reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polska Policja wyróżniona przez antypiracką organizację AAPA

dodano: 2023-10-30 13:13 | aktualizacja: 2023-10-30 17:52
autor: Jerzy Kruczek | źródło: AAPA/satkurier.pl

AAPA logo piractwo 360px Organizacja Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA), mająca na celu przeciwdziałanie piractwu, ogłosiła tegorocznych laureatów nagród przyznawanych osobom lub zespołom z sektora publicznego za udaną inicjatywę wspierającą walkę z piractwem audiowizualnym. Jest to już 6. edycja Anti-Piracy Awards. Jedno z wyróżnień przypadło funkcjonariuszowi polskiej Policji.

Komenda Główna Policji policja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zwycięzcą nagrody w 2023 roku została holenderska Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD) za wyłączenie nielegalnej usługi IPTV z ponad milionem użytkowników w całej Europie. 23 maja 2023 roku w Holandii przeprowadzono serię nalotów w ramach walki z nielegalnym streamingiem. Funkcjonariusze FIOD przeszukali nieruchomości w różnych lokalizacjach w kraju. W ramach tej operacji zamknięto także Globe Data Center, które zajmowało się dystrybucją nielegalnych usług.

AAPA wprowadziła w tym roku nową kategorię, przyznając nagrodę organowi sektora publicznego działającemu w państwie gospodarzu konferencji Europol IP Crime, czyli Portugalii. Pierwszą taką nagrodę otrzymał Inspeção-Geral das Atividades Culturais (IGAC) i jego generalny inspektor Luis Silveira Botelho.

AAPA wręczyła także dyplom uznania podinspektorowi Marcinowi Cygankowi, funkcjonariuszowi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Katowicach za jego wsparcie i działania podjęte w celu podkreślenia konieczności nadania większego priorytetu walce z przestępczością związaną z własnością intelektualną. Działania te obejmowały zamknięcie serwisu polsharing.com.

Bułgaria, Włochy i Hiszpania – poprzedni laureaci nagrody AAPA – również otrzymały dyplomy uznania. W przypadku Bułgarii oznacza to potwierdzenie ciągłej roli bułgarskiego departamentu ds. cyberprzestępczości w kierowaniu programem EMPACT i operacją Pheonix, która doprowadziła do rozbicia lokalnej zorganizowanej grupy przestępczej.

Wyróżnienie dla Włoch dotyczy operacji Gotha, która objęła 70 przeszukań i konfiskat w 23 prowincjach kraju, likwidację ogromnej pirackiej sieci IPTV obsługującej ponad 900 tys. użytkowników, z zyskami szacowanymi na 10 mln euro. Śledztwo w sprawie operacji Gotha jest kontynuacją operacji Black Out.

W przypadku Hiszpanii wyróżnienie stanowi wyraz uznania dla roli policji krajowej w operacji Fagus, która doprowadziła do odłączenia 32 serwerów, które nielegalnie dystrybuowały/hostowały sygnał dla 2294 kanałów telewizyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...