reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

UKTV na satelicie do końca dekady

dodano: 2023-09-12 20:44
autor: RO | źródło: SES/rxtvinfo.com

SES Astra antena nadawca uplink betzdorf 360px.jpg Nowa umowa między UKTV a operatorem satelitarnym SES zapewni widzom Sky i Freesat w Wielkiej Brytanii i Irlandii dostęp do wielu kanałów telewizyjnych do końca dekady, tj. 2030 roku. Przedłużona umowa obejmuje jeden transponder na satelicie Astra 28,2°E do obsługi pakietu UKTV, w skład którego wchodzą m.in. kanały Dave, Gold i W.

UKTV
UKTV kanały Gold,  Alibi, Dave, Drama, Eden, W i Yesterday


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SES zapewni nowe usługi uplinkowe i naziemne. Warunki umowy pozwalają UKTV na zwiększenie pojemności satelitarnej w celu uruchomienia nowych kanałów w przyszłości.

Widzowie na Wyspach Brytyjskich będą nadal oglądać ulubione programy telewizyjne dzięki umowie SES i UKTV o przedłużeniu umowy na wykorzystanie pojemności satelitarnej na kluczowej pozycji orbitalnej Astra 28,2°E do 2030 roku. Z kolei operator Sky ma aktualną umowę z SES do 2028 roku. Firma stara się zachęcać widzów do migracji z satelity na nową platformę internetową, do której dostęp można uzyskać za pośrednictwem urządzeń Sky Glass i Sky Stream.

UKTV jako spółka zależna BBC Studios, komercyjnego i produkcyjnego oddziału BBC, oferuje bezpłatne kanały Dave, Drama, W i Yesterday dla użytkowników platformy Freesat, a także płatne kanały Alibi, Eden i Gold dla subskrybentów Sky. Brytyjski nadawca będzie mógł zwiększyć wynajmowaną pojemność w celu rozszerzenia oferty w przyszłości.
 

Od wielu lat polegamy na SES w zakresie dystrybucji naszych treści wideo i cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą umowę o dodatkowe usługi. Ponieważ nadal wzmacniamy i inwestujemy w działalność linearną, kluczowe jest dla nas zapewnienie niezawodnej, wysokiej jakości dystrybucji satelitarnej w Wielkiej Brytanii i Irlandii

- powiedział dyrektor operacyjny UKTV, Andrew Kemp.

Od komedii i rozrywki po dramaty i historię. UKTV jest nadal siłą napędową tworzenia kreatywnych i ważnych treści telewizyjnych, które są innowacyjnie prezentowane w ich kultowych kanałach. Te wieloletnie rozszerzenie o dodatkowe usługi podkreśla ciągłe znaczenie naszej pozycji orbitalnej 28,2°E, a satelita wnosi strategiczną wartość dla nadawców, którzy chcą dystrybuować wysokiej jakości treści do jak najszerszego grona odbiorców

- powiedział globalny dyrektor ds. mediów w SES, Norbert Hölzle.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...