reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita NigComSat-1 poza kontrolą

dodano: 2008-11-18 11:02 | aktualizacja: 2008-11-18 12:16
autor: Anita Dąbek | źródło: rapidtvnews

NigComSat NigComSat-1 jest rzekomo \"poza kontrolą\" po doznaniu awarii zasilania. Satelita o masie startowej 5150 kg, został wyniesiony 13 maja 2007 roku na pozycję orbitalną 42,5°E rakietą nośną LM-3B. China Great Wall Industry Corp., główny wykonawca nigeryjskiego
NigComSat-1, potwierdził, że satelita doznał awarii.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NigComSat-1 został zbudowany przez China Academy of Space Technology. Chińska agencja informacyjna Xinhua poinformowała w krótkim raporcie, że statek kosmiczny przestał pracować z powodu wyczerpania energii elektrycznej. Dodała, że CGWIC przypisał wyczerpanie energii elektrycznej błędom technicznym paneli ogniw słonecznych satelity.

NigComSat-1 ma 28 transponderów i został zaprojektowany w celu spełnienia wymagań Nigerii w zakresie transmisji i usług szerokopasmowych. Satelita stracił moc o 10:00 (09:00 UTC w dniu 10 listopada)... kiedy zaobserwowano nienormalne rozładowanie baterii - podał w oświdczeniu Nigerian Communications Satellite Limited. Satelita został przełączony na tryb awaryjny w celu dokonania naprawy - dodano.

Wcześniej kilka nie potwierdzonych raportów wskazało, że w lecie 2008 r. NigSatCom-1 doznał częściowej awarii - najprawdopodobniej była to pewnego stopnia utrata mocy. Jeszcze nie wiadomo, czy jest to związane z bieżącymi problemami.

Nigeryjska National Space Research and Development Agency (NASRDA) podkreśliła, że satelita nie jest stracony.(D)Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 649 zł Więcej...
reklama