reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Matsushita Electric zmienia nazwę na Panasonic Corporation

dodano: 2008-10-01 23:03 | aktualizacja: 2008-10-07 14:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: panasonic

panasonic logo Od 1 października jeden z największych światowych producentów elektroniki konsumenckiej od dziś oficjalnie używa nowej nazwy. Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. z siedzibą w Osace, Japonia, oficjalnie zmieniła nazwę na Panasonic Corporation a symbol firmy na Giełdzie Nowojorskiej został zmieniony z MC na PC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana nazwy objęła również te spółki koncernu, które dotychczas używały nazw Matsushita lub National. Obok zmiany nazwy firmy na rynku japońskim prowadzony jest proces rebrandingu marki National na Panasonic, który ma zakończyć się do końca marca 2010 roku.

W 1918 roku, kiedy firma została założona, nosiła nazwę Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works, którą w 1929 roku zmieniono na Matsushita Electric Manufacturing Works. Od 1935 roku kiedy przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę akcyjną, używano nazwy Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Korporacja od wielu lat korzystała ze znaków towarowych takich jak National, Panasonic czy Technics, jednak w 2003 roku zdecydowała się uczynić Panasonic, wraz ze sloganem “Panasonic ideas for life”, główną marką całej grupy.

Dotychczasowa filozofia zarządzania oraz kultura korporacyjna Matsushita Group będą kontynuowane i stosowane przez Panasonic Corporation na całym świecie. Wszyscy pracownicy Panasonic dołożą starań by pracując według wspólnej filozofii, osiągnąć cel, jakim jest uczynienie firmy światowym liderem w produkcji elektroniki konsumenckiej.

Wraz ze zmianą nazwy na Panasonic Corporation, niektóre spółki i oddziały należące do grupy, z dniem 1 października 2008 zmienią swoją nazwę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...
reklama