reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat Seriale: „Sługa narodu” w ukraińskiej wersji

dodano: 2023-09-18 10:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat Seriale „Sługa narodu” (wersja ukraińska) We wtorek, 3 października br. o godz. 18:00 na kanale Polsat Seriale wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1., 2. i 3.. sezonu 1. ukraińskiego serialu „Sługa narodu” („Слуга народу”/„Sluga naroda”), którego producentem jest Studio Kvartal 95. Występują Nataliya Sumskaya, Anna Koshmal, Ekaterina Kisten, Elena Kravets, Olga Zhukovtsova-Kiyashko, Tatyana Pechyonkina, Elena Kravets, Galina Bezruk, Anastasiya Chepelyuk, Anna Koshmal, Evgeniy Koshevoy, Stanislav Boklan, Viktor Saraykin i Volodymyr Zelensky. Dodajmy, że serial ten mogli dotąd oglądać w naszym kraju widzowie stacji wPolsce.pl, natomiast polską wersję (Polot Media) tej produkcji emituje Polsat Seriale.

Polsat Seriale „Sługa narodu” (wersja ukraińska)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oryginalny ukraiński „Sługa narodu” pojawi się premierowo na kanale Polsat Seriale. „Sługa narodu” to komedia polityczna. Co się dzieje, gdy zwykły, ale uczciwy człowiek zostaje wybrany na prezydenta? Czy wywróci wszystko do góry nogami? Odpowiedź brzmi: tak. 

„Sługa narodu” to historia nauczyciela szkoły średniej Wasilija Pietrovicha Goloborodko (w tej roli Volodymyr Zelensky), który nieoczekiwanie wygrywa wybory prezydenckie, gdyż jego filmik, w którym krytykował władzę, stał się hitem i internetowym viralem. Niespodziewanie dla wszystkich jeden z uczniów bez zgody nauczyciela nagrał wszystkie jego wypowiedzi, a następnie opublikował je w internecie. W ciągu jednego dnia zwyczajny człowiek zmienia się w przywódcę narodu - głównego kandydata do zwycięstwa w nadchodzących wyborach. Teraz jednak główny bohater tego serialu sam będzie musiał nie tylko zmierzyć się z armią cynicznych polityków, skorumpowanych urzędników i doradców, ale i stawić opór politycznej machinie pełnej wygód, pokus i przywilejów, z czego bardzo chciałaby skorzystać cała rodzina nowego prezydenta. W tej walce skazany jest on na porażkę, chyba że zdecyduje się na współpracę z uwięzionym politykiem, który zna struktury władzy w kraju lepiej niż ktokolwiek inny i nie powstrzyma się przed niczym, by je zreformować. Wasilij Goloborodko próbuje wieść normalne życie bez wszystkich „prezydenckich przywilejów” i bardzo ciężko pracuje, aby zbudować nowy kraj i walczyć z armią skorumpowanych biurokratów. Polityka nigdy nie była równie zabawna.

Ukraiński serial „Sługa narodu” zdobył „Złotą Nagrodę Remi” w kategorii „Komedia telewizyjna” na „WorldFest 2016” w Houston. Na „World Media Festiwal” w Hamburgu otrzymał „Srebrną Nagrodę” i był finalistą „Seoul International Drama Awards” w 2016 roku.

Serial „Sługa narodu” pobił rekord oglądalności w Ukrainie. W latach: 2015-2019 powstały trzy sezony tej produkcji telewizyjnej (1. sezon liczył 23 odcinki, podobnie 2. sezon, natomiast 3. sezon to trzy odcinki 50-minutowe). W 2016 roku premierę miał film kinowy pod tym samym tytułem. Na fali popularności serialu jego twórca i odtwórca głównej roli - Volodymyr Zelensky ogłosił swój start w wyborach prezydenckich na Ukrainie w 2019 roku, w których następnie zwyciężył. Na oczach swojego narodu i całego świata z komika stał się bohaterem, zwłaszcza w związku z trwającym atakiem militarnym Rosji na Ukrainę.

Dodajmy, że ukraińską wersję serialu „Sługa narodu” w 2018 roku mogli oglądać premierowo w naszym kraju widzowie telewizji wPolsce.pl, natomiast w 2023 roku na kanałach Polsat i Polsat 2 (dwa odcinki pokazała także stacja TV4) zadebiutował pierwszy sezon polskiej wersji tej ukraińskiej produkcji, a w obsadzie znaleźli się Adrianna Izydorczyk, Zofia Domalik, Hanna Konarowska-Nowińska, Magdalena Popławska, Ewa Sadowska, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska, Danuta Stenka, Sławomir Orzechowski, Marcin Bosak, Michał Lewandowski, Gabriel Pakieser, Sebastian Perdek, Tomasz Oświeciński, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Dracz i Marcin Hycnar. W przygotowaniu jest druga seria, natomiast pierwszą mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat Seriale. Producentem polskiej wersji jest Polot Media (więcej tutaj).

„Sługa narodu” (wersja ukraińska) - sezon 1., opisy postaci:

Wasilij Pietrovich Goloborodko (w tej roli Volodymyr Zelensky) - 36-letni rozwodnik mieszkający z rodzicami, siostrą i siostrzenicą, od 8 lat - czyli od rozstania z żoną - singiel. Olga, jego była żona odeszła i zabrała ze sobą i mieszkanie i ich syna, który teraz mieszka z nią. Wasilij pracuje jako nauczyciel historii i jest przez swoich uczniów bardzo lubiany, ale nie dogaduje się ani z dyrektorem szkoły, ani ze szkolną administracją. Jest uczciwym i porządnym człowiekiem i nigdy nie bierze udziału w szkolnych intrygach czy plotkach. Wasilij to intelektualista, kocha literaturę poświęconą Churchillowi, cesarzom rzymskim czy Lincolnowi, czasem - głównie podczas snu - korzysta też z ich rad i konsultuje się z nimi sposoby na rozwiązanie życiowych dylematów. Kiedy Wasilij nieoczekiwanie wygrywa wybory prezydenckie, odrzuca wszelkie przywileje i wygody i zamiast rezydencji, limuzyny i służby, wybiera proste życie, jakie wiódł jako nauczyciel i tak jak dotychczas wciąż lubi na przykład przyjeżdżać do pracy rowerem. Bardzo ciężko pracuje, aby zbudować nowy kraj i walczyć z armią skorumpowanych biurokratów. 

Pietr Goloborodko (Viktor Saraykin) - 65 lat, ojciec Wasilija, słabo wykształcony emeryt. Zaczynał jako prosty budowlaniec, ale ciężką pracą doszedł do bycia wykwalifikowanym majstrem. Dziś dorabia jako taksówkarz. Pietr jest cholerykiem, ale równie szybko traci cierpliwość, jak i odzyskuje dobry humor. Chce wydawać się twardszy i bardziej surowy niż naprawdę jest, bowiem uważa, że okazywanie emocji jest oznaką słabości. W rzeczywistości wszyscy wiedzą, że ma dobre serce, a jego dzieci są jego dumą i radością.

Maria Goloborodko (Nataliya Sumskaya) - 59 lat, matka Wasilija, żona Pietra, z zawodu pielęgniarka. Pochodzi z rodziny intelektualistów i została wychowana na osobę uczciwą i sprawiedliwą wobec ludzi. Maria poznała przyszłego męża, kiedy leczyła jego kontuzję po wypadku na budowie. Jest rodzinnym autorytetem i wie, jak radzić sobie z wybuchami męża i wyciszać konflikty. Wasilij jest jej ulubieńcem i to po niej odziedziczył uczciwość, skromność i prawość charakteru. We wszystkich sporach Maria zawsze weźmie stronę syna. Jest bardzo dumna ze swojej byłej synowej, Olgi i ma nadzieję, że ona i Wasilij znów będą razem. 

Svetlana Sakhno „Sveta” (Ekaterina Kisten) - starsza siostra Wasilija. 41-letnia singielka samotnie wychowująca córkę Natashę. Sveta pracuje jako konduktorka, ukończyła technikum zawodowe, ale nie kontynuowała edukacji. Sveta jest największym wsparciem finansowym rodziny i dumą ojca. Jest nadaktywna, podstępna i wyrachowana. Odpowiada najczęściej ze zjadliwą ironią i zawsze postawi na swoim. Nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć to, czego chce, również korzystając z tego, że jej brat właśnie został prezydentem.

Natasha (Anna Koshmal) - córka Svety i siostrzenica Wasilija. Piękna 18-letnia maturzystka. Szczera, inteligentna dziewczyna, z ciętym językiem, ale o dobrym sercu. Próbuje wytrwać w rodzinnym „misz-maszu”.

Jurij Iwanowicz Chuiko (Stanislav Boklan) premier rządu Ukrainy. Jurij to 50-letni mężczyzna. Typowy przedstawiciel starego politycznego układu. Mądry, snobistyczny i bardzo cyniczny. Jego żona jest dwa razy młodsza od niego i jest byłą królową piękności. Jurij przez ostatnie 30 lat zajmował najróżniejsze polityczne stanowiska. To skorumpowany do szpiku kości milioner, ukrywający swój majątek, który zbudował na okradaniu własnego państwa. Wszyscy wiedzą, że wzbogacił się na oszustwach, ale nigdy nic mu nie udowodniono a wszystkie 23 sprawy sądowe, które miał wytoczone, zakończyły się uniewinnieniem. Bardzo lubi Wasilija, ale postrzega go jako zagrożenie i stara się uwikłać go w brudy polityki i skostniałego systemu.

Sergey Mukhin (Evgeniy Koshevoy) - minister spraw zagranicznych i najlepszy przyjaciel Vasiliya. Sergey to były aktor filmowy, specjalizujący się głównie w rolach epizodycznych i niskobudżetowych reklamach. Charyzmatyczny człowiek o ujmującej osobowości. Mimo że nie jest aż tak przystojny, cieszy się wielkim powodzeniem u kobiet. Jest prostolinijnym mężczyzną i nie ma pojęcia o polityce czy dyplomacji. Często popełnia pomyłki czy gafy, ale jego charyzma i pogodne usposobienie ratują go z opresji za każdym razem. Z czasem, dzięki swojej asystentce, Oksanie nauczy się obycia na politycznej scenie.

Oksana Skovoroda (Olga Zhukovtsova-Kiyashko) - asystentka Sergeya. Dorastała w rodzinie dyplomatów, bardzo wykształcona. Pedantyczna perfekcjonistka. Oksana zna 5 języków obcych i orientuje się doskonale w politycznym świecie w kraju i za granicą. Żyje pracą i zupełnie nie przejmuje się tym, jak wygląda. Na początku Sergey nie przypada Oksanie do gustu, ale z czasem bardzo go polubi.

Olga Yur’evna Mishchenko (Elena Kravets) - była żona Wasilija, z którym tworzyli ulubioną parę szkoły. Mają syna, Dimę, który mieszka z matką. Olga ma 37 lat i jest szefową Narodowego Banku Ukrainy. Jest najmądrzejszą i najbardziej praktyczną osobą w teamie Wasilija. Ma otwarty umysł, jest pozytywną osobą, lubi droczyć się z byłym mężem w zabawny i delikatny sposób. Między byłymi małżonkami nie ma żalu ani złych emocji. Olga kochała Wasilija bardzo mocno, ale w związku z tym, że nie mógł zapewnić bytu rodzinie, podjęła trudną decyzję o rozwodzie z nadzieją na to, że spotka nowego męża, który wesprze ją finansowo. Jej poszukiwania dotąd nie przyniosły rezultatu i czasem w rozmowie z byłym mężem odzywają się w niej wyrzuty sumienia.

„Sługa narodu” (ukraińska wersja) - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: we wtorek, 3 października br. o 18:00

Oryginalny ukraiński „Sługa narodu” pojawi się premierowo na kanale Polsat Seriale. „Sługa narodu” to komedia polityczna o zwyczajnym nauczycielu, który zostaje prezydentem Ukrainy. Główny bohater Wasilij Gołoborodko próbuje wieść normalne życie bez wszystkich „prezydenckich przywilejów” i bardzo ciężko pracuje, aby zbudować nowy kraj i walczyć z armią skorumpowanych biurokratów.

Odcinek 2.
emisja: we wtorek, 3 października br. o 19:00

Na inaugurację szykuje się nowy prezydent. Wasilij Pietrowicz poznaje ogromną armię urzędników, dostaje osobistego motywatora, psychologa, a nawet sobowtóra. Co więcej, Goloborodko otrzymuje ogromny personel sług i ma przenieść się do luksusowej rezydencji. I nie jest z tego powodu szczęśliwy. Tymczasem rodzina prezydenta zaczyna odczuwać zalety wysokiej pozycji publicznej. Tymczasem niejaki Krivitsky dostarcza oligarchom akta Goloborodki. Postanawiają, że powinni trochę poczekać, pozwolić skromnemu nauczycielowi żyć wysoko, czekając na moment, kiedy Goloborodko polubi życie na świeczniku i będą mogli z nim negocjować.

Odcinek 3.
emisja: we wtorek, 3 października br. o 19:30

Wasilij Pietrowicz przygotowuje się do inauguracji. Ćwiczy każdy szczegół ważnej i odpowiedzialnej ceremonii - chód, uścisk dłoni ze światowymi przywódcami i, oczywiście, jego pierwsze przemówienie. Speechwriter oferuje Goloborodko słynne przemówienie Lincolna, mówi, że: „nikt w naszym kraju tego nie wie, ale w ojczyźnie Lincolna to docenią - wkrótce będziesz musiał poprosić ich o kredyt”. W nocy Abraham Lincoln przychodzi do Wasilija i próbuje przemówić mu do rozsądku - możesz uwolnić swój lud z niewoli. Gołoborodko pojawia się rano na inauguracji - niestrzeżony i bez eskorty, w zwykłej taksówce i w starym stroju nauczycielskim.

Odcinek 4.
emisja: we wtorek, 10 października br. o 18:00

Goloborodko inicjuje swoje pierwsze reformy. Porzuca drogą limuzynę i jeździ do pracy autobusem. Co więcej, Wasilij Pietrowicz rezygnuje ze swojej straży. Tymczasem rodzina prezydenta zaczyna „robić sobie nadzieje” - ojciec rozpoczyna naprawy, wymienia meble i sprzęt AGD w domu, kupuje drogi samochód. Były prezydent zabarykadował się w urzędzie, nie chcąc zaakceptować wyników wyborów. 

Odcinek 5.
emisja: we wtorek, 10 października br. o 18:30

Goloborodko zagłębia się w dokumentację i znajduje ogromne wydatki administracji, gabinetu Rady Ministrów i Rady Najwyższej. Che Guevara przychodzi do niego i nakłania Wasilija, aby powiedział tym urzędasom całą prawdę prosto w twarz. Głównego bohaterowie brakuje jednak odwagi. Ale na spotkaniu z Radą Najwyższą Gołoborodko idzie jeszcze dalej. W rezultacie przedstawia inicjatywę ustawodawczą, która ma zmniejszyć machinę rządu i przenieść wszystkich na peryferie stolicy.

Odcinek 6.
emisja: we wtorek, 10 października br. o 19:00

Prezydent rozumie, że konieczne jest podjęcie bardziej zdecydowanych działań; kraj potrzebuje kardynalnych reform i lustracji. Jednak premier przekonuje Wasilija, że parlament go nie poprze i proponuje kompromis - Goloborodko może swoimi ludźmi obsadzić najważniejsze państwowe urzędy: ministra spraw zagranicznych, ministra obrony narodowej, szefów Banku Narodowego, Służby Skarbowej i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Odcinek 7.
emisja: we wtorek, 10 października br. o 19:30

W kraju ogłoszono otwarty konkurs na stanowiska rządowe. Tysiące kandydatów, wielu specjalistów i osobiście Prezes biorą udział w wyborze najlepszych z najlepszych. Ostatecznie wyłoniono pięciu najlepszych zwycięzców. Jednak Wasilij dowiaduje się, że wszyscy są ludźmi premiera. Gołoborodko postanawia obsadzić stanowiska tymi, którym na pewno może zaufać - zaprasza do rządu bliskich przyjaciół i kolegów z klasy. Na czele Narodowego Banku Ukrainy staje jego była żona, Olga Mishchenko, Ministerstwa Spraw Zagranicznych - najbliższy przyjaciel, Siergiej Mukhin, Ministerstwa Obrony Narodowej - Ivan Skorik, Służby Skarbowej - Michaił Sanin, i SSU - jego nauczycielka Nina Jegorowna Trietiak.

Odcinek 8.
emisja: we wtorek, 17 października br. o 18:00

W pierwszym dniu roboczym zespół Wasilija zmaga się z trudnościami. Pod oknem Narodowego Banku Ukrainy odbywa się wiec oszukanych klientów. Natomiast nowy szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Skorik boi się zredukować niezliczoną liczbę generałów. Mukhin odkrywa, że dyplomacja jest złożonym światem z wieloma niuansami. A jeśli chodzi o Ninę Jegorowną, jej współpracownicy decydują się „rozgnieść ją”, podając jej psychotropy.

Odcinek 9.
emisja: we wtorek, 17 października br. o 18:30

Nagranie z udziałem Niny Jegorowny dociera do mediów i znika. Podczas gdy Goloborodko próbuje uporządkować sytuację, Krivitsky przychodzi do całego zespołu i oferuje łapówki w szczególnie dużych kwotach za rozwiązanie tego czy innego problemu. Miejsce Niny Jegorownej zajmuje jeszcze jeden przyjaciel Goloborodki, Ormianin Michaił Tosunyan.

Odcinek 10.
emisja: we wtorek, 17 października br. o 19:00

Wszyscy członkowie zespołu Wasilija zgadzają się wziąć pieniądze. Chwila przekazania łapówki zostaje uwieczniona kamerą. Oligarchowie z radości zacierają ręce - teraz mają nowego prezydenta na haku. Ale najwyraźniej znów nie doceni nowego prezydenta, bo wkrótce potem Wasilij i jego zespół podczas konferencji dla mediów informują, że wszystkie otrzymane w ten sposób pieniądze trafią do budżetu, na potrzeby kraju.

Odcinek 11.
emisja: we wtorek, 17 października br. o 19:30

Na posiedzeniu rządu Sanin informuje, że z powodu niezapłaconych podatków skarb państwa co roku traci ogromne sumy. Goloborodko inicjuje aktywną kampanię podatkową i, dając przykład wszystkim urzędnikom, składa zeznanie podatkowe. Jednocześnie Wasilij jest ścigany przez żonę zwolnionego strażnika Tolika. Zdesperowana kobieta błaga prezydenta o przywrócenie go do służby.

Odcinek 12.
emisja: we wtorek, 24 października br. o 18:00

Opierając się na zeznaniach podatkowych, Sanin przesłuchuje zastępców. Wszyscy okazują się biedni jak myszy kościelne, ponieważ ich biznes i majątek należą do krewnych. Sanin proponuje Wasilijowi przekazać prace wszystkim krewnym, ale boi się podejmować takie decyzje samodzielnie. Al Capone, który przybył do Wasilija podczas snu, przekonuje go, że taka decyzja jest słuszna. Wieczorem Wasilij przywraca strażnika Tolika do pracy.

Odcinek 13.
emisja: we wtorek, 25 października br. o 18:30

Mukhin i delegacja z Gruzji odwiedzają świątynię. Mukhin spotyka nowicjusza, który wcześniej pracował jako sędzia, a następnie sprzedał cały swój majątek i przeszedł na emeryturę do klasztoru. Misha przesłuchuje krewnych polityków i serwuje wezwania na wszystkich - wszyscy z nich są oszukańczymi oszustami podatkowymi. Jednak zespół Wasilija rozumie, że to tylko połowa bitwy. Jest więcej niż prawdopodobne, że sąd zwolni ich za kaucją. Ale Mukhin wspomina uczciwego sędziego.

Odcinek 14.
emisja: we wtorek, 25 października br. o 19:00

Po pobraniu podatków skarbiec został uzupełniony. Wszystkie ministerstwa oczekują, że pieniądze zostaną przeznaczone tylko dla nich. Jednak Wasilij decyduje się wydać fundusze na remonty dróg. Przechodząc przez każdą kolejną agencję, kosztorys stopniowo wzrasta, a minister infrastruktury mówi prezydentowi nadmiernie wygórowaną kwotę.

Odcinek 15.
emisja: we wtorek, 24 października br. o 19:30

Dziennikarze zarzucają prezydentowi, że ma niewielki kontakt z mediami. Goloborodko obiecuje zorganizować konferencję prasową i odpowiedzieć na wszystkie interesujące pytania. Tymczasem Goloborodko zajmuje się sprawą drogową. Zmniejsza o połowę kwotę podaną przez ministra infrastruktury. Jednak ekscentryczni robotnicy drogowi też potrafią wyssać te pieniądze. W rezultacie prace nawet się nie rozpoczynają. Goloborodko odwołuje ministra infrastruktury i powołuje nowego, ale na próżno. Po wyczerpaniu wszystkich kandydatów na to stanowisko Goloborodko czuje się całkowicie zniechęcony. A tymczasem czeka go konferencja prasowa, na której obiecał szczerze odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.

Odcinek 16.
emisja: we wtorek, 31 października br. o 18:00

Mama Wasilija wybiera się na zasłużony odpoczynek. Dzień, na który tak długo czekała, w końcu nadszedł. Tymczasem Wasilij Pietrowicz spotyka się z delegacją Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Szefowa funduszu Helga Rasmussen szokuje prezydenta Ukrainy - okazuje się, że kraj otrzymał kredyt w wysokości 5 mld dolarów, ale nie spełnił wymogów funduszu: podwyższenia wieku emerytalnego. Prezydentowi postawiono ultimatum - spłacenie pieniędzy (co jest w rzeczywistości niemożliwe) lub wdrożenie niezbędnych reform (co jest niezwykle niepopularne wśród społeczeństwa). Wasilij Pietrowicz prosi ministra Mukhina o pomoc. Przyjaciel zgadza się - dla dobra kraju - przeprowadzić mały flirt z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego i zmusić ją do opóźnienia reform. Jednak rano Wasilij dowiaduje się, że coś poszło nie tak.

Odcinek 17.
emisja: we wtorek, 31 października br. o 18:30

Wasilij budzi się w domu, czuje się „sponiewierany” po „wczoraj”. Nic nie pamięta. Na domiar złego, okazuje się, że jego mama nie przeszła na emeryturę. Wychodzi na jaw, że w środku nocy prezydent zadzwonił do premiera i poprosił go o podwyższenie wieku emerytalnego. Jurij Iwanowicz spełnił ten rozkaz błyskawicznie i rano posłowie, bez zbędnej zwłoki, przyjęli odpowiednie poprawki do ustawy emerytalnej. Mukhin opowiada o dramatycznych wypadkach poprzedniej nocy. Wszystko szło gładko, dopóki prezydent nie wypił o jednego drinka za dużo i najwyraźniej zwariował, bo zgodził się na wszystkie warunki Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W tej sytuacji tylko oligarchowie są zadowoleni, bo uważają, że to początek końca panowania Goloborodki.

Odcinek 18.
emisja: we wtorek, 31 października br. o 19:00

Wieczorem w Radzie Najwyższej Jurij Iwanowicz gromadzi posłów, którzy już zamknęli sesję i wybierają się na wakacje. Rano Gołoborodko dowiaduje się, że stawki za media zostały przeliczone a cena wzrosła wielokrotnie. Prezydent oczekiwał, że nastąpi to najwcześniej w przyszłym roku, ale premier i Rada Najwyższa znów „na jego rozkaz” zbyt się pośpieszyli. Na domiar złego, okazuje się, że kraj powinien też pilnie spłacić 250 mln Euro długu, zaciągniętego przez poprzednią ekipę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Goloborodko i jego zespół zastanawiają się, skąd wziąć te pieniądze. Podnoszą akcyzę na alkohol. Po powrocie do domu prezydent znajduje rozgniewanego ojca. W odwecie za podwyższenie ceny alkoholu Pietr wyrzuca Wasilija z domu.

Odcinek 19.
emisja: we wtorek, 31 października br. o 19:30

Wiec ludzi niezadowolonych z reform nowego prezydenta, Goloborodki zbiera się pod murami siedziby głowy państwa. Sytuacja wydaje się krytyczna, bo ekipa Goloborodki rozjechała się po świecie i prezydent został sam. Jurij Iwanowicz radzi mu spotkać się z oligarchami. Wykorzystując sytuację, oligarchowie oferują Wasilijowi sumę z 8 zerami. W zamian prezydent musi ustąpić i nie przeszkadzać im. Ale Goloborodko odmawia. Zwraca się do Gabinetu Ministrów o pomoc i uspokojenie niepokojów społecznych. Ministrowie przyjęli tę prośbę do wiadomości i rozpuścili pogłoski za pośrednictwem środków masowego przekazu, że meteoryt zbliża się do kraju. W nocy Wasilij Pietrowicz spotyka dziewczynę o imieniu Anya i zakochuje się w sobie.
 
Marcin Hycnar w serialu „Sługa narodu” (wersja polska), foto: Cyfrowy Polsat
Marcin Hycnar w serialu „Sługa narodu” (wersja polska), foto: Cyfrowy Polsat
Volodymyr Zelensky w serialu „Sługa narodu” (wersja ukraińska), foto: Studio Kvartal 95
Volodymyr Zelensky w serialu „Sługa narodu” (wersja ukraińska), foto: Studio Kvartal 95
Volodymyr Zelensky, Evgeniy Koshevoy, Tatyana Pechyonkina, Elena Kravets, Yuriy Krapov i Aleksandr Pikalov w serialu „Sługa narodu” (wersja ukraińska), foto: Studio Kvartal 95
Volodymyr Zelensky, Evgeniy Koshevoy, Tatyana Pechyonkina, Elena Kravets, Yuriy Krapov i Aleksandr Pikalov w serialu „Sługa narodu” (wersja ukraińska), foto: Studio Kvartal 95
Logo serialu „Sługa narodu” (wersja polska), foto: Cyfrowy Polsat
Logo serialu „Sługa narodu” (wersja polska), foto: Cyfrowy Polsat


„Sługa narodu” (ukraińska wersja) - sezon 1., emisja we wtorki (od 3 października 2023 roku) o godz. 18:00 na kanale Polsat Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...