reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Akcja przeciwko pirackim dostawcom IPTV

dodano: 2023-10-16 17:56
autor: HP | źródło: FACT

FACT bestreamwise com piractwo streaming 360px FACT i Sky (UK) współpracują z regionalną policją, aby wycelować w nielegalnych dostawców usług IPTV w Wielkiej Brytanii. Obie organizacje zidentyfikowały kilku operatorów, którzy zapewniali piracki dostęp do programów telewizyjnych i filmów Premium, w tym do kanałów Sky (UK). Następnie operatorzy otrzymali ostrzeżenia prawne dostarczane osobiście, pocztą i pocztą elektroniczną.

bestreamwise.com
FACT bestreamwise com streaming piractwo UK 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zawiadomienia o zaprzestaniu działalności instruują podmioty obsługujące usługi, aby natychmiast zaprzestały nielegalnej działalności w zakresie transmisji streamingowej, w przeciwnym razie grozi im postępowanie karne.

W ciągu trzech tygodni FACT i Sky przekazały 47 zawiadomień prawnych.

Odwiedzono wiele adresów w Wielkiej Brytanii: w Londynie, Dorset, Cambridgeshire, West Midlands, North Midlands, Greater Manchester oraz jeden adres w Szkocji. Chociaż znacznie więcej powiadomień zostało przesłanych e-mailem lub opublikowanych.

Doprowadziło to wszystko do zamknięcia większości nielegalnych usług i usunięcia reklam.

Stosowanie środków zaprzestania działalności okazało się wysoce skutecznym sposobem zakłócania działalności.

Przypomnieć warto, że zaledwie w zeszłym tygodniu policyjna jednostka ds. przestępstw związanych z własnością intelektualną (PICU) aresztowała 32-letniego mężczyznę z Ipswich, który wcześniej otrzymał od FACT zawiadomienie o zaprzestaniu działalności w związku z nielegalną sprzedażą abonamentu IPTV. Dokładne dochodzenie przeprowadzone przez FACT ujawniło, że osoba ta w dalszym ciągu oferowała klientom nielegalną usługę streamingową. Wobec tej osoby trwa obecnie dalsze dochodzenie i możliwe postępowanie karne.

Działanie to jest następstwem kilku niedawnych inicjatyw mających na celu zwalczanie nielegalnego streamingu, w tym wydania nowego nakazu blokowania przyznanego Sky i podjęcia znaczących działań egzekucyjnych w całej Irlandii.

Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT, skomentował:

- Nielegalni dostawcy usług IPTV łamią prawo i narażają konsumentów na realne ryzyko złośliwego oprogramowania, naruszenia bezpieczeństwa danych i kradzieży tożsamości. Konsumenci płacący za usługi pirackie powinni również wiedzieć, że często finansują one poważne zorganizowane grupy przestępcze.

- FACT i Sky nadal angażują się w utrudnianie tych przestępczych działań i ochronę konsumentów przed wieloma niebezpieczeństwami wynikającymi z nielegalnego streamingu.


Matt Hibbert, dyrektor Anti-Piracy UK i ROI w Sky, powiedział:

- Rozumiemy, jaką siłę ma współpraca z naszymi partnerami w rozwiązaniu problemu nielegalnego przesyłania strumieniowego i jesteśmy wdzięczni FACT i organom ścigania za ich wsparcie.

- W Sky z pasją chronimy nasze treści, zapewniając jednocześnie konsumentom możliwość korzystania z treści, które kochają, wolnych od zagrożeń, jakie mogą stwarzać nielegalne transmisje strumieniowe.


W Wielkiej Brytanii i Irlandii wystartowała także nowa kampania konsumencka BeStreamWise.com.

Kampania powstała we współpracy z kluczowymi podmiotami z branży sportowej, filmowej i telewizyjnej i ma pomóc widzom zrozumieć osobiste ryzyko związane z nielegalnym streamingiem oraz zidentyfikować bezpieczniejsze możliwości cieszenia się ulubionymi treściami.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...