reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piractwo płatnej telewizji w Grecji to 160 mln euro

dodano: 2023-10-02 13:42 | aktualizacja: 2023-10-02 16:06
autor: HP | źródło: Ekathimerini

piractwo piracy grecja pay tv płatna telewizja w grecji 360px Szacuje się, że roczny obrót pirackich kanałów płatnej telewizji w Grecji sięga 160 mln euro. Konkretnie mówi się, że w Grecji obrót na rynku pirackiej pay-tv szacuje się na poziomie 90-160 mln euro. Inna sprawa, że podczas urlopu w Grecji łatwo zauważyć, że dziwnym trafem w barach i pubach można zobaczyć transmisje meczów angielskiej ligi z takich kanałów, jak Wielka Brytania czy kraje arabskie, np. z brytyjskiej stacji Sky Sports czy arabskiej Bein Sports, a także innych stacji sportowych, np. holenderskich. Normalnie to jest niemożliwe do odbioru, a tam nikt sobie tam w z tego nic nie robi. W wielu innych krajach Unii Europejskiej takie sytuacje byłby niedopuszczalne, a pub zostałby dość szybko ukarany za pirackie transmisje.

satkurier.pl
Piractwo pub grecja greece 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Te nielegalne usługi streamingowe zapewniają nieautoryzowany dostęp do treści audiowizualnych w ramach niskiego miesięcznego abonamentu lub za pośrednictwem nielegalnych witryn transmisji sportowych, do których zazwyczaj dostęp jest bezpłatny. 

O opłacalności tej działalności świadczy niedawne rozbicie przez grecką policję pirackiej sieci, która działała przez 8 lat, miała 13 tys. klientów i nielegalnie zarobił ponad 25 mln euro. Mniejsza piracka sieć, który została zlikwidowana w czerwcu ubiegłego roku, osiągnęła przychody w wysokości 1,2 mln euro.

W Grecji niektóre źródła rynku telekomunikacyjnego podają liczbę nielegalnych abonentów na 0,5 miliona, którzy płacą średnio miesięczny abonament w wysokości 15 euro. Inne źródła w Grecji podają liczbę 800 - 900 tys. pirackich abonentów.

Przychody piratów pay-tv w Grecji wahają się od 90 mln euro do około 160 mln euro.

Liczba legalnych abonentów z aktywnymi abonamentami Cosmote, Nova i Vodafone TV wynosi 1,2 mln – wynika z danych Krajowego Urzędu Telekomunikacji i Komisji Pocztowej.

Źródło: ekathimerini.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...