odbierać nie tylko w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), ale także w Europie. Odbiór możliwy jest za pomocą anten satelitarnych o średnicy od około 100 do 120 cm.

Asharq Documentary HD jest również nadawany na satelicie Eutelsat 7 West A (7,3°W). Warunki odbioru z tej pozycji nie są w Europie Środkowej tak korzystne jak z pozycji 26°E. W praktyce brak sygnału z 7,3°W: 12,322 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK.

Oficjalnie transmisja Asharq Documentary HD rozpocznie się w niedzielę 3 września 2023 r. po południu (17:00 czasu saudyjskiego; GMT+3h). Kanał ma przybliżać widzom filmy dokumentalne różnych gatunków - odkryje przed widzami tajemnice polityki, biznesu, ekonomii i historii.

Stacja będzie nadawać w języku arabskim. Program będzie prowadzony przez Saudi Research and Media Group (SRMG), największą grupę medialną w regionie MENA z siedzibą w Rijadzie.

W momencie startu Asharq Documentary będzie zawierał różnorodną gamę filmów dokumentalnych w języku arabskim, takich jak:

  • „Ameryka i talibowie” – epickie, trzyczęściowe śledztwo analizujące 20-letnie inwestycje Ameryki w Afganistanie. Film zawiera relacje z terenu oraz wywiady z urzędnikami USA i talibów.
  • „Nuclear NOW” – dokument nagrodzonego Oscarem reżysera Olivera Stone’a bada możliwości odblokowania przez społeczność globalną nowego źródła energii w celu ocalenia planety.
  • „Space War” – film badający, jak globalna rywalizacja o dostęp do przestrzeni kosmicznej stworzyła nowy obszar konfliktu i interesów gospodarczych wśród światowych superpotęg.
  • „Real Madryt” – inspirująca historia ukazująca wspaniałe zwycięstwa i legendarnych zawodników, którzy przyczynili się do tego, że Real Madryt stał się największym fenomenem piłkarskim na świecie.
Jest kilka ciekawych dokumentów o Putinie:

 Asharq Documentary będzie dostępny za pośrednictwem dedykowanego kanału telewizyjnego i kont w mediach społecznościowych, a także poprzez transmisję na żywo i usługi na żądanie za pośrednictwem Asharq NOW.


Parametry techniczne - Asharq Documentary HD:

Badr 4 (26°E), 12,092 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

Źródło: parabola.cz  maaal.com  zawya.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...