reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2-milionowy odbiornik cyfrowy z TechniSat Polska

dodano: 2009-04-23 17:46 | aktualizacja: 2009-04-23 18:24
autor: Anita Dąbek | źródło: TechniSat

TechniSat 23 kwietnia 2009 roku w godzinach popołudniowych w fabryce TechniSat Digital Sp. z o.o. w Obornikach Śląskich został wyprodukowany dwumilionowy odbiornik telewizji cyfrowej. Stało się to w niecałe 3 lata po uruchomieniu produkcji w nowoczesnej fabryce TechniSat, znajdującej się 15 km od Wrocławia. Był to cyfrowy odbiornik satelitarny z wyświetlaczem LCD - DigiPlus STR1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za sprawą ogromnego doświadczenia (ponad 20 lat) niemieckiej grupy TechniSat oraz zaangażowania pracowników możliwości produkcyjne podwrocławskiej fabryki wynoszą obecnie 8 000 cyfrowych odbiorników dziennie. Dzięki najwyższej jakości wykorzystywanych materiałów, nowoczesnemu design’owi oraz pracy ponad 350 wykwalifikowanych pracowników, już 2 miliony innowacyjnych produktów z polskiej fabryki TechniSat trafiło do klientów z całej Europy.

Z tej okazji zorganizowano uroczystość, która odbędzie się 24 kwietnia 2009 r. o godzinie 14:00 w TechniSat Digital Sp. z o.o.

W listopadzie 2005 roku, w Siemianicach pod Obornikami Śląskimi, na wykupionym przez TechniSat pod inwestycję terenie wkopano wspólnie z przedstawicielami TechniSat i gminy kamień węgielny. Budowa, mimo zimowych, mocno niekorzystnych warunków pogodowych, przebiegała bez znaczących opóźnień i już w czerwcu 2006 roku rozpoczęło się „uzbrajanie” hali w maszyny i urządzenia. 3 lipca 2006 roku nastąpił rozruch technologiczny fabryki i z taśm produkcyjnych zeszły pierwsze dekodery MF4T. Oficjalne otwarcie produkcji ogłoszono na wielkiej gali w dniu 29 września 2006 roku. Na początku zdolność produkcyjna na 2 liniach SMD wynosiła zaledwie 300 jednostek dziennie, w miarę postępującego rozwoju zakładu i zakupu kolejnych maszyn i urządzeń dobowa produkcja w 2008 roku – na 5 liniach SMD i 4 do montażu końcowego – wynosiła od 3500 do 4500 jednostek.

Na początku 2007 roku w TechniSat Digital sp. z o.o. utworzone zostały Działy Sprzedaży oraz Marketingu, których zadaniem jest dystrybucja szerokiej gamy produktów marki TechniSat w Polsce. W tym samym czasie w zakładzie TechniSat w Obornikach Śląskich utworzono również Dział Badań i Rozwoju, w którym zespół inżynierów udoskonala produkty TechniSat tak, aby jak najlepiej spełniały oczekiwania polskich użytkowników.

W sierpniu 2007 r. w TechniSat Digital Sp. z o.o. miał miejsce audit certyfikujący na zgodność z normą ISO 9001:2000. Audit procesu produkcyjnego w zakładzie przeprowadzono zgodnie z przepisami systemu jakości TÜV Rheinland InterCert. W jego wyniku proces produkcji urządzeń i akcesoriów do odbioru sygnałów cyfrowych w TechniSat Digital Sp. z o.o. otrzymał certyfikat jakości numer: 75 100 30892.

W kwietniu 2007 roku TechniSat rozpoczął budowę drugiej, bliźniaczej hali produkcyjnej. Jej oddanie do użytku nastąpiło pod koniec czerwca 2008 r., ale rozruch technologiczny nastąpił już w maju. Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej zakład w Obornikach Śląskich dziennie jest w stanie wyprodukować 8000 najwyższej klasy odbiorników do odbioru wszystkich standardów telewizji cyfrowej, będąc jednocześnie najnowocześniejszym tej klasy zakładem w promieniu 60 kilometrów.

Na najnowocześniejszych w Polsce liniach produkcyjnych SMD produkowane są odbiorniki cyfrowej telewizji satelitarnej, naziemnej i kablowej. Firma zatrudnia ponad 350 osób, najlepszych polskich specjalistów, którzy zostali przeszkoleni w Niemczech i pracują m.in. w Działach Produkcji, Logistyki oraz w Serwisie Centralnym.

LOKALIZACJA:
TechniSat Digital Sp. z o.o.
ul. Poznańska 2, Siemianice
55-120 Oborniki Śląskie

Strona internetowa: www.technisat.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama