reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podsumowanie 20 lat Telewizji Polsat

dodano: 2012-12-08 04:47 | aktualizacja: 2012-12-08 11:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polsat

Polsat 20 lat 5 grudnia 2012 roku minęło dokładnie dwadzieścia lat od narodzin Telewizji Polsat - pierwszej komercyjnej stacji telewizyjnej w Polsce. Dzięki filmowym hitom, kultowym serialom, muzycznym wydarzeniom, teleturniejom i relacjom sportowym z najważniejszych wydarzeń, Telewizja Polsat stała się ulubioną stacją milionów Polaków. Swoje 20-lecie Telewizja Polsat będzie świętować podczas jubileuszowego koncertu we wtorek, 18 grudnia 2012 roku.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początki

Telewizja Polsat rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 roku, dokładnie o godzinie 16:30. To przełomowa data w historii polskiej telewizji. Oto bowiem, na zdominowanym przez telewizję publiczną rynku, pojawiła się pierwsza prywatna i niezależna stacja, przecierając szlak kolejnym niezależnym polskim mediom telewizyjnym. Ze względu na ówczesne uregulowania prawne sygnał nadawany był z Holandii za pośrednictwem satelity Eutelsat II, z kolei taśmy z programem docierały tam drogą lotniczą. Już niespełna 9 miesięcy później, w sierpniu 1993 roku na antenie Polsatu pojawiły się „Informacje" - pierwszy w dziejach polskiej telewizji niezależny serwis informacyjny.

W październiku 1993 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała Telewizji Polsat koncesję na emisję naziemną.

Seriale

Kultowe, nagradzane niezliczonymi nagrodami Emmy i Złotymi Globami seriale, pojawiły się w stacji już w 1995 roku. Pierwszym i najdłużej emitowanym był „Strażnik Teksasu", z nieśmiertelnym Chuckiem Norrisem. „Strażnik Teksasu", „Drużyna A" oraz „MacGyver" przyciągnęły męską część widowni dostarczając niemałych emocji, kobiety zaś wzruszały się losami „Zbuntowanego anioła" z urugwajską pięknością Natalią Oreiro w roli głównej. Pierwszy sezon emisji przyciągnął przed telewizory średnio ponad 4,5 mln widzów, a drugi prawie 6 mln widzów. Kolejnym sukcesem okazał się świetny „Ostry dyżur" - debiut George'a Clooney'a.

Stacja regularnie wspierała również rodzimą produkcję. Pierwszy polski sitcom - „13 posterunek" (koprodukcja z Canal+) - stał się przebojem jesiennej ramówki w 1998 roku - średnia widownia przekroczyła wtedy 9 mln widzów. Jeszcze większym sukcesem okazały się „Miodowe lata". Rekordowy odcinek wyemitowany w grudniu 1998 roku oglądało średnio 9 mln 167 tys. widzów. Tysiące wiernych fanów miały także seriale komediowe - „Graczykowie", „Rodzina zastępcza" oraz obyczajowe - „Samo życie". „Daleko od noszy" to rodzima parodia seriali medycznych z brawurowo zagranymi rolami komediowymi Pawła Wawrzeckiego, Krzysztofa Kowalewskiego i Piotra Gąssowskiego. W szpitalu nie mogło zabraknąć również personelu żeńskiego, czyli Siostry Basen - Hanny Śleszyńskiej, i doktor Karinki, czyli Anny Przybylskiej. Niekwestionowanymi liderami są już od wielu lat: „Świat według Kiepskich" - do tej pory wyemitowano 405 premierowych odcinków, oraz „Pierwsza miłość", która z 1600 odcinkami jest absolutnym rekordzistą. Emisja tych seriali niezmiennie przyciąga przed telewizory 3 mln widzów.

W 2005 roku Telewizja Polsat rozpoczęła emisję bijącego rekordy popularności za oceanem serialu stacji ABC „Gotowe na wszystko" („Desperate Housewives"), a od 2007 roku „Skazanego na śmierć" („Prison Break"). Rekordowe odcinki tego serialu przyciągnęły blisko 7 mln widzów. Po sukcesie „Skazanego na śmierć" stacja zdecydowała się na zakup „CSI Nowego Jorku", „CSI Miami" (aż 9 sezonów) oraz „Kości". Do dziś stacja pokazała 7 sezonów serialu.

W 2010 roku na antenie Telewizji Polsat pojawiły się dwa nowe seriale, które dały początek czwartkowemu wieczornemu pasmu kobiecemu „Hotel 52" oraz „Szpilki na Giewoncie". Doskonały scenariusz „Hotelu 52", plejada gwiazd występujących gościnnie, świetna obsada (Magdalena Cielecka, Laura Samojłowicz, Rafał Królikowski, Marek Bukowski), w tym rewelacyjne kreacje nieznanych wówczas a obecnie docenianych młodych aktorów, m.in. Krzysztofa Kwiatkowskiego czy Kamila Kuli, przyczyniły się do ogromnego sukcesu serialu. Do dziś stacja pokazała 6 sezonów „Hotelu 52". Jeszcze większym sukcesem stały się rewelacyjne „Szpilki na Giewoncie". Góralski klimat podbił serca widowni i gdy wydawało się, że takiego hitu nic nie może zastąpić, Polsat postawił na „Przyjaciółki". Cztery piękne, inteligentne kobiety z pazurem z łatwością uwiodły widzów. Sprawiły, że każdy odcinek był szeroko komentowany i z niecierpliwością oczekiwany nie tylko przez kobiecą część widowni. Średnio każdy odcinek oglądało około 2,5 mln widzów.

Telewizja Polsat jako pierwsza stworzyła pasmo popołudniowe z serialami z gatunku docu drama, gdzie przedstawiane historie odgrywane są prze aktorów-amatorów. „Trudne sprawy", „Malanowski i partnerzy" oraz „Dlaczego ja" codziennie gromadzą przed telewizorami średnio 2 mln widzów.

Kinowe hity na małym ekranie

Wiosną 1997 roku pojawia się pasmo „Mega Hit", prezentujące największe przeboje kinowe. Poniedziałkowe wieczory z Polsatem stały się niemal obowiązkowe w każdym domu. Na ekranach królowały wówczas: „Szczęki 2" obejrzało 6 mln widzów, „Rambo III" i „48 godzin" - 7 mln, „Akademia Policyjna" - ponad 8 mln widzów! Później przyszedł czas na „Air America", „Cobra" i „Pretty Woman", „Spidermana", „Terminatora" czy „Szklaną pułapkę".

Telewizja Polsat jako pierwsza nabyła prawa do emisji największej i najdroższej produkcji filmowej ówczesnej kinematografii - „Titanica", a to wszystko przed polską premierą kinową! Film był wyemitowany 11 razy i w sumie obejrzało go 72 mln Polaków. Do dziś poniedziałkowy „Mega Hit" jest najchętniej oglądanym pasmem filmowym w Telewizji Polsat.

Rozrywka

Szybko, bo już w 1993 roku na antenie Telewizji Polsat pojawił się pierwszy talk show w telewizji komercyjnej - „Na każdy temat" prowadzony najpierw przez Andrzeja Woyciechowskiego, a następnie kilka lat przez Mariusza Szczygła. Kontrowersyjne pytania zadawano zarówno wielkim osobowościom świata kultury, m.in. Elżbiecie Pendereckiej, Bogusławowi Kaczyńskiemu, Hance Bielickiej, jak i prostytutkom, drag-queens, czy gwiazdom rocka. Program złamał wszystkie tabu, i to w nim po raz pierwszy padło słowo „orgazm".

We wrześniu 1996 roku Polsat wciągnął Polaków do gry o tysiące cennych nagród, pojawił się bowiem „Klub Polsatu" i jego sławne „Paszporty", które trafiły do 13 milionów gospodarstw domowych.  Była to pierwsza, i na tak ogromną skalę, zorganizowana akcja lojalnościowa. Tym samym Telewizja Polsat rozpoczęła „grę", która w krótkim czasie stała się najpopularniejszą zabawą telewizyjną w Polsce.

Jesienią 1997 roku pojawia się pierwszy z popularnych teleturniejów - „Idź na całość". Niespełna miesiąc po swoim debiucie prowadzone przez Zygmunta Chajzera widowisko zdeklasowało konkurencję, bijąc niepokonane wówczas „Wiadomości" w TVP1. 5 października 1997 roku wielkiego pluszowego kota Zonka, trzy bramki oraz zmagania uczestników w walce o  nagrody rzeczowe (a były nimi zarówno suszarki do włosów, jak i drzwi antywłamaniowe, czy samochody) oglądało 9 mln 267 tys. widzów! Kultowy dziś Zonk jest pluszakiem unikatowym - bywa przedmiotem zaciekłych licytacji internetowych.

Podobnym hitem okazała się „Życiowa szansa" z Krzysztofem Ibiszem w roli prowadzącego. W programie brał udział uczestnik obecny w studio oraz gracz „telefoniczny" - obaj mieli równe szanse na wygraną. Polsat wyemitował aż 270 odcinków teleturnieju.

Telewizja Polsat jako pierwsza wprowadziła na polski rynek medialny nowy gatunek, który pokazał zupełnie inne oblicze rozrywki - reality show.  Na antenie stacji pojawił się „Bar" -  pierwsze w Polsce widowisko rozrywkowe posiadające cechy różnych gatunków telewizyjnych, m. in. reality show i telenoweli dokumentalnej. Za tytułowym „Barem" stanął Krzysztof Ibisz a z ówczesnego „gorącego krzesła" na tron królowej przesiadła się Doda, czyli Dorota Rabczewska.

W 2002 roku pojawił się program „Idol" - to właśnie Polsat zrealizował pierwszą europejską edycję tego mega popularnego show na świecie. „Idol" w rekordowym tempie stał się zjawiskiem telewizyjnym i największym przedsięwzięciem medialnym Telewizji Polsat. „Idol" to setki godzin przesłuchań w największych miastach Polski oraz wielostopniowe eliminacje dokonywane przez widzów i profesjonalne jury (Ela Zapendowska, Jacek Cygan, Robert Leszczyński, Kuba Wojewódzki a później jeszcze Marcin Prokop i Maciej Maleńczuk). Dzięki trzem edycjom muzycznego show na polskim rynku muzycznym pojawiły się nowe gwiazdy - Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Ewelina Flinta, Szymon Wydra czy Tomek Makowiecki. Uczestnikami „Idola" byli także Paulina Sykut oraz Wojtek „Łozo" Łozowski. Finał pierwszej edycji śledziło ponad 4,4 mln widzów. Program wylansował także bezlitosnego jurora - Kubę Wojewódzkiego, jego autorski talk show widzowie Telewizji Polsat śledzili od jesieni 2002 roku; Adama Sztabę, którego aranżacje muzyczne zwalały z nóg oraz Elżbietę Zapendowską - autorkę najbardziej ciętych uwag, których możemy słuchać także dziś w show „Tylko muzyka. Must be the music". Przekonaliśmy się, że śpiewać chcą i mogą prawie wszyscy, ale postanowiliśmy sprawdzić jak z piosenką poradzą sobie gwiazdy seriali. Na scenie show „jak Oni śpiewają" stanęło 68 gwiazd serialowych - od filmowego Faraona (Jerzego Zelnika) do Anny Muchy. Jego pierwsza edycja była najchętniej oglądanym show telewizyjnym wiosny 2007 roku, a Wielki Finał - zaciętą walkę o Brylantowy Mikrofon oglądało ponad 6 milionów widzów. Polsat zrealizował w sumie sześć edycji muzycznego show. Dla Piotra Polka, Krzysztofa Respondka i Agnieszki Włodarczyk „jak Oni śpiewają" stało się początkiem kariery wokalnej.

Prawdziwym fenomenem okazał się kolejny talent show „Tylko muzyka. Must be the music". Tym razem Polsat postanowił wyłowić spośród setek zgłoszeń nie tylko fenomenalnie śpiewających ludzi z interesującą osobnością, ale przede wszystkim tych, którzy wykonują własny repertuar!  Uczestników oceniają: Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba i Wojtek „Łozo" Łozowski. Program stał się przebojem stacji. Każdy odcinek ogląda średnio prawie 3,5 mln widzów. Pierwszą edycję wygrał rewelacyjny zespół Enej, który przed kilkoma dniami wydał swoją 3 płytę, a trasy koncertowe zaplanowane ma już na rok z góry. Kolejnym odkryciem okazał się Maciej Czaczyk - jego piosenka „Nie bój się" autorstwa Roberta Jansona przez 5 tygodni zajmowała 3. miejsce na „POPliście" radia RMF FM. „Tylko muzyka. Must be the music", jak żaden inny talent show tego typu, przyczynił się do wielkiego ożywienia na polskiej scenie muzycznej. Płyty wydali nie tylko finaliści programu, jak wspomniany już Enej, czy grupa Lemon, ale także uczestnicy: Eris Is My Homegirl, Olivia Livki, czy Rotten Bark. Program w raporcie specjalnym „Nadawcy 2012" Media & Marketing Polska zostaje uznany za „Hit roku".

Po ogromnym sukcesie „Tylko muzyka. Must be the music" Telewizja Polsat postawiła na kolejny talent show „Tylko taniec. Got to dance", który pozwala zaistnieć ludziom kochającym taniec. Uczestnicy przedstawili taką różnorodność stylów tanecznych, taką determinację w dążeniu do wygranej, że zadziwili nie tylko jury w składzie: Krystyna Mazurówna, Joanna Liszowska, Alan Andersz i Michał Malitowski, ale także podbili wymagającą publiczność. Widzowie przekonali się, że taniec, to nie tylko technika, ale przede wszystkim ogromne emocje.

Wielkie wydarzenia muzyczne

Muzyka i wielkie imprezy muzyczne zawsze miały swoje istotne miejsce na antenie stacji. Już w 1996 roku Polsat transmitował koncerty Tiny Turner i Jose Carrerasa, relacjonował także koncert i cały pobyt ikony muzyki pop - Michaela Jacksona w Polsce, oraz koncert tytanów rock'n'roll'a - Rolling Stonesów w Chorzowie w 1998 roku.

Po muzycznych odkryciach przyszła kolej na największą zabawę sylwestrową w Polsce. Zaczęło się od dwóch sylwestrowych koncertów (2006 i 2007) zorganizowanych przez Polsat w Krakowie. Okazały się tak wielkim sukcesem stacji, że rok później Telewizja Polsat zdecydowała się na przeniesienie sylwestrowej zabawy na warszawski plac Konstytucji. Cztery już zorganizowane, i piąta za chwilę, wspólnie z m. st. Warszawa - „Sylwestrowe Moce Przebojów" - są strzałem w dziesiątkę. Dzięki najlepszym artystom, świetnemu repertuarowi i niezapomnianej atmosferze każda kolejna „Sylwestrowa Moc Przebojów" biła rekord oglądalności poprzedniej. Ubiegłoroczny noworoczny toast z Polsatem wzniosło prawie 5 mln widzów. Dziś Polacy, a szczególnie warszawiacy, nie wyobrażają sobie sylwestrowej nocy bez zabawy na placu Konstytucji tak samo, jak widzowie nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez „Kolędowania z Polsatem" oraz bez kultowego już „Kevina". O obecność na antenie w czasie świąt, przygód tego nastoletniego łobuza, dbają sami widzowie - każdego roku przychodzą tysiące e-maili i próśb telefonicznych w tej sprawie.   

Od 10 lat Telewizja Polsat jest też kreatorem i organizatorem autorskiego festiwalu muzycznego - Sopot TOPtrendy Festiwal. Festiwal jako jedyna na polskim rynku muzycznym scena promuje debiutantów. O sukcesie trendów świadczy fakt, iż z każdym rokiem napływa coraz więcej zgłoszeń od artystów, którzy pretendują do tytułu artysty „trendy". Sopot TOPtrendy Festiwal w koncercie TOP prezentuje jednocześnie najpopularniejsze polskie gwiazdy - złotą dziesiątkę artystów, którzy sprzedali w danym roku rekordową liczbę płyt.  Na Sopot TOPtrendy Festiwal swoje jubileusze obchodzili m.in. Jacek Cygan, Edyta Górniak, Wilki, Irena Santor, Maciej Maleńczuk, T. Love czy Kora. Świętowaliśmy także 100-lecie Opery Leśnej. Telewizja Polsat nie zaprzestała organizowania festiwalu nawet na czas remontu Opery Leśnej. Dwa razy Sopot TOPtrendy Festiwal odbył się w gdańskiej Ergo Arenie, a raz w specjalnie do tego celu sprowadzonym namiocie widowiskowym.

Wydarzenia, Polsat News oraz publicystyka

Jednym z głównych filarów Telewizji Polsat, i to od początku istnienia stacji, są informacje i publicystyka. 14 sierpnia 1993 roku zostały nadane „Informacje" - pierwszy niezależny serwis informacyjny w polskiej telewizji, który poprowadził Wojciech Szeląg. Dziś na antenie Polsatu codziennie nadawane są „Wydarzenia" - flagowy program Telewizji Polsat oraz kanału informacyjnego Polsat News. Serwis nadawany jest na żywo na obu antenach jednocześnie. Główne wydanie „Wydarzeń" o godzinie 18:50 prowadzi Jarosław Gugała i Dorota Gawryluk, a wydanie popołudniowe (15:50) oraz weekendowe (18:50): Magda Sakowska, Agnieszka Gozdyra, Joanna Wrześniewska-Sieger i Maciej Stroiński. Oba wydania programu ogląda codziennie około 5 milionów widzów.

Od początku nadawania Polsatu ważne miejsce na antenie stacji zajmuje publicystyka. Programy i dokumenty realizowane przez dziennikarzy z redakcji Publicystyki od lat zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody dziennikarskie. Pierwszy program publicystyczny na żywo „Temat dnia" poprowadził Bogusław Chrabota już w 1993 roku. W 1996 roku rozpoczęto nadawanie „Graffiti", który, w zmienionej formule, nadawany jest do dziś na antenie Polsat News. Od 2002 roku realizowany jest cykl dokumentalny „Raporty specjalne", w ramach którego tylko do 2004 roku wyemitowano aż 51 premierowych odcinków reportaży. W ubiegłym roku „Raport Specjalny" Agaty Kaźmierskiej i Radosława Kietlińskiego pt. „Talibowie - druga strona wojny" zdobył nagrodę Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny. Od lat na antenie stacji obecny jest także wielokrotnie nagrodzony magazyn reporterów Polsatu - „Interwencja". Pierwszy odcinek programu nadany został 19 lutego 2003 roku. Dziś program prowadzi na zmianę dwóch prezenterów: Adam Kuklewicz i Michał Bebło. Od 2011 roku na główną antenę stacji, w prime-time o godzinie 19:30, trafił nowy program publicystyczny „Państwo w państwie". Magazyn, jako jedyny w Polsce, piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo - przedsiębiorca. Program, nagrodzony przez Związek Pracodawców Polskich, prowadzi Przemysław Talkowski.

Nową erę w historii informacji i publicystyki Polsatu zapoczątkowało powstanie kanału informacyjnego Polsat News (7 czerwca 2008 rok). Od tej chwili, właśnie na tej antenie, nasi widzowie mogą śledzić, niemal 24 godziny na dobę, najświeższe wydarzenia, doniesienia sportowe czy raporty pogodowe. W ciągu czterech lat istnienia Polsat News zapewnił sobie stałe miejsce w gronie najważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce - jako jedyny z nich w tym roku zwiększył oglądalność. Od początku jest najdynamiczniej rozwijającym się kanałem informacyjnym w kraju - w porównaniu z pierwszym rokiem nadawania, aż pięciokrotnie zwiększył swoją widownię. Szefem Polsat News, od początku istnienia stacji, jest Henryk Sobierajski. W 2012 roku, podczas odbywających się w Warszawie targów SAT-DIGI-TV, Polsat News, razem z kanałem TVP Kultura, zdobył statuetkę Sat Kurier Awards w kategorii kanał tematyczny roku.

Sport

W Telewizji Polsat nigdy nie zabrakło prawdziwych sportowych emocji. Stacja z powodzeniem rywalizowała z Telewizją Polską, niejednokrotnie przejmując wpisany w jej istnienie cel - realizację misji, pokazując najważniejsze wydarzenia sportowe. Pierwszy sukces to październik 1998 roku, kiedy to Polsat stał się pierwszą stacją na rynku polskim prezentującą zawodowe walki bokserskie. Pięściarski pojedynek Andrzeja Gołoty z Timem Witherspoonem zgromadził przed telewizorami 13 mln widzów, a Polsat w 1998 roku stał się liderem rynku telewizyjnego w Polsce w grupie komercyjnej 16-49.

Także od 1998 roku coraz więcej powodów do radości mieli kibice innych dyscyplin, gdyż stacja regularnie poszerzała swoja ofertę, prezentując najlepsze mecze siatkówki, koszykówki czy zawodów żużlowych. Od 2000 roku Polsat pokazuje mecze Ligi Mistrzów. Debiut najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich wypada okazale. Jesienne transmisje dają ponad 31 procent udziału w rynku w grupie komercyjnej 16-49.

W 2002 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji - Polsat jako telewizja komercyjna pokazuje wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Korei i Japonii.  W 2006 roku Telewizja Polsat ponownie nabywa (wspólnie z TVP) prawa do transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Niemczech. Jesienią wielkim wydarzeniem sportowym i medialnym stają się Mistrzostwa Świata w siatkówce transmitowane na antenach Polsatu (Polsat i Polsat Sport), na których polska drużyna zdobywa srebrny medal. Finałowy mecz z Brazylią przyciąga przed ekrany średnio 7 milionów kibiców siatkówki.

W 2007 roku Telewizja Polsat ponownie dostarcza kibicom pierwszorzędnych wrażeń sportowych. Mistrzostwa świata w piłce ręcznej z udziałem polskiej drużyny znów przyciągają rzesze kibiców. Finałowy mecz z Niemcami śledzi średnio 4 mln 400 tys. widzów. Wraz z pierwszymi sukcesami Roberta Kubicy, Telewizja Polsat stawia na popularyzację wyścigów Formuły 1. Już pierwszy sezon transmisji - pokazywany od marca 2007 roku - okazuje się olbrzymim sukcesem. Najlepszy sezon F1 w wykonaniu Polaka to rok 2008, kiedy Kubica wygrywa GP Kanady, w sześciu innych wyścigach staje na podium, zaś w klasyfikacji generalnej zajmuje - 4. miejsce.

Rok 2008 jest również wyjątkowy dla fanów piłki nożnej. Polsat jako pierwsza stacja komercyjna pokazuje samodzielnie i w całości wszystkie mecze turnieju EURO 2008 z Austrii i Szwajcarii. Najchętniej oglądane mecze Polaków z Niemcami i Austrią ogląda ponad 10 mln widzów. Rok później pokazujemy drogę naszej siatkarskiej drużyny mężczyzn po złoty medal Mistrzostw Europy w Turcji, a drużyna siatkarek w turnieju Mistrzostw Europy organizowanym w Polsce a produkowanym przez naszą stację, zdobywa brązowy medal. Koniec 2009 roku przyniósł jeszcze jeden sukces. Pierwszą walkę Mariusza Pudzianowskiego w ringu MMA podczas XII gali KSW oglądało ponad 5 mln widzów. „Dominator" w niespełna 44 sekundy wygrał z bokserem Marcinem Najmanem.

Ostatnie lata sportowych emocji w Polsacie to przede wszystkim sukcesy polskich siatkarzy. Brązowy medal Mistrzostw Europy w 2011 roku i pierwsze historyczne zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Kanały tematyczne

Wychodząc naprzeciw potrzebom widzów Telewizja Polsat od ponad 10 lat poszerza swoje portfolio tworząc kanały skierowane do każdego członka rodziny. Oprócz Polsat HD, który od 2009 roku daje możliwość oglądania Polsatu w standardzie High Definition, największą w ofercie grupę stanowi rodzina kanałów sportowych. W 2000 roku powstaje  pierwszy polski kanał sportowy Polsat Sport - dziś najlepszy kanał sportowy w Polsce, który rocznie realizuje ponad 500 transmisji z różnych wydarzeń sportowych. Od 2008 kanał jest nadawany też w jakości HD. Pięć lat później startuje Polsat Sport Extra, prezentujący ekskluzywne wydarzenia sportowe, który od 2012 roku nadaje w jakości HD oraz Polsat Sport News - sportowy kanał informacyjny. Obok rodziny kanałów sportowych w ofercie Polsatu znajdują się kanały informacyjne - nadający przez całą dobę Polsat News i poświęcony tematyce gospodarczej - TV Biznes. W grupie lifestylowej znalazły swoje miejsce Polsat Cafe z ofertą dla kobiet, Polsat Play z tematyką skonstruowaną z myślą o mężczyznach, Polsat JimJam - kanał dziecięcy, Polsat Food Network - kulinarno-rozrywkowy oraz Polsat2 o profilu uniwersalnym, adresowany do osób polskojęzycznych, mieszkających za granicą. W ofercie nie mogło zabraknąć kanałów filmowych i dokumentalnych. Miłośnikom dobrego kina Polsat oferuje Polsat Film (także w jakości HD), a widzom żądnym mocnych wrażeń Polsat Crime&Investigation - emitujący filmy dokumentalne przedstawiające największe zbrodnie ostatnich lat.

Fundacja Polsat - Jesteśmy po to, by ratować zdrowie i życie najmłodszych

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od szesnastu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Fundacja Polsat ratuje zdrowie i życie dzieci, które bez jej pomocy nie mają szans na wyzdrowienie. Fundacja stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje otrzymywane od rodziców są weryfikowane, a następnie ich podania są rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 18 991 małych pacjentów i wsparła finansowo 1110 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 179 298 538,29 złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

Koncert jubileuszowy - 18 grudnia 2012 roku,  godzina 20:00

Swoje 20-lecie Telewizja Polsat świętować będzie hucznie już we wtorek, 18 grudnia br., o godzinie 20:00 w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jednocześnie o tej samej porze stacja zaprosza widzów przed telewizory na blisko 3 godzinną transmisję na żywo.

W czasie jubileuszowego koncertu zobaczymy najbardziej wzruszające i zabawne filmy z historii Polsatu. Tego wieczoru na scenie Teatru Wielkiego zagoszczą m.in. takie kultowe już osobowości jak Mariusz Szczygieł, Marcin Miller, Zygmunt Chajzer, Andrzej Grabowski, Cezary Pazura czy Misiek Koterski. Specjalnie na jubileuszowy koncert przyleci ze Stanów Zjednoczonych związany ze stacją od 1998 roku Andrzej Gołota.

Dwadzieścia lat historii Polsatu przeplata się z historią polskiej muzyki rozrywkowej, dlatego tego wieczoru w Teatrze Wielkim usłyszymy największe hity ostatnich dwóch dekad, m.in.: „Takie tango" Budki Suflera, „Bo tutaj jest jak jest" w wykonaniu duetu Borysewicz Kukiz, czy pamiętną „Moją i Twoją nadzieję" zespołu Hey, a także utwory tych artystów, którzy swoje pierwsze kroki i pierwsze sukcesy odnosili właśnie w Telewizji Polsat. Są wśród nich m.in.: Bracia, Zakopower i Afromental. W trakcie jubileuszowego wieczoru nie mogło zabraknąć przyjaciółek stacji: Maryli Rodowicz i Edyty Górniak.

18 grudnia br. przez scenę Teatru Wielkiego przejdzie wielki, barwny korowód aktorów, artystów i największych osobowości telewizyjnych - ludzi, którzy na stałe zapisali się w dwudziestoletniej historii stacji. Ten wieczór będzie pełen emocji, podobnie jak 20-letnia historia Telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

529 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...