reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lipcowe propozycje Nat Geo Wild

dodano: 2010-06-15 16:47 | aktualizacja: 2010-06-15 18:17
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Nat Geo Wild

Nat Geo wild logo.JPG Kanał Nat Geo Wild, prezentujący gównie programy dotyczące dzikiej przyrody, przygotował na lipiec 2010 r. nowe propozycje programowe. W skład lipcowej oferty wchodzą: "Trzęsienie ziemi w Chinach", "Małpie życie", "Złapany na gorącym uczynku", "Tajemniczy goryl", "Handlarze tygrysów" oraz "Dzikie wybrzeże Kalifornii". Premiera pierwszego z programów już 7 lipca, o godz. 23:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Trzęsienie ziemi w Chinach" (Inside: China Quake)
Środa 7 lipca, godz. 23:00

12 maja 2008 roku chińską prowincję Syczuan nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Trwało ono nieco ponad dwie i pół minuty i miało siłę ośmiu stopni w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się 90 kilometrów na północny zachód od stolicy prowincji Chengdu, a wstrząsy odczuwalne były w odległym Pekinie, Szanghaju, a nawet w Pakistanie, Tajlandii i Birmie. W wyniku trzęsienia ziemi zginęło około 80 tysięcy ludzi. W filmie naukowcy próbują ustalić przyczynę tych potężnych wstrząsów.

"Tajemniczy goryl" (Mystery Gorilla)
Środa 14 lipca, godz. 21:00

W lasach północnego Konga, ponad 100,000 goryli nizinnych udało się uniknąć kontaktu z ludźmi. To, co ukrywały jest zdumiewające. Od używania narzędzi, do  skomplikowanych zachowań społecznych. Te człekokształtne wiodą naprawdę zawiłe życie! Badaczka naczelnych, Mireya Mayor, zabiera widzów w podróż do serca dżungli by odkryć sekrety tych tajemniczych olbrzymów.

"Handlarze tygrysów" (Inside the Tiger Trade)
Poniedziałek 19 lipca, godz. 22:00

Ten godzinny dokument ukazuje mroczne tajemnice nielegalnego handlu tygrysami. Specjalni tajni agenci, uzbrojeni wyłącznie w ukryte kamery i determinację, próbują ratować te dzikie koty przed handlarzami. Uczeni szacują, że jeszcze 100 lat temu na świecie było ponad 100,000 tygrysów. Obecnie ich liczba waha się między 3000, a 3500 osobników.  Widzowie będą mogli poznać niezwykłe historie ludzi, którzy na co dzień bronią tego zagrożonego gatunku.

"Małpie życie" (Monkey Life)
Od 19 lipca, od poniedziałku do piątku, godz. 20:00 i 20:30

Małpie życie to seria 20 odcinków przedstawiających codzienne życie ponad 240 małp żyjących w jednym z największych centrów pomocy zwierzętom na świecie. Widzowie mogą przyjrzeć się pracy Alison Cronin, która wraz ze swoją drużyną robi wszystko aby uratować jak największą liczbę człekokształtnych, które z różnych powodów, ale głównie przez działalność ludzi, wymagają rehabilitacji. Centrum Monkey World uratowało już zwierzęta z 18 państw na całym świecie, gdzie były używane jako maskotki czy atrakcje cyrkowe.

Program Małpie życie pokazuje, jak te zmaltretowane, pokrzywdzone ssaki odnajdują nowy dom, w którym mają zapewnioną profesjonalną opiekę do końca życia.

"Dzikie wybrzeże Kalifornii" (California’s Wild Coast)
Środa 21 lipca, godz. 21:00

Poszarpane klify zderzają się z dzikimi plażami, a strzeliste sekwoje odbijają się w tafli oceanu. Nieokiełznana przyroda tętni życiem w miejscu, w którym być może w najbardziej spektakularny sposób ląd łączy się z wodą. Bezlitosne fale kotłują się nad podwodnymi walkami, a spokojne łąki śledzą poczynania lądowych drapieżników. To tu najwspanialsze wschody słońca ujawniają spustoszenia dokonane przez pożary lasów.

Wydry morskie, lwy morskie, pumy, kojoty, a także rzadkie kalifornijskie kondory to tylko niektóre ze stworzeń zamieszkujących wybrzeża środkowej Kalifornii. Jak w każdym środowisku, przetrwanie oznacza wiele poświęceń, bo życie i śmierć dzieją się w okamgnieniu.

"Złapany na gorącym uczynku" (Cought in the Act)
Od 26 lipca, od poniedziałku do piątku, godz. 21:00

To wyjątkowa seria godzinnych dokumentów, które prezentują afrykańską dziką przyrodę w najbardziej niesamowitych ujęciach. Oglądając ten program, widzowie poznają wiele ciekawych informacji dotyczących przyrody Czarnego Lądu, podanych w sposób niepozwalający się nudzić. Szybkie tempo, dużo akcji, niezwykłe obrazy – ta seria odbierze Ci dech w piersiach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...