reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intel WiDi we współpracy z LG Electronics

dodano: 2011-12-20 10:28 | aktualizacja: 2011-12-20 17:51
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG logo.jpg Firmy LG Electronics (LG) i Intel nawiązały strategiczny alians w celu wprowadzenia i wspólnej promocji technologii WiDi (Wireless Display — wyświetlacz bezprzewodowy). Rozwiązanie to, opracowane przez firmę Intel, będzie po raz pierwszy na świecie zastosowane w nowej linii telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV. Ich wprowadzenie na rynek jest planowane na 2012 rok.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intel WiDi to interfejs umożliwiający bezprzewodowe podłączenie telewizora do notebooka lub innego urządzenia przenośnego, a następnie natychmiastowe wyświetlanie treści w wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie.

Dzięki nawiązanej współpracy z firmą Intel, użytkownicy telewizorów CINEMA 3D Smart TV będą mogli cieszyć się niezwykle wygodnym dostępem do szerokiej gamy treści multimedialnych — powiedział Seog-ho Ro, wiceprezes działu telewizorów, LG Home Entertainment Company. — Rozwiązanie Intel WiDi będzie jednym z szeregu udoskonaleń, które znacząco poprawią komfort użytkowania telewizorów CINEMA 3D Smart TV, przyczyniając się tym samym do zwiększenia ich konkurencyjności na rynku.

Równie pozytywnych efektów spodziewają się przedstawiciele firmy Intel. — Naszym celem jest wprowadzenie technologii Intel WiDi na różne urządzenia, m.in. telewizory, ekrany oraz projektory. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom bezproblemowe
i bardziej intuicyjne wyświetlanie treści cyfrowych, przesyłanych z różnych urządzeń mobilnych
— powiedział Hee-Sung Lee, dyrektor krajowy firmy Intel w Korei. — Współpraca z LG Electronics sprawi, że użytkownicy telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV będą mogli korzystać z rozwiązania Intel WiDi bez konieczności kupowania zewnętrznego adaptera.

Intel WiDi umożliwia wyświetlanie (za pomocą telewizora, projektora lub zewnętrznego monitora) multimediów zapisanych w komputerze, jak również treści dostępnych online. W przypadku tych ostatnich mogą to być np. nagrania wideo z YouTube lub telewizyjne transmisje strumieniowe, do których można uzyskać dostęp z notebooka lub innego urządzenia mobilnego. Tym samym, użytkownicy będą mogli w prosty i wygodny sposób przeglądać ulubione treści na wyświetlaczach CINEMA 3D, cechujących się znakomitą rozdzielczością i doskonałym odwzorowaniem barw.

Przesyłanie treści za pomocą interfejsu Intel WiDi z urządzenia mobilnego do telewizora CINEMA 3D Smart TV, nie wymaga aktywnego połączenia bezprzewodowego z Internetem lub aktywnego połączenia WiFi. Pod tym względem jest to rozwiązanie podobne do transferu danych za pomocą tradycyjnych złączy np. HDMI i USB. Interfejs Intel WiDi ustanawia bezpośrednie połączenie pomiędzy układami WiFi, wbudowanymi w urządzenie mobilne i telewizor CINEMA 3D Smart TV.

Co więcej, korzystanie z Intel WiDi nie blokuje urządzenia mobilnego na czas transferu danych. Użytkownik może zatem wykonywać na notebooku lub tablecie wszelkiego rodzaju zadania, nie zatrzymując strumienia wideo, który jest równocześnie przesyłany do telewizora, projektora lub monitora CINEMA 3D.

Produkty z serii LG CINEMA 3D, wyposażone w technologię Intel WiDi, zostaną zademonstrowane na wystawie Consumer Electronics Show (CES), która odbędzie się w przyszłym miesiącu w Las Vegas.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...
reklama