reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CYFRA+ z Ligue 1 i 2, ale bez Serie A

dodano: 2012-08-10 22:31 | aktualizacja: 2012-08-12 13:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+ Sport

CANAL+ Cyfrowy CANAL+ Cyfrowy przesłał oświadczenie z którego wynika, że podjęto racjonalną decyzję biznesową o pozyskaniu na wyłączność praw do francuskiej ligi piłkarskiej Ligue1 na najbliższe 3 sezony, natomiast nie przedłużono umowy związanej z włoską ligą piłkarską Serie A po wygaśnięciu dotychczasowego kontraktu z powodu zbyt wygórowanych żądań finansowych za prawa do pokazywania w porównaniu z wynikami oglądalności. Pakiet CANAL+ na rozgrywki francuskie obejmuje także Ligue2 i Puchar Ligi. Na razie nie wiadomo, kto miałby w Polsce pokazywać transmisje włoskiej Serie A.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 
CANAL+ podjął strategiczną decyzję co do Serie A w oparciu o wyniki badań konsumenckich, pomiary oglądalności i analizę wartości rynkowej poszczególnych praw. Uwzględniając ww. czynniki, w odniesieniu do lig włoskiej i francuskiej, stacja, podjęła racjonalną decyzję biznesową o pozyskaniu na wyłączność praw do Ligue1, natomiast nie przedłużyła umowy związanej z Serie A po wygaśnięciu dotychczasowego kontraktu. Pakiet CANAL+ na rozgrywki francuskie obejmuje także Ligue2 i Puchar Ligi.

W zakończonym w maju br. sezonie wyniki oglądalności ligi francuskiej odnotowały wzrost natomiast w przypadku ligi włoskiej nie były satysfakcjonujące, i w istotnym stopniu niższe niż w latach ubiegłych. Badania uwidoczniły także dużą rozbieżność w stosunku do zainteresowania ligą polską, angielską i hiszpańską, co oznacza, że w ocenie abonentów CANAL+ rozgrywki Serie A nie mają kluczowego znaczenia dla sportowej oferty stacji. Nie odgrywają także znaczącej roli przy wyborze oferty stacji przez nowych klientów.

Zdaniem CANAL+ cena praw telewizyjnych do ligi włoskiej nie odpowiada ich rynkowej wartości biorąc pod uwagę aktualny poziom sportowy tych rozgrywek i największy spadek zainteresowania widzów spośród wszystkich rozgrywek piłkarskich prezentowanych w CANAL+.

CANAL+ jest i pozostanie liderem sportowej oferty premium na polskim rynku. W badaniach przeprowadzonych wśród nowych klientów CYFRY+ respondenci wyraźnie podkreślają wysoką ocenę sportu w CANAL+. Dla 80% badanych CANAL+ stanowi najsilniejszy element oferty sportowej platformy, istotny przy podejmowaniu decyzji o kupnie płatnej telewizji (źródło: badanie nowych klientów, czerwiec 2012, Agencja: Millward Brown).

Siła oferty sportowej CANAL+ wynika z selekcji najbardziej spektakularnych rozgrywek i wydarzeń sportowych, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. Jest to jeden z głównych wyróżników CANAL+ (źródło: Badanie Brand Equity 1Q 2012, Agencja: Ipsos).

Stacja relacjonuje na wyłączność spotkania najlepszych lig piłkarskich świata – angielskiej i hiszpańskiej oraz w dalszym ciągu francuskiej. Do tego 100% meczów polskiej T-Mobile Ekstraklasy, rozgrywki światowej czołówki koszykarskiej: NBA, WNBA, Euroligę, żużlowy cykl Grand Prix i Drużynowy Puchar Świata, liczne gale bokserskie, walki MMA, turnieje rugby i tenisowe.
 
CANAL+ nieustannie poszerza i wzbogaca ofertę o kolejne, nowe dyscypliny, wprowadzając jednocześnie w realizowanych transmisjach pionierskie rozwiązania technologiczne. W 2012 m.in. umożliwił kibicom oglądanie trójwymiarowych relacji z najważniejszych spotkań piłkarskich – Gran Derbi, Derbów Manchesteru i innych szlagierowych pojedynków. Sportowy repertuar stacji poszerzył się o turnieje tenisowe rangi ATP i prestiżowe gale MMA federacji Bellator.

Wzmocniona została oferta walk bokserskich z udziałem najlepszych zawodników polskiego i światowego pięściarstwa. Wiosną ruszył nowy, 20. już magazyn sportowy CANAL+, specjalistyczny program o bieganiu prowadzony przez Marcina Rosłonia pt. „O CO BIEGA?” . Wraz z początkiem jesiennego sezonu na antenie pojawi się kolejna premiera - „Laboratorium PRO” poświęcona sportowym eksperymentom i ciekawostkom. Emocjonujących przeżyć dostarczą kibicom także transmisje i programy z udziałem cenionego i doświadczonego komentatora – Przemysław Pełki, który w lipcu dołączył do zespołu redakcji sportowej CANAL+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...
reklama