reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO we wszystkich trzech platformach

dodano: 2007-10-24 15:29 | aktualizacja: 2007-10-24 17:03
autor: Anna Sulisz | źródło: Inf. własna

hbo_blue_logo_sk.jpg HBO jest dostępne w przekazie satelitarnym na polskim rynku od 1998 roku. Pierwotnie kanał emitowano w ramach nieistniejącej już platformy Wizja TV, później na wyłączność w Cyfrze+. Po 9 latach obecności tylko w ramach jednego pakietu HBO dołączy od 1 stycznia 2008 do oferty wszystkich trzech graczy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym samym wyłączność na emisję traci Cyfra+. HBO, HBO 2 i HBO Comedy nie znikną jednak z jej oferty, a jedynie podzieli się tymi kanałami z konkurencją.

24 października podczas konferencji oficjalnie podpisano umowę, na mocy której trzy stacje HBO dołączą jako opcja dodatkowa do pakietu Hity Filmowe platformy telewizji nowej generacji n.

Bliski podpisania porozumienia jest Cyfrowy Polsat, nie wiadomo jedynie jeszcze, czy umowa obejmie najbliższe 3, czy też 5 lat. Jest to jednak cały czas informacja nieoficjalna - Cyfrowy Polsat jeszcze jej nie potwierdza.

Ewentualne dołączenie kanałów HBO do Cyfrowego Polsatu uzupełniłoby ofertę o filmowy kanał premium, czego dotychczas brakowało abonentom.

Brak informacji co do startu HBO HD. Tu nie zapadły jeszcze decyzje co do pojawienia się w ofercie platform cyfrowych - rozmowy trwają także ze wszystkimi trzema graczami na naszym rynku. Wiadomo jedynie, że przekaz polskiej wersji HBO HD zostanie uruchomiony w marcu 2008 i będzie prowadzony z satelity Amos 1 (4.0°W), podobnie jak dosył pozostałych kanałów HBO w Europie Centralnej.

Kolejną zagadką jest dosył sygnału HBO dla trzech platform - czy uda im się porozumieć i korzystać z jednego źródła, czy może HBO zapewni dosył we własnym zakresie na satelicie Hot Bird?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Opticum AX1000+ LTE

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Opticum. Zaprojektowana specjalnie do...

69 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama