reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sprzedaż Sky DE: Nieoczekiwany zwrot akcji

dodano: 2023-09-25 10:02
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Sky DE niemiecki Sky plafon platforma 360px.jpg 1&1 AG, ProSiebenSat.1 czy Canal+? W rozmowach na temat możliwej sprzedaży największej platformy satelitarnej i internetowej w Niemczech pojawiło się już wielu zainteresowanych. Jednak teraz wszystko może potoczyć się inaczej. Czy Sky Deutschland jest na sprzedaż?

sky.de
Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 - Niemcy mają potencjał, te słowa pochodzą od dyrektor generalnej Sky Group, Dany Strong. Zdanie te ma nieco ostudzić bulgoczący kocioł od plotek o potencjalnej sprzedaży Sky Deutschland.

Dana Strong podkreśliła swoją wiarę w lokalny biznes w środę, 20 września br. na konwencji Royal Television Society w Cambridge w Wielkiej Brytanii, wypowiadając się na temat lokalnego biznesu, który do tej pory był częściowo nieznany lub zawsze był postrzegany w innym świetle, ale nie poruszał, jak sama stwierdziła "trudnego krajobrazu płatnej telewizji w Niemczech".

Strong nie postrzega rosnącego rynku płatnych usług audiowizualnych jako zbyt silnej konkurencji, której nie można już uniknąć, ale raczej zauważa potencjał Sky Deutschland do udziału we wzroście liczby klientów chętnych do zasubskrybowania treści. Z kolei pełniąca obowiązki od 2021 r. szefowa spółki zależnej Comcast stwierdziła również, że umowa z HBO wygasa nie na przełomie 2024/2025, a dopiero w 2026 roku. Jednocześnie nie uważa, że szanse na podpisanie umowy są nikłe. Jak dotąd, mało kto tak naprawdę to zakładał.

Dana Strong broni się przed plotkami o sprzedaży platformy Sky w Niemczech.
Ponadto pośrednio kwestionuje swój optymizm, czy HBO Max (teraz po prostu nazywa się Max) w ogóle zawita do Niemiec.

W świetle zmieniającej się sytuacji rynkowej - czy to dopiero w 2026 roku, czy nawet już styczniu 2025 na niemiecki rynek transmisji strumieniowej wejdzie i tak mocno spóźniony uczestnik HBO Max, główny właściciel Warner Bros. Discovery, który również utrzymuje wieloletnie powiązania ze Sky, może przemyśleć sytuację od nowa.

Argumenty Dany Strong są bardzo kontrowersyjne.
Jej wypowiedzi w Cambridge nie brzmią jednak jak przygotowania do sprzedaży Sky w Niemczech - wręcz przeciwnie. W swoim przemówieniu określiła Sky jako "tylko" usługę przesyłania strumieniowego. Być może jest to wskazówka na przyszłość.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...