reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Współpraca SES i Starlink dla statków wycieczkowych

dodano: 2023-09-15 12:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES

SES statek wycieczkowy Starlink 360px Operator satelitarny SES [Astra] z Luksemburga wprowadza pierwszą w branży wycieczkowej zintegrowaną usługę MEO - LEO z wykorzystaniem usług satelitów Starlink. To pierwsze kompleksowe rozwiązanie w branży w zakresie łączności, zapewniające przepustowość do 3 Gb/s dla pływającego statku, zapewniając wyjątkową łączność i Internet dla gości i załogi. Więcej na temat usługi można poczytać tutu.

SES
SES starlink satelita statek wycieczkowy 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po raz pierwszy w historii operatorzy statków wycieczkowych mogą teraz polegać na jednym zarządzanym rozwiązaniu, aby czerpać korzyści z usług łączności satelitarnej o niskim opóźnieniu i dużej przepustowości, które są możliwe dzięki integracji usług satelitów Starlink na niskiej orbicie (LEO) i usługi satelitów SES na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO).

Wspólna oferta – SES Cruise mPOWERED + Starlink – płynnie zintegrowana, sprzedawana i dostarczana przez SES – połączy to, co najlepsze z orbit MEO i LEO, aby zapewnić szybką i bezpieczną łączność 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, statkom wycieczkowym i ich gościom, niezależnie od ich trasa i lokalizacja. 

Operatorzy statków wycieczkowych będą mogli korzystać z nowej oferty SES, która łączy w sobie prawdziwie globalną, wysokoprzepustową usługę systemu LEO Starlink z niezrównaną konstelacją MEO SES, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia gościom i załodze poprzez zwiększenie istniejącej przepustowości i zasięgu.

Rozwiązania są dostępne w warstwie Premium (3 Gb/s na statek) – dla wiodących statków, które chcą zapewnić najwyższą przepustowość w branży lub w warstwie Pro (1,5 Gb/s na statek) – dla operatorów, którzy chcą zarządzać doświadczeniami użytkownika, dopasowując się do właściwe zastosowanie na właściwą orbitę. 

SES jako dostawca usług zarządzanych, który był pionierem wieloorbitowych sieci geostacjonarnych (GEO) i obsługujących MEO oraz przez ostatnie 10 lat dostarczał usługi łączności bezpośrednio operatorom statków wycieczkowych.

Partnerstwo SES ze spółką Starlink należącą do SpaceX w celu dodania usług opartych na LEO do swojej oferty rejsów udowadnia, że wspólne zaangażowanie w zapewnianie najlepszej obsługi klienta operatorom statków wycieczkowych i gościom. 

Inwestycje w rejsy wycieczkowe osiągnęły nowy poziom od czasu pandemii Covid-19 i jest zapotrzebowanie na dostęp do Internetu na statkach.
Operatorzy statków wycieczkowych przesuwają granice technologiczne i innowacyjne, a wiele z nich opiera się na zawsze aktywnej i wydajnej łączności. Potrzebę tę potęgują rosnące oczekiwania pasażerów statków wycieczkowych i zainteresowanych stron w zakresie rozwiązania problemu emisji gazów cieplarnianych w tym sektorze i zapewnienia zgodności z nowymi przepisami morskimi, w tym CII i EEXI.

- W SES staramy się zapewniać światowej klasy łączność naszym klientom korzystającym z rejsów wycieczkowych i zapewniać ten sam poziom usług, z jakiego korzystaliby na lądzie

– powiedział John-Paul Hemingway, dyrektor ds. strategii w SES.

- Będąc jedyną firmą w branży rejsów wycieczkowych, która rozszerzyła naszą unikalną, wieloorbitową sieć GEO i MEO w celu wykorzystania LEO, wierzymy, że otwiera to przed nami nowe możliwości w celu zaspokojenia potrzeb gości i członków załogi rejsów oraz wymagań operacyjnych rejsu. operatorom przyspieszenie transformacji cyfrowych – gdziekolwiek się znajdują.


Dostępny od 4. kwartału 2023 r. SES Cruise mPOWERED + Starlink spełni rosnące wymagania linii wycieczkowych, zapewniając gościom doskonałą obsługę, optymalizując inteligentne operacje statków oraz przyciągając i zatrzymując najlepszą załogę. Dzięki w pełni zarządzanemu, kompleksowemu zarządzaniu, najlepszej w branży przepustowości i wydajności o niskim opóźnieniu, rozwiązanie to ustanowi zupełnie nowy standard łączności statków na całym świecie i zminimalizuje początkowe koszty kapitałowe i bieżące wydatki operacyjne.

Źródło: ses.com  ses.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...