reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Zbliża się ­­50. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE

dodano: 2023-09-07 15:44 | aktualizacja: 2023-09-07 16:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: PIKE

­­50. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE W imieniu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oraz Polskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL zapraszamy do udziału w jubileuszowej 50. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE, która odbędzie się w dniach 2-4 października 2023 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Przewodni temat tegorocznej konferencji to „Media i telekomunikacja w dobie AI”. SAT Kurier jest patronem medialnym wydarzenia.

PIKE
­­50. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Program jubileuszowego jesiennego spotkania przewiduje zarówno dyskusje o przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji, jak i ocenę zarysowujących się kierunków zmian z punktu widzenia biznesu, regulatorów i ekspertów szczególnie w okresie przedwyborczym oraz agresji Rosji na Ukrainę.

Do udziału w Konferencji zaproszeni zostali znakomici Goście - przedstawiciele operatorów sieci kablowych, mobilnych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej oraz sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych, a także instytucji regulacyjnych, Parlamentu oraz Rządu.

Zaproszeni goście:
Janusz Cieszyński – Sekretarz Stanu, KPRM; Jacek Oko – Prezes UKE; Maciej Świrski – Przewodniczący KRRiT; Mark Brzezinski – Ambasador USA w Polsce; Steven Harris – Executive Director, The Society of Cable Telecommunications Engineers, USA; Carsten Engelke – Director of Technology, ANGA COM, Niemcy; Oleksandr Savchuk – Prezes Zarządu, The Ukrainian Internet Association; Vincent Garnier – Dyrektor Generalny FTTH Council; Krzysztof Bosak – Konfederacja; Michał Kobosko – Trzecia droga – Polska 2050 PSL; Robert Obaz – Lewica; Grzegorz Napieralski – Koalicja Obywatelska; Conor Pierce – CEO, Samsung Polska.

Konferencji towarzyszyły będą międzynarodowe spotkania: Forum Operatorów Hurtowych oraz Forum Wschód-Zachód, a także Studio Wirtualne PIKE, w którym zaproszeni goście będą dyskutowali na temat najważniejszych problemów branży telekomunikacyjnej i medialnej. Natomiast w głównym nurcie będziemy świadkami ciekawych debat z udziałem najwyższej kadry zarządzającej z całej Europy.

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli wszystkich partii politycznych: „Cyfryzacja i telekomunikacja 2030 – rozmowa z przedstawicielami partii politycznych na temat wyzwań związanych z rozwojem rynku telekomunikacji elektronicznej oraz cyfryzacji”.

W trakcie konferencji, 3 października zostanie proklamowany dniem Telewizji Lokalnych w Polsce. Podczas dwóch dni konferencji będziemy wspólnie dyskutować, jak obecne zmiany rynkowe wpływają na prowadzenie biznesu, rozumienie prawa, na kształt otoczenia instytucjonalnego i na samych konsumentów.

Podczas wieczornej Gali, towarzyszącej Konferencji, rozstrzygnięty zostanie konkurs o nagrodę „Tytanowego Oka” oraz wręczona zostanie najbardziej prestiżowa nagroda w środowisku operatorów kablowych „Złota PIKE”. Konferencja zakończy się koncertem TVN Warner Bros. Discovery, który obchodzi 100-lecie swojej działalności.

50. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE to największe spotkanie sektora medialnego i telekomunikacyjnego, które od lat stanowi neutralną platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, wpisaną w kalendarz największych konferencji w rejonie CEE.

Najważniejsze zagadnienia tematy prezentacji i dyskusji panelowych:
 • Wartości będące fundamentem współczesnej demokracji – Mark Brzezinski – Ambasador USA w Polsce
 • Wyzwania cyfrowej dekady – prowadzący Jacek Oko – Prezes UKE
 • Jak chronić i budować infrastrukturę w świecie VUCA – z udziałem ekspertów z USA, Polski, Niemiec oraz Ukrainy
 • Wyzwania światłowodowego rynku telekomunikacyjnego w Europie – z udziałem operatorów hurtowych z Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec i Francji
 • Inwestycje w telekomunikacji w dobie inflacji – Prof. Paweł Wojciechowski, Tomasz Żurański – Vectra, Aleksander Kutela – Ringier Axel Springer Polska
 • Ratujmy Telewizje Lokalne – misja i finansowanie
 • Najważniejszy jest widz – perspektywa rynku medialnego 2030
 • Potencjał ukraińskiej widowni w Polsce
 • Międzynarodowe wyzwania w walce z piractwem?
 • Jak technologie AI mogą wspierać i rozwijać rynek wideo

Organizatorzy: Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL

Informacje, program, rejestracja: konferencjepike.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...