reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzika natura z Jeffem Corwinem” w Animal Planet

dodano: 2011-06-10 12:05 | aktualizacja: 2011-06-10 12:08
autor: Anita Dąbek | źródło: Animal Planet

Animal Planet Globtroter i przyrodnik Jeff Corwin postanowił przekuć swoją pasję, jaką jest podglądanie świata płazów i gadów, w interesującą i zabawną opowieść o życiu egzotycznych gatunków zwierząt. Podróżuje więc po całej kuli ziemskiej, by pokazać młodym widzom, jak fascynujący jest świat istot żyjących w różnych jej zakątkach. I o egzystencji niektórych z nich często nie zdają sobie nawet sprawy. Oto „Dzika natura z Jeffem Corwinem” – naprawdę wciągająca przygoda, nie tylko dla najmłodszych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przemierzając najodleglejsze i najbardziej nieprzystępne rejony świata, Jeff zaprezentuje widzom, gdzie żyją jedne z najbardziej niezwykłych zwierząt. Przedstawi, jak dzięki ewolucji przystosowały się do danego otoczenia. A także w jaki sposób radzą sobie w różnych sytuacjach: począwszy od tego, jak przygotowują swoje legowiska, a skończywszy na tym, co jedzą.

Podróżnik w ciekawy i zabawny sposób opisze wiele gatunków dzikich zwierząt. A przekrój przez nie jest naprawdę niezwykły: tygrys bengalski, jaszczurka o niebieskim języku, smok z Komodo, latająca żaba, diabeł tasmański czy plująca jadem kobra – oto niektóre ze stworzeń, z jakimi spotka się w oko w oko Jeff. Czasem są to jednak spotkania w naprawdę niebezpiecznych, wywołujących gęsią skórkę okolicznościach. Ale na szczęście (dla siebie i układu nerwowego widzów) podróżnik zawsze wychodzi z nich cało.

Najmłodszym widzom Jeff pokazuje, jak zwierzęta adaptują się w swoim środowisku i jak sobie w nim radzą. A także to, jak „układają” kontakty z przedstawicielami innych gatunków. W tym celu Jeff pojedzie do miejsc będących domem dla niezwykłych gadów, ssaków czy pająków, i przyjrzy się z bliska ich codziennemu życiu. Pomogą mu w tym także mieszkańcy odwiedzanych przez niego terytoriów. Zasięgnie również wiedzy u lokalnych specjalistów, którzy do lat badają dane gatunki i wiedzą o nich niemal wszystko.

Czym jednak byłoby poznawanie świata dzikiej przyrody bez „zanurzenia” się w lokalne realia. Jeff skorzysta więc z usług taksówki-słonia, spróbuje zahipnotyzować kobrę czy „pospaceruje” – w odpowiedniej odległości oczywiście – u boku potężnego warana z Komodo. Pozna tę dziką naturę w pełnej palecie jej egzotycznych barw. „Na żywo”, bez dubli, w prawdziwym środowisku, bez krat zoo. Jeff postara się także zachęcić całe rodziny do dyskusji o ekologii, dzikiej naturze i poszukania odpowiedzi na pytanie: co każdy z nas może zrobić, aby ją chronić. A wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy tylko trochę wiedzy i dobrych chęci.


Dzika natura z Jeffem Corwinem
(ang. Jeff Corwin Unleashed)
Premiera: w czwartek, 7 lipca, o godz. 15.30 w Animal Planet
Emisja kolejnych odcinków: od poniedziałku do piątku o godz. 15.30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...