reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał ID już w Europie Centralnej

dodano: 2009-04-06 16:01 | aktualizacja: 2009-04-07 13:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: discovery

Investigation Discovery Logo Discovery Networks Central Europe, oddział firmy medialnej Discovery Communications, poinformował o wprowadzeniu w Europie Centralnej nowego, 24-godzinnego kanału o tematyce kryminalnej i sądowej - ID Investigation Discovery. Stacja w kwietniu wystartowała w Polsce, Rumunii i na Węgrzech i stopniowo poszerza swój zasięg na każdym z tych rynków.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał ID Investigation Discovery oferuje wszystkim zainteresowanym najwyższej jakości, trzymające w napięciu programy, w których odbiorcy mogą śledzić dynamiczne zwroty akcji, rozszyfrowywać umysły przestępców i zdobywać wiedzę niezbędną do prowadzenia dochodzeń oraz wyjaśniania spraw kryminalnych. ID Investigation Discovery ukazuje wszystkie strony i aspekty śledztw, pokazuje historie ze zjawiskami paranormalnymi w tle, analizuje wątki historyczne a także omawia tajemnice medycyny oraz rolę nauki w wykrywaniu sprawców przestępstw. Dramatyczne, oparte na faktach historie poddawane są tutaj dogłębnej analizie, popartej zeznaniami świadków oraz opiniami ekspertów, którzy odkrywają dowody, metody i motywy popełnionych czynów przestępczych.

Kanał skierowany jest do widzów dorosłych między 25 a 44 rokiem życia
, zwłaszcza do żeńskiej widowni zainteresowanej tematyką zbrodni oraz śledztwami prowadzonymi z wykorzystaniem dostępnej technologii, jak również nowatorskich metod i narzędzi. ID Investigation Discovery proponuje ekscytujące programy, jak np. Telefon alarmowy (Real Emergency Calls), trzymający w napięciu serial, w którym o ludzkich dramatach dowiadujemy się od ludzi, którzy w poszukiwaniu pomocy dzwonią na telefon alarmowy lub Na tropie zbrodni (Murder Shift), w którym kamera podąża za grupą detektywów z amerykańskiego departamentu policji US Metropolitan Police Dept.

Zainteresowanie widzów produkcjami o tematyce kryminalnej wzrasta. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Discovery Networks EMEA programy poświęcone medycynie sądowej, śledztwom i dochodzeniom policyjnym należą do najpopularniejszych gatunków programowych wśród odbiorców dorosłych, a co drugi dorosły mieszkaniec Europy (48%) lubi oglądać programy kryminalne oparte na wydarzeniach autentycznych.

Kanał Investigation Discovery wystartował w USA 27 stycznia 2008 roku i szybko zdobył popularność odbiorców. Jest najszybciej rozwijającą się stacją telewizyjną w USA w grupie kobiet 25-54 lat pośród stacjach sprzedających czas antenowy. Następnie ID Investigation Discovery wprowadzono w styczniu 2009 r. w Wielkiej Brytanii. W regionie EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) stacja wystartowała w kwietniu także w Grecji. Kolejne rynki na których pojawi się ID Investigation Discovery obejmą Słowenię i Turcję.

ID Investigation Discovery jest 8 kanałem z rodziny Discovery uruchomionym w Europie Centralnej
, gdzie Discovery Networks oferuje Discovery Channel, Animal Planet, Discovery World, Discovery Science, Discovery Travel&Living, Discovery HD oraz Discovery Historia, który jest realizowany w Polsce we współpracy z TVN.

W chwili obecnej Discovery Networks jest na etapie finalizowania rozmów z operatorami telewizyjnymi (kablowymi oraz satelitarnymi) w Polsce. W najbliższych dniach kanał ma zostać włączony do oferty kilkunastu operatorów na terenie całego kraju. Całkiem dobrze byłoby, gdyby w ramach dobrej współpracy na linii Discovery-TVN kanał  ID trafiło na początek do oferty telewizji n.

Przekaz dosyłowy dla platform i sieci kablowych w Europie jest prowadzony z następujących parametrów technicznych:
Sirius 4 (4,8E)
tp. B27 (12,226 GHz, pol. H, SR: 22540, FEC: 7/8)

ID: ID Europe
PID V: 1360
PID A: 1320 (j. angielski), 1321 (j. polski), 1322 (j. węgierski), 1323 (j. rosyjski)
PID PCR: 1360
SID: 30/31/32/33 (wyszukiwany czterokrotnie pod tym samym ID)
PID PMT: 5030/5031/5032/5033
Kodowanie: PowerVu


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...