reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orbital rozpoczął produkcję satelity AzerSat

dodano: 2010-09-06 16:16 | aktualizacja: 2016-07-31 21:42
autor: Anita Dąbek | źródło: www.1news.az

Orbital Sciences Corporation rozpoczęło produkcję satelity dla Azerbejdżanu. Prace nad wyniesieniem pierwszego satelity telekomunikacyjnego w Azerbejdżanie idą zgodnie z planem, poinformował 6 września br. Minister Komunikacji i Technologii Informacyjnych Azerbejdżanu, Ali Abbasov. Według niego, podpisane są już wszystkie umowy potrzebne do wystrzelenia satelity.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ali Abbasov podkreślił, że strona amerykańska rozpoczęła już produkcję satelity. Abbasov zauważył, że głównym wyzwaniem do tej pory było szkolenie personelu dla przemysłu lotniczego i ustanowienie stosunków międzynarodowych. Prace w tym kierunku nadal trwają.

Przypomnijmy, że umowa z amerykańską firmą Orbital Sciences Corporation na budowę satelity AzerSat została podpisana w dniu 27 maja br. w Baku. Zgodnie z umową, satelita w ciągu 26 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli w lipcu-sierpniu 2012 r., zostanie wyniesiony na orbitę geostacjonarną.

Całkowity koszt projektu AzerSpace to 163 mln manatów, z czego 86-87 mln manatów to koszt budowy satelity. Pokrycie nowego satelity będzie obejmować części Europy i Azji. Tylko 20-25% pojemności satelitarnej będzie wykorzystywane przez Azerbejdżan, a reszta zostanie przeznaczona na sprzedaż.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 0,9m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

75 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama