reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bezprzewodowy card splitter SmartWi

dodano: 2005-10-21 16:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.smartwi.net

Na polskim rynku pojawia się nowe urządzenie - tzw. Smart Card Splitter duńskiej firmy SmartWi, ale w wersji bezprzewodowej, pracujące w 868-915MHz na odległość do 15m w budynkach i do 150m w otwartej przestrzeni. SmartWi splitter to bezprzewodowe urządzenie do rozdziału uprawnień kart pay-tv dla systemów Seca, Viaccess, Conax, CryptoWorks, a także Irdeto.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co daje SmartWi splitter?

Wystarczy jedna, oryginalna karta telewizji płatnej, a jest niezależny odbiór w kilku odbiornikach umieszczonych w pomieszczeniach blisko siebie.

Zastosowanie:

Dostęp do oferty płatnej telewizji np. Cyfry+ lub innych platform lub kanałów erotycznych w obrębie jednego mieszkania lub budynku z jednej oryginalnej karty w wielu odbiornikach za pomocą urządzeń bezprzewodowych.

Parametry techniczne splittera SmartWi:

- obsługa systemów dostępu warunkowego: Seca- MediaGuard, Viaccess, CryptoWorks, Conax oraz Irdeto (osobne oprogramowanie, które jest na stronie duńskiego producenta).
- częstotliwość transmisji 868 - 915 MHz.
- zasięg transmittera bazy SmartWi do 15 metrów w budynku.
- zasilanie bazy oraz aktualizacja softu przez złącze USB2.0.
- zasilanie kart ze złącza czytnika kart.
- przenoszenie uprawnień z kart w odbiorniku do karty w bazie bezprzewodowo.
- wbudowane anteny.
- auto-restart po zaniku napięcia.
- wymiar bazy SmartWi: 90x57x23 mm.
- zasilanie dla stacji bazowej 110 - 240 V.
- urządzenie wykonane wg.standardu ISO 7816
- certyfikat zgodności "CE"
- wyprodukowano w Danii w firmie SmartWi.

Urządzenie SmartWi Wireless Card Splitter jest trzecią generacją splitterów kart. Splitter (rozgałęźnik) umożliwia oglądanie wykupionego pakietu Cyfry+ niezależnie na 3 telewizorach. Użytkownicy muszą posiadać do każdego telewizora terminal typu Mediasat lub Philips albo odbiornik z odpowiednim modułem CI.

W komplecie są:
- zasilacz
- 3 karty do każdego odbiornika,
- transmiter z czytnikiem karty oryginalnej.

Według dostawców trzecia wersja splittera daje możliwość rozprowadzenia sygnału bezprzewodowo. We wszystkich wcześniejszych wersjach splitter musiał być połączony z kartą u każdego dodatkowego abonenta kablem telefonicznym.

Opisywana wersja ponadto obsługuje takie systemy kodowania, jak: Seca- MediaGuard 1 & 2, Viaccess PC2.XX, CryptoWorks, Conax, Irdeto 1 & 2.

Splitter SmartWi może być zastosowany w odbiornikach z standardem DVB-S, DVB-C oraz DVB-T, odpowiednio czyli w tunerach do odbioru telewizji: satelitarnej, kablowej oraz cyfrowej telewizji naziemnej.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii żadne inne urządzenia bezprzewodowe nie będzie zakłócać odbioru.

Splitter SmartWi działa z modułami wielosystemowymi, np. RealityCAM i DragonCAM oraz z modułem AstonCrypt v1.05 oraz v2.09 oraz tunerami Ferguson AF-6018 Seca/Conax, AF-7018UCI, DSR7001UCI, AF-8018UCI, DF 6000, DF9000PVR. SmartWi testowała polska firma Eltech, w tym także z kartami Cyfry+.

Zmiana oprogramowania odbywa się przez złącze USB1.1 lub 2.0 i trwa ok. 15s, Zasięg nadajnika bazy SmartWi do poszczególnych kart określa się na odległość od 15m do 20m, ale zależy to od konstrukcji budynku.

Podsumowanie:

Do tej pory urządzenia tego typu wymagały wiercenia w ścianach i doprowadzenia kabli z splittera do kart abonentów, ponadto tańsze urządzenia działają tylko w jednym systemie kodowania np. Seca i tylko z tunerami typu Mediasat albo modułami CI. To urządzenie dzięki szybkiej i łatwej instalacji można zastosować w miejscach, gdzie nie ma możliwości pociągnięcia kabli.

Lista modułów CI oraz tunerów, które poprawnie przeszły test z splitterem :

- RealityCAM ver. 1.0.5
- DragonCAM ver. 3.2.1
- ZetaCAM Blue v.2A270X
- IceCrypt v0.78
- AstonCrypt v1.05 oraz AstonCrypt v 2.09
- XCAM
- XCAM Premium (Chip Angel oraz Orion)
- Wszystkie modele Mediasat
- Philips DSB-3010/ DSX-6010.

Z testów i forum firmy SmartWi wiadomo, że były problemy z kartami w Seca 2, m.in. holenderskimi kartami Canal+, ale zmieniono oprogramowanie i sytuacja nieco się poprawiła, ale pamiętać należy, że nie jest tak różowo. Zawsze są wady i zalety takich urządzeń. Maksymalnie można doprowadzić sygnał do 7 dekoderów, ale tylko 5 może być aktywnych (w danym momencie używanych). Zdarza się zła współpraca kart abonenckich oraz niekompatybilność jakiegoś dekodera lub modułu. Można oglądać do 4 różnych kanałów z jednej karty oryginalnej. Może się zdarzyć zawieszanie.

Na razie nie ma bezprzewodowych card splitterów dla systemu Nagravision (Cyfrowy Polsat) i NDS-VideoGuard (Sky Digital, Sky Italia) - brak oprogramowania!

Cena kompletu SmartWi poza Polską to 100 euro, ale w Polsce sprzedawane są w cenie detalicznej 649zł.

Pamiętać też trzeba, że urządzenia tego typu nie do końca są legalne, bo operatorzy i nadawcy zwykle nie godzą się na dzielenie uprawnień i udostępnianie jakicholwiek kanałów poza umową bezpośrednio z nimi. Należy się spodziewać, że splittery tego typu mogą być uważane przez zagrożone platformy za urządzenia pirackie bądź nielegalne.

do pobrania polska instrukcja obsługi splittera SmartWi

opis SmartWi po angielsku

lista dystrybutorów w Europie


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Produkty - testy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama