reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francja: Cały Canal+ za 50 euro rocznie

dodano: 2023-10-15 18:36 | aktualizacja: 2023-10-15 19:53
autor: KuKa | źródło: leparisien.fr/telesatellite.com

Canal+ 50 euro rocznie. Tyle kosztował nielegalny abonament platformy Canal+ we Francji, sprzedawany przez mieszkańca Nanterre w regionie Île-de-France. Właśnie zatrzymany stanął przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje czyny. O sprawie informuje francuski dziennik „Le Parisien”.

Grupa Canal+ sąd


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Osoba, która stanęła przed sądem w swoim mieście, zapewniała odbiór telewizji za pośrednictwem protokołu internetowego (IPTV) za niewielką kwotę 50 euro rocznie. Dla porównania, roczny abonament najtańszej oferty Canal+ to około 350 euro rocznie.

Oferta, która wyraźnie wzbudzała zainteresowanie, ponieważ, jak twierdzi źródło, od października 2022 r. sprzedawca wydał tysiące subskrypcji. Według organów ścigania, całkowity dochód uzyskany przez pozwanego z tej działalności szacuje się na około 30 tys. euro.

– Generalnie piratowi grozi kara pozbawienia wolności w zawieszeniu. To będzie od 3 do 4 miesięcy, jeśli szkody są niewielkie, do roku,

- szacuje ekspert dla dziennika „Le Parisien”.  


Piractwo we Francji rośnie.

W obliczu drogich i fragmentarycznych ofert abonamentowych, widzowie bez oporu spoglądają w stronę nielegalnego rynku. Wynik jest taki, że drobni oszuści znajdują powołanie w technologii cyfrowej. Jest popyt, który przynosi niewielki zysk kosztem dużego ryzyka, jeżeli sprawca zostanie złapany.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...