reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Marsze w obronie TV Trwam wciąż się odbywają

dodano: 2012-09-24 13:29 | aktualizacja: 2012-09-24 13:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: radiomaryja.pl/naszdziennik.pl/media lokalne/opracowanie własne

TV Trwam Grajewo, Rabka-Zdrój, Kraśnik (drugi raz), Limanowa, Łowicz, Otwock, Gorzów Wielkopolski, Mysłowice, Starogard Gdański, Zgierz, Radomsko, Biała Podlaska (drugi raz), Łańcut, Zabierzów, Zabrze, Lubartów i Mrągowo to kolejne miejsca, w których odbyły się marsze protestacyjne przeciw dyskryminacji TV Trwam i nieprzyznaniu jej miejsca w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. W najbliższym czasie zapowiadane są następne.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marsz w Grajewie odbył się w niedzielę, 29 lipca br. Wzięło w nim udział, w zależności od źródła, od około tysiąca do ponad półtora tysiąca osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Trójcy Przenajświętszej. Następnie demonstranci, modląc się i śpiewając pieśni religijne, przeszli ulicami miasta do kościoła Matki Bożej Nieustającej, gdzie odsłuchano nagranego kazania wygłoszonego przez księdza Stanisława Stefanka, łomżyńskiego biskupa seniora. Protest zakończono podpisaniem petycji w obronie TV Trwam, skierowanej do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) Jana Dworaka. (także na podstawie: iregionalni.pl)

Marsz w Rabce-Zdroju odbył się w niedzielę, 19 sierpnia br. Wzięło w nim udział ponad pięcset osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętej Teresy. Następnie demonstranci, śpiewając pieśni religijne, przeszli ulicami miasta do Parku Zdrojowego, pod pomnik Jana Pawła II. Tam złożono kwiaty, wygłoszono przemówienia i odczytano petycję w obronie TV Trwam skierowaną do KRRiT. (także na podstawie: podhale24.pl)

W Kraśniku, w sobotę 8 września br., odbył się Pokutny Marsz Różańcowy. Manifestowano przywiązanie do wiary katolickiej, polską tożsamość, miłość do Ojczyzny i brak zgody na dyskryminację katolików, w tym TV Trwam. Był to już drugi marsz w Kraśniku - pierwszy odbył się 10 maja br. W ostatnim wzięło udział, w zależności od źródła, kilkaset lub 500 osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Matki Bożej Bolesnej. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta do kościoła Świętego Józefa, gdzie odnowiono Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. (także na podstawie: krasnik.pl/krucjatarozancowazaojczyzne.pl)

Marsze w niedzielę, 9 września br.

Marsz w Limanowej miał charakter modlitewny. Rozpoczął się wspólną modlitwą przed bazyliką Matki Bożej Bolesnej. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta pod pomnik Jana Pawła II, a potem na Rynek, pod obelisk poświęcony szlakom Jana Pawła II w Beskidach i Gorcach. Kolejnym etapem był Miejski Las, gdzie odprawiono Drogę Krzyżową. Następnie wszyscy udali się na Miejską Górę, gdzie przy Jubileuszowym Krzyżu nastąpiło błogosławieństwo uczestników i zakończenie marszu. (także na podstawie: ziemia-limanowska.pl)

W Łowiczu protestowało kilkaset osób. Protestujący zebrali się na dworcu PKS. Następnie przeszli ulicami miasta do kościoła Matki Bożej Łaskawej, gdzie odprawiona została Msza Święta. Potem demonstranci udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie wygłoszono przemówienia. Wystąpiła także Kapela znad Baryczy. (także na podstawie: lowicz.eu/lowicz24.eu/lowiczanin.info)

W Otwocku marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Wincentego a´Paulo. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na skwer przy ulicy Józefa Poniatowskiego, gdzie wygłoszono przemówienia i wystąpiła Kapela znad Baryczy.

Marsze w sobotę, 15 września br.

W Gorzowie Wielkopolskim protestowało około dwa tysiące osób. Marsz rozpoczął się pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta do katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na czele pochodu szła orkiestra. W katedrze odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył Paweł Socha, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Uczestnicy marszu skierowali list-petycję do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w obronie TV Trwam. (także na podstawie: gazetalubuska.pl)

W Mysłowicach protestowało, w zależności od źródła, od kilkuset do około tysiąca osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kosciele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nastepnie demonstranci przeszli ulicami miasta na plac Wolności, gdzie marsz się zakończył. (takze na podstawie: Telewizja Mysłowice itvm.pl)

W Starogardzie Gdańskim protestowało ponad tysiąc osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kosciele Świętego Wojciecha. Nastepnie demonstranci, modląc się i spiewając pieśni patriotyczne i religijne, przeszli ulicami miasta. Na Rynku, przy tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską, oddano hołd ofiarom. Marsz zakończył się przy pomniku Poległych i Zamordowanych Harcerzy.

W Zgierzu protestowało ponad tysiąc osób. Demonstranci przeszli ulicami miasta. Protestujący nieśli ze sobą relikwie świętych i błogosławionych: Jana Pawła II, księdza arcybiskupa Zygmunta Felińskiego i księdza Jerzego Popiełuszki. Na zakończenie protestu, w kościele Matki Bożej Różańcowej, odprawiona została Msza Święta. (także na podstawie: onet.pl/Radio Łódź)

Marsz w Radomsku odbył się w niedzielę, 16 września br. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kolegiacie Świętego Lamberta. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta pod pomnik Królowej Jadwigi, gdzie odbył się krótki wiec. (także na podstawie: radomsko24.pl)

Marsze w sobotę, 22 września br.

W Białej Podlaskiej protestowano już drugi raz - pierwszy odbył się 16 czerwca br. W ostatnim udział wzięło półtora tysiąca osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na plac Wolności, gdzie odczytano apel w obronie TV Trwam. Na zakończenie złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II oraz Tablicą Smoleńską. (także na podstawie: moje.radio.lublin.pl)

W Łańcucie protestowało kilkaset osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele farnym Świętego Stanisława. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na miejskie planty, gdzie wygłoszono przemówienia. W trakcie przemarszu grała orkiestra z Wysokiej. (także na podstawie: nowiny24.pl/lancut.przemyska.pl)

W Zabierzowie protestowało ponad 150 osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Franciszka z Asyżu. Następnie demonstranci przeszli ulicami gminy przed budynek Urzędu Gminy w Zabierzowie. W proteście wzięła udział posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Bubula. (także na podstawie: pch24.pl/rebelya.pl)

W Zabrzu protestowało, w zależności od źródła, od kilkuset do ponad tysiąca osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętej Anny. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta modląc się i śpiewając pieśni religijne i patriotyczne. Pod tablicą upamiętniającą zbrodnię katyńską i katastrofę smoleńską wygłoszono przemówienia i odczytano petycję do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka w obronie TV Trwam. (także na podstawie: mmsilesia.pl)

Marsze w niedzielę, 23 września br.

W Lubartowie marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Wawrzyńca. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta, niosąc hasła dotyczące obrony życia, rodziny i mediów katolickich, w tym TV Trwam. Na placu przed Urzędem Miasta w Lubartowie wygłoszono przemówienia, odczytano petycje do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, premiera Donalda Tuska i przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka. Zaprezentowano także stanowisko Rady Miasta Lubartów ze stycznia br., w którym wyrażono poparcie dla TV Trwam.

W Mrągowie marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Wojciecha. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na plac Jana Pawła II. Pod pomnikiem Jana Pawła II wygłoszono przemówienia i zaprezentowano program artystyczny.

Tak wyglądały ostatnie protesty przeciw dyskryminacji TV Trwam i nieprzyznaniu jej miejsca w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej marsze odbyły się już w: Rzeszowie (dwa razy), Olsztynie (dwa razy), Warszawie (trzy razy), Bielsku-Białej (trzy razy), Krakowie (dwa razy), Łodzi, Szczytnie, Szczecinie (dwa razy), Bydgoszczy (dwa razy), Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Poniatowej, Kielcach, Poznaniu, Tarnowie, Wrocławiu (dwa razy), Rybniku, Szczecinku, Elblągu, Gnieźnie, Jeleniej Górze, Katowicach, Koszalinie, Kościerzynie, Malborku, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Suwałkach, Wejherowie, Zielonej Górze, Włocławku, Nowym Sączu, Rawie Mazowieckiej, Częstochowie, Radomiu, Świdnicy, Toruniu, Gołdapi, gminie Jeżowe, Nisku (dwa razy), Legnicy, Pile, Augustowie, Giżycku, Ełku, Kraśniku, Kaliszu, Przemyślu, Dębicy, Tarnobrzegu, Zamościu, Łomży, Słupsku, Zawierciu, Byczynie, Gdyni, Grudziądzu, Kędzierzynie-Koźlu, Ostrołęce, Pile, Sochaczewie, Sokółce, Zduńskiej Woli, Koninie, Żywcu, Białej Podlaskiej, Ostrowie Świętokrzyskim, Mielcu, Odolanowie, Wieluniu, Puławach, Sędziszowie Małopolskim, Olecku, Kłodzku, Tarnowskich Górach, Wyszkowie, Lutomiersku, Bielsku Podlaskim, Bolesławcu Śląskim, Krynicy-Zdroju i Pabianicach, a także poza granicami Polski - w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles, Montrealu, Toronto (dwa razy), Berlinie, Hamburgu (dwa razy), Vancouver, Brukseli i Paryżu. Ponadto w marcu br. do Częstochowy, na Jasną Górę, przybyła Pielgrzymka Zawierzenia Królowej Polski Radia Maryja i TV Trwam, a w lipcu br. XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

Na 29 września 2012 roku w Warszawie planowany jest jeden z kolejnych marszów TV Trwam. Ulotka w tej sprawie trafiła nawet na drzwi naszej redakcji w Krakowie.



Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...