reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Letnia ramówka w TVP Seriale

dodano: 2011-05-26 10:34 | aktualizacja: 2011-05-26 10:56
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP Seriale Największe serialowe przeboje Telewizji Polskiej„Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, kultowe seriale cieszące się niesłabnącą popularnością – „Czterej pancerni i pies”, „07 zgłoś się” oraz ulubione telenowele – „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” – to tylko niektóre propozycje kanału TVP Seriale na lato 2011.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wakacyjną ramówkę kanału zdominują największe przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat, kultowe seriale komediowe, obyczajowe, historyczne oraz cieszące się niezmienną popularnością wśród widzów telenowele. Nie zabraknie też najlepszych polskich seriali sensacyjnych i kryminalnych. W ramówce zaplanowano także popularne produkcje zagraniczne. Oferta dla młodych widzów obejmuje tytuły, na których wychowało się już kilka pokoleń Polaków: „Panna z mokrą głową”, „Tajemnica Sagali”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Żegnaj, Rockefeller”, „Janka”, „Pan Samochodzik”, „Przygody Psa Cywila”.

TVP Seriale to nowy kanał tematyczny telewizji publicznej, który nadaje od 6 grudnia 2010 r. Znajduje się w ofercie m.in. CYFRY+, platformy n, a także ponad 50 operatorów telewizji kablowych. Kanał jest polską alternatywą dla podobnych kanałów, których bazą jest zagraniczna oferta programowa. TVP Seriale to nowoczesny i atrakcyjny kanał, z bogatą ofertą, z ramówką uwzględniającą preferencje widzów. Wśród propozycji programowych znajdują się największe hity serialowe ostatnich lat. Dzięki nowej ofercie TVP widzowie otrzymują dostęp do bogatej oferty kultowych polskich produkcji oraz atrakcyjnej oferty filmowej. TVP Seriale nadaje 20 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu.

Propozycje na antenie TVP Seriale

„Ranczo”: środa, czwartek, piątek godz. 8.25; 14.40; 21.00; sobota, niedziela 16.50;

Najpopularniejsza komedia ostatnich sezonów, pokazująca w zabawny sposób „duszę Polaka”. Znakomita propozycja dla sympatyków pełnej podtekstów rozrywki, która czerpie inspiracje wprost z naszej rzeczywistości i codziennych relacji międzyludzkich. Serial zawiera wątki nawiązujące do współczesnych realiów, a wszystko przedstawione jest w zabawnych dialogach, obnażających typowe polskie kompleksy i przywary. W serialu pojawia się wiele aktorskich osobowości: Cezary Żak, Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski, Marta Lipińska, Franciszek Pieczka, Jacek Kawalec, Dorota Chotecka, Grzegorz Wons, Wojciech Wysocki i inni.

„Ojciec Mateusz”: poniedziałek, wtorek godz. 8.25; 14.40; 21.00; sobota, niedziela 19.35;

Bijący rekordy popularności polski serial zrealizowany w oparciu o włoski format „Don Matteo”. Serial o zabarwieniu sensacyjno-kryminalnym, którego atutem jest doskonała obsada i znakomity scenariusz. Akcja rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje proboszczem w niewielkiej parafii. Okazuje się on człowiekiem dobrze znającym życie, mającym też prawdziwy talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych.

„Czterej pancerni i pies”: poniedziałek – piątek 16.35; sobota, niedziela 12.00;

Historia załogi czołgu „Rudy” i psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pojawienia się na dużych i małych ekranach. Na niemal każdym podwórku dzieci bawiły się w „pancernych”, imię Szarik nadawano zarówno owczarkom niemieckim, jak i ratlerkom, a dziewczynki nosiły warkocze a la Marusia. Nie sposób zliczyć, ile osób obejrzało serial w telewizji i na kasetach wideo, ale tylko kinową widownię szacuje się na 7 milionów. Zwycięstwo w zorganizowanym w czerwcu 1995 r. przez TVP plebiscycie na ulubiony polski serial świadczy o ogromnej sympatii widowni. Duża w tym zasługa aktorów grających główne role: Janusza Gajosa, Romana Wilhelmiego, Franciszka Pieczki, Wiesława Gołasa, Włodzimierza Pressa, Witolda Pyrkosza, Poli Raksy, Małgorzaty Wiśniewskiej-Niemirskiej, Barbary Krafftówny.

„Stawka większa niż życie”: poniedziałek – piątek 16.35; sobota, niedziela 12.00; od 12 lipca

Znakomity polski serial sensacyjny. Akcja zaczyna się w 1941r. Młody Polak Stanisław Kolicki rozpoczyna współpracę z wywiadem radzieckim. Przedostaje się na stronę sojusznika i przekazuje informacje o koncentracji niemieckich wojsk wzdłuż granicy. W tym samym czasie wywiad radziecki aresztuje oficera niemieckiego Hansa Klossa, do którego Kolicki jest łudząco podobny. Rosjanie postanawiają wykorzystać to podobieństwo do celów wywiadowczych. Kolicki jako Hans Kloss dokonuje brawurowej ucieczki na stronę niemiecką. Zajmuje miejsce swojego sobowtóra w strukturach wojskowego kontrwywiadu. Jako agent J-23 zaczyna tajną misję w niemieckiej armii. Niemcy podejrzewają jednak mistyfikację. Bohater zostaje zdemaskowany. Udaje mu się jednak upozorować własną śmierć i zbiec. Wkrótce, na własną prośbę znowu przenika do Abwehry, tym razem już jako „prawdziwy” Hans Kloss. W roli głównej – Stanisław Mikulski.

„07 zgłoś się”: sobota 15.35

Najgłośniejszy polski serial kryminalny. Był kręcony na przełomie lat 70-tych. Tytułowy „07” to porucznik Sławomir Borewicz, który dzielnie stawia czoło najgroźniejszym przestępcom: począwszy od handlarzy narkotyków, skończywszy na seryjnych mordercach. Serial okazał się przepustką do kariery aktorskiej dla błyskotliwego dziennikarza - Bronisława Cieślaka. Stworzył on kreację ironicznego, inteligentnego i bezkompromisowego milicjanta. Pomysł serialu zaczerpnięto z popularnej w PRL serii zeszytów „Ewa wzywa 07”.

„Życie na gorąco”: niedziela 15.20; od 26 czerwca

Polski dziennikarz – redaktor Maj (Leszek Teleszyński) współpracuje z paryskim pismem ekonomicznym, zbliżonym do agend prasowych ONZ. Natrafia na ślad działalności tajnej organizacji „W”, powołanej do życia przez pozostających na wolności zbrodniarzy hitlerowskich. Działalność tej organizacji sprowadza się do sabotażu, prób zdobycia broni masowej zagłady, morderstw i przemytu narkotyków. Maj po pierwszym zetknięciu się – w Wiedniu i Budapeszcie - z przejawami działalności organizacji „W” idzie dalej jej tropem, odkrywając coraz to nowe powiązania i starannie przygotowane akcje. Tytuły poszczególnych odcinków, to nazwy miast, wokół których skupia się akcja.

„Wydział zabójstw”: poniedziałek 22.50; sobota 23.50;

Każdy morderca zostawia ślady. A policjanci z wydziału zabójstw zrobią wszystko, by złapać zbrodniarza. Każdy odcinek „Wydziału zabójstw” przynosi nową, zawiłą zagadkę kryminalną, z którą muszą się zmierzyć bohaterowie. Dzięki szczegółowej dokumentacji, stałej współpracy z zespołem ekspertów: patologów, prawników i techników policyjnych, historie opowiadane w kolejnych odcinkach nabierają cech dokumentalnego zapisu. Główni bohaterowie, funkcjonariusze wydziału zabójstw, wzorowani są na postaciach autentycznych policjantów.

„Determinator”: wtorek 22.50; niedziela 21.20;

Współczesny serial kryminalno-obyczajowy, ukazujący funkcjonowanie nieformalnych układów biznesowo-polityczno-towarzyskich, balansujących na granicy prawa. Z takim układem przyjdzie się zmierzyć bohaterowi serialu, zdolnemu, młodemu chirurgowi Piotrowi Skotnickiemu - idealiście, który mimo niesprawiedliwości, jakich doświadczył, nadal wierzy w uczciwość i porządek. Szybko przekona się, jak niewiele znaczą te pojęcia i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za trwanie przy swoich zasadach. W roli głównej - Robert Gonera

„Oficerowie”: środa, godz. 22.55; sobota 23.00;

Kontynuacja serialu „Oficer”. Sensacyjna intryga pełna psychologicznych zasadzek. Pretekstem do zapoczątkowania nowych wątków jest transfer dwustu milionów euro. Istotna będzie śmierć młodej, aktorki. Wszystkie tropy prowadzą do Berlina, gdzie bohaterów czekają same niespodzianki i znaki zapytania. W rolach głównych: Borys Szyc, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Magdalena Różczka.

„Pitbull”: czwartek, godz. 22.55; niedziela 0.55;

Głównymi bohaterami są oficerowie z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Policji. Serial przedstawia, w realistyczny sposób, brutalny i mroczny świat zbrodni, z którym się stykają. Policjanci tropią morderców, walczą z przestępcami wymuszającymi haracze, z handlarzami narkotyków. W tym świecie nie obowiązują żadne reguły. Policjanci muszą być cyniczni i bezwzględni. Od przestępców dzieli ich bardzo cienka linia – czy ktoś ją przekroczy? Występują m.in.: Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Krzysztof Stroiński, Janusz Gajos, Weronika Rosati, Małgorzata Foremniak, Danuta Stenka.

„Zaginiona”: piątek, godz. 22.55; sobota 00.55;

Bohaterami serialu jest rodzina Tokarskich. Marek Tokarski jest redaktorem naczelnym tygodnika "Rewia Gwiazd", jego żona Marta - właścicielką firmy przewozowej. Mają córkę Urszulę, maturzystkę. Mieszka też z nimi Jacek, syn Marty z poprzedniego małżeństwa, który po dezercji z wojska studiuje w Toruniu i pracuje w radiu. Tokarscy pochłonięci są pracą. Ich domem od lat zajmuje się pani Stasia. W czasie ferii zimowych Urszula znika. Rodzice i brat zaczynają jej szukać. Podejrzewają, że ich córkę porwano dla okupu, że wstąpiła do sekty lub zmuszono ją do prostytucji ... Poszczególne odcinki serialu opowiadają o różnych wątkach tych poszukiwań. Występują: Jan Frycz, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Szymon Bobrowski.

„Mrok”: piątek, godz. 22.55; sobota 00.55 od 29 lipca;

Serial kryminalny osadzony w realiach współczesnej Polski. Opowiada o trudnej pracy policji, o zagmatwanych sprawach, które często kończą się zaskakującym rozwiązaniem. Każdy z odcinków tworzy zamkniętą całość fabularną, przedstawia inną zagadkę kryminalną. Akcja rozgrywa się w Warszawie i jej okolicach. Bohaterami są policjanci ofiarnie pełniący swoją służbę. Dla pracy, która nadaje ich życiu sens i poczucie spełnienia, poświęcają wszystko. Komisarz Michał Grosz (w tej roli Przemysław Bluszcz) i jego zespół - dwoje młodych policjantów - nie są przekupni, starają się rzetelnie rozpatrywać każdy przypadek, poznać prawdziwe motywy działania przestępcy, nie kierując się uprzedzeniami. Przełożonym komisarza Grosza i jego duchową podporą jest komendant Modest Strumiłło, w którego wcielił się Bronisław Cieślak, pamiętny porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się”.

„M jak Miłość”: poniedziałek – piątek , godz. 7.00; 13.10; 18.00;

Ulubiona telenowela Polaków. To opowieść o trzypokoleniowej rodzinie Mostowiaków. Seniorzy rodu – Barbara i Lucjan Mostowiakowie wiodą szczęśliwe życie, na ogół pozbawione kłótni i nieszczęść, lecz ich dzieciom układa się różnie. Głównym wątkiem serialu jest oczywiście tytułowa miłość. Występują m.in.: Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz, Dominika Ostałowska, Małgorzata Kożuchowska, Kacper Kuszewski, Katarzyna Cichopek.

„Barwy szczęścia”: poniedziałek – piątek, godz. 7.50; 14.05; 18.50;

Kolejny serial obyczajowy twórców „M jak miłość". To historia z życia wzięta, opowiadająca o codziennych sprawach, radościach i troskach, pełna miłosnych uniesień, ale także intryg, zdrad i kłamstw. Miejscem akcji jest spokojna ulica Zaciszna na obrzeżach Warszawy. Lokalną społeczność tworzą mieszkańcy, którzy żyją tu od lat i doskonale się znają. Niebawem przy Zacisznej pojawiają się jednak nowi mieszkańcy, którzy wprowadzają się do świeżo zbudowanego osiedla "Pod sosnami". Czy ich szczęście będzie miało inne barwy? W serialu, obok znanych i lubianych aktorów (Olaf Lubaszenko, Sławomira Łozińska, Zbigniew Buczkowski, Marzena Trybała) pojawiają się wschodzące gwiazdy polskiego filmu, które dzięki „Barwom szczęścia” zyskują coraz większą popularność i zdobywają sympatię widzów.

„Lokatorzy”: poniedziałek – piątek 11.35; 19.25; sobota, niedziela 10.20; 14.05;

Serial komediowy, którego bohaterami są mieszkańcy domu położonego na obrzeżach dużego miasta. Właściciele posiadłości, państwo Helena i Stanisław Bogaccy (Ewa Szykulska i Marek Siudym), nudzące się nieco małżeństwo z dużym stażem, wynajmują piętro swojej willi trzem młodym dziewczynom. Wkrótce jedna z nich wyprowadza się, a dwie pozostałe usiłują przekonać Bogackich, by wynajęli pokój Jackowi, chłopakowi, który po szalonej imprezie zasnął w wannie Krysi i Zuzi. Relacje, jakie zachodzą między mieszkańcami domu, rozmaite konfiguracje uczuciowe, m.in. zainteresowanie gospodarza lokatorkami i gospodyni młodym lokatorem są źródłem wielu zabawnych sytuacji.

„Wallander”: sobota, godz. 21.20; niedziela 23.00;

Pozory mylą. Za fasadą małomiasteczkowej, szwedzkiej społeczności czai się zło i mrok, z którymi będzie się musiał zmierzyć komisarz Wallander, bohater bestsellerowych powieści Henninga Mankella, najpopularniejszego europejskiego pisarza kryminałów. W tytułowej roli Krister Henriksson.

Seriale dla dzieci i młodzieży

poniedziałek – piątek 10.30; powtórki wybranych seriali sobota – niedziela godz. 7.00;

Poniedziałek
„Panna z mokrą głową” od 13 czerwca
„Tajemnica Sagali” od 4 lipca

Wtorek
„Stawiam na Tolka Banana” od 14 czerwca
„Żegnaj, Rockefeller” od 5 lipca

Środa
„Janka” od 15 czerwca
„Pan Samochodzik” od 3 sierpnia

Czwartek
„Plecak pełen przygód” od 16 czerwca
„Do przerwy 0:1” od 28 lipca

Piątek
„Słoneczna włócznia” od 17 czerwca
„Przygody Psa Cywila” od 29 lipca


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...