reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W kwietniu na kanale Wojna i pokój

dodano: 2010-03-13 12:50 | aktualizacja: 2010-03-14 13:26
autor: Jerzy Kruczek | źródło: n.pl

Wojna i Pokój W kwietniu na kanale Wojna i Pokój przegląd rosyjskiej fantastyki – gatunku, który w Rosji ma długą i chlubną tradycję oraz wybitnych przedstawicieli. Nazwiska takie jak Arkadij i Borys Strugaccy (na podstawie ich Pikniku na skraju drogi powstał m.in. genialny Stalker Andrieja Tarkowskiego), Kir Bułyczow (autor powieści o Wielkim Guslarze), czy Siergiej Łukianienko (znany w Polsce przede wszystkim z takich powieści jak Nocny Patrol) z pewnością rozpoznają nie tylko miłośnicy gatunku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie jest tajemnicą, że fantastyka to nie tylko pasjonująca podróż w świat wyobraźni, ale także gatunek umożliwiający mówienie o sprawach, o których inaczej nie można byłoby powiedzieć.

W tym kontekście szczególnie polecamy karykaturalny obraz systemu totalitarnego w kultowej radzieckiej komedii Kin – Dza – Dza, od której zaczynamy nasz przegląd oraz wizję totalitarnego absolutyzmu w najnowszych filmach Fiodora Bondarczuka „Przenicowany świat” – dylogii, która jest ekranizacją powieści wybitnego duetu braci Strugackich.

20-25 kwietnia, w przeglądzie rosyjskiej fantastyki na kanale Wojna i Pokój zobaczymy:

Kin-Dza-Dza, reż. G. Danielija, ZSRR 1986
Dwaj zupełnie przeciętni obywatele zostają przypadkowo przeniesieni z centrum Moskwy na nieznaną planetę w galaktyce Kin-Dza-Dza. Kultowa satyra na radziecką rzeczywistość.
emisja: 20 kwietnia, godz. 21:00

Pierwsi na Księżycu, reż. A. Fedorczenko, Rosja 2005
Groteskowa, fantastycznonaukowa mistyfikacja dokumentalna o nieznanej historii radzieckich lotów kosmicznych i człowieku, który na 30 lat przed Amerykanami stanął na Księżycu. 6 nagród, w tym specjalne wyróżnienie na Warszawskim Festiwalu Filmowym za "fantazję i poczucie humoru".
emisja: 21 kwietnia, godz. 21:00

[email protected], reż P. Toczilin, Rosja 2006
Zwariowana historia dżina, który 3000 lat spędził w dzbanie, i hakera, który przed komputerem spędził całe życie.
Emisja 21 kwietnia, godz. 19:25

Czwarta planeta, reż. D. Astrachan, Rosja 1995
Załoga statku kosmicznego ląduje na Marsie. Astronauci szybko odkrywają, że na niezbadanej dotąd planecie można znaleźć nie tylko wodę, ale i ...Ziemian - tłumy wiwatujących obywateli Związku Radzieckiego witają bohaterskich towarzyszy kosmonautów, bo na czwartej planecie od Słońca wszystko jest podobne, tylko czas cofnął się o 20 lat.
emisja: 22 kwietnia, godz. 19:30

Indygo, reż. R. Prygunow, Rosja 2008
Wybrani, obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami; Urodzeni, aby zmienić oblicze świata. Cudowne Dzieci Indygo muszą połączyć swe siły, aby przeciwstawić się złu.
emisja: 22 kwietnia, godz. 21:00

Paragraf 78, reż. M. Chlebodorow, Rosja 2007
Niedaleka przyszłość. Z jednego z supertajnych rosyjskich laboratoriów, w którym prowadzone są prace nad bronią biologiczną, odebrano sygnał alarmowy. Elitarny oddział komandosów rusza z misją najwyższej wagi.
emisja: 23 kwietnia, godz. 18:50

Zakazana rzeczywistość, reż. K. Maksimow, Rosja 2009
Strażnicy Wewnętrznego Kręgu kontra Siły Ciemności, które zamierzają przejąć władzę na Ziemi. Rosyjska odpowiedź na Matrixa, z rewelacyjnymi efektami specjalnymi.
emisja: 23 kwietnia, godz. 21:00

Przenicowany świat, reż. F. Bondarczuk, Rosja 2008
Przenicowany świat: Starcie reż. Fiodor Bondarczuk, Rosja 2009
Wizja totalitarnego absolutyzmu w wiernej ekranizacji klasycznej powieści wybitnego duetu braci Strugackich. Superhit w reżyserii Fiodora Bondarczuka, z astronomicznym, najwyższym budżetem w historii rosyjskiego kina przekraczającym miliard rubli!
emisja: 24 kwietnia, 25 kwietnia, godz. 21:00

Także w kwietniu, na kanale Wojna i Pokój kolejne tytuły z cyklu ‘Prosto z kina’, czyli najnowsze filmy, które niedawno gościły na kinowych ekranach m.in.:

Wygnanie, dramat, reż. A. Zwiagincew - hipnotyzujące studium związków międzyludzkich, rodzinnych stosunków, miłości, samotności, kłamstw. Drugi film reżysera słynnego Powrotu. Nagrody w Cannes, Moskwie i Grand Prix Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Warszawą”.
emisja: sobota, 3 kwietnia, godz. 21:00

Minnesota, dramat, reż. A. Proszkin - prosta historia o nieprostych relacjach dwóch braci i tylko jednej szansie od losu na spełnienie marzeń.
emisja: piątek, 9 kwietnia, godz. 21:00

Upał, komedia, reż. R. Gigineiszwili - czterech szkolnych przyjaciół, po kilku latach rozłąki, spotyka się w jednej z moskiewskich kawiarni. Spotkanie na zawsze odmieni ich życie...
emisja: sobota, 10 kwietnia, godz. 21:00

20 papierosów, dramat, reż. A. Gornowski - 24 godziny z życia menedżera korporacji i 20 papierosów na ukojenie skołatanych nerwów.
emisja: niedziela, 11 kwietnia, godz. 21:00

Nasza Russia, komedia, reż. G. Orłow - dwaj przybysze z Kaukazu w Moskwie, czyli totalny kataklizm i dużo dobrej zabawy. Megahit kasowy, który w rosyjskich kinach zdetronizował Avatara Jamesa Camerona, przynosząc po pierwszym weekendzie ponad 11 milionów dolarów wpływów.
emisja: piątek, 16 kwietnia, godz. 21:00

Fobos, thriller, reż. O. Assadulin - do nowego klubu nocnego zlokalizowanego w dawnym schronie przeciwlotniczym zjeżdżają się młodzi ludzie. Na początku nic nie zwiastuje tragedii. Do czasu, aż drzwi schronu zatrzasną się, zgaśnie światło, a telefony komórkowe przestaną działać... Rosyjska wariacja na temat kultowego filmu Cube.
emisja: sobota 17 kwietnia, godz. 21:00

Okoliczności, komedia, reż. P. Ruminow - kameralna, przyjacielska kolacja przyprawiona szczyptą czarnego humoru, podejrzeń, strachu, zbrodni i prawdziwej miłości.
emisja: niedziela 18 kwietnia, godz. 21:00

Ładunek 200, thriller, reż. A. Bałabanow - mocny, szokujący, obraz zniewalającej siły systemu i jego przerażającego wpływu na ludzi. Film dla widzów dorosłych!!
emisja: piątek 30 kwietnia, godz. 21:00

Od 5 kwietnia, w każdy poniedziałek o 21:00 serial Dzieci Arbatu - ekranizacja legendarnej, przez ponad 20 lat zakazanej trylogii Anatolija Rybakowa. Procesy polityczne, czystki, wyroki. Prowokacje, donosy, komunistyczne idee wypaczone do granic absurdu. Barwna panorama życia w Rosji lat 30, pokazana przez pryzmat losów grupy przyjaciół i sąsiadów z moskiewskiego Arbatu: Saszy Pankratowa, zesłanego na Syberię za młodzieńczy wybryk, zakochanej w nim, niepokornej Warii, karierowicza Jury, szlachetnej córki dostojnika partyjnego, Leny, szczerze wierzącej w partię Niny, cynicznego literata Wadima...
emisja: w każdy poniedziałek od 5 kwietnia, o 21:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...