reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podsumowanie targów IFA 2023

dodano: 2023-09-06 12:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: ifa-berlin.com

IFA Berlin 2023 1-5 wrzesnia logo 360px Po 5 dniach pełnych innowacji, nowych technologii i imponujących prezentacji targi IFA 2023 zakończyły się 5 września 2023 r. Ponad 2000 wystawców w 26 halach na powierzchni 130 000 m kw. sprawiło, że berlińskie targi IFA po raz pierwszy od czasu pandemii były w pełni reprezentowane bez ograniczeń. Około 182 000 gości branżowych i osób zainteresowanych technologią ze 138 krajów przyjechało do Berlina, aby zapoznać się z najnowszymi produktami i usługami w dziedzinie elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego.

IFA-Berlin
messe IFA Berlin 2023 1-5 wrzesnia fot iFA berlin 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Sustainability Village, Robotics Hub czy IFA Outdoors
W tym roku na targach IFA pojawiło się wiele nowych obszarów doświadczeń. W słonecznym letnim ogrodzie na gości czekały stoiska z jedzeniem ulicznym, strefy kreatywne i miejsca do odpoczynku lub rozmów z dala od sal wystawowych. Fani piłki nożnej również mieli coś dla siebie: mogli spotkać swoich bohaterów z dwóch miejscowych klubów piłkarskich: FC Union Berlin i Victoria Berlin.

Honor i Hisense mocno się pokazały
Marka Honor pokazała, jak nowe technologie związane z urządzeniami składanymi zmienią przyszłość technologii mobilnych – a nawet mogą uczynić je modnym dodatkiem. Podkreślając płynną integrację usług cyfrowych na wszystkich ekranach w domu, firma Hisense ogłosiła oficjalne partnerstwo z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA 2024.

W piątek 1 września i sobotę 2 września czołowi eksperci i liderzy branży spotkali się na szczycie liderów IFA, aby omówić zrównoważony rozwój, gospodarkę o obiegu zamkniętym, sztuczną inteligencję i inne przełomowe trendy technologiczne. Skupiono się tutaj na metaświecie, robotyce, Internecie rzeczy i nowych sposobach dotarcia do grup docelowych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Targi IFA skupiały się na innowacjach
Innowacje były od prezentacji produktów podczas dwóch dni medialnych po targi IFA NEXT. To centrum innowacji zapewniło w tym roku przestrzeń dla ponad 350 start-upów i połączyło je z ponad 200 inwestorami. Odbyło się szereg prezentacji i paneli na tematy takie jak: „Jak zbudować «jednorożca startupu»” czy „Jak skutecznie współpracować z partnerami korporacyjnymi”. W pierwszym konkursie IFA NEXT Pitch Battle rywalizowało ze sobą 59 start-upów.

Zwycięzcą został francuski start-up Urban Cuisine prowadzący połączony z siecią kryty ogród warzywny.

Berlin jest jednym z najważniejszych ośrodków technologicznych w Europie.

Dlatego w tym roku IFA nawiązała współpracę z Berlin Tech Week przy przyjęciu w Berlin Soho House, AI Sprint and Breakfast oraz Berlin Startup Night. W LVL World of Gaming odbył się także wieczór gier.

- IFA Berlin powraca – zarówno jako platforma, jak i stały element globalnej branży technologicznej. Pokazaliśmy, jak szybko potrafią się rozwijać targi IFA, aby uszczęśliwiać wystawców i zwiedzających. Targi IFA 2023 okazały się ogromnym sukcesem. Ale jak zawsze, pierwszy dzień po IFA jest pierwszym dniem przed IFA. Nigdy nie było to bardziej prawdziwe niż dzisiaj, ponieważ obecnie przygotowujemy się do obchodów 100. urodzin IFA w 2024 r.


– powiedziała dr. Sara Warneke, dyrektor zarządzająca organizacji branżowej gfu Consumer & Home Electronics GmbH, organizatora targów IFA.

- IFA pod nowym kierownictwem pokazała wszystkim zaangażowanym, że tegoroczne wydarzenie zapoczątkowało prawdziwą zmianę, która wskaże drogę wszystkim przyszłym targom.

- Na przygotowania mieliśmy niecałe osiem miesięcy. Zespół IFA Management GmbH dokonał prawdziwego cudu i przygotował wspaniałą i inspirującą IFA. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy: przekształciliśmy targi IFA z targów elektroniki użytkowej i sprzętu AGD w bogate w treści doświadczenie dla wszystkich


– stwierdził Oliver Merlin, dyrektor zarządzający IFA Management GmbH.

- Perspektywy na przyszły rok są obiecujące. Wiele firm już zaangażowało się w IFA 2024. Kraj związkowy Berlin zadeklarował także pełne wsparcie dla przyszłorocznych targów.


Targi IFA 2024 odbędą się w roku swoich 100. urodzin w dniach 6–10 września 2024 r. w Berlinie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...