reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: TVP potwierdza udział w konkursie

dodano: 2013-01-04 18:24 | aktualizacja: 2013-01-05 16:56
autor: Łukasz Knapik / Anita Dąbek | źródło: tvnaziemna.cba.pl/Gazeta Wyborcza

TVP Na posiedzeniu Sejmowej Komisji ds. Kultury i Środków Przekazu prezes Telewizji Polskiej, Juliusz Braun, ponownie potwierdził, że TVP zamierza zgłosić do konkursu na cztery miejsca w MUX 1 kanał dedykowany dziecięcej widowni. Natomiast nie planuje zgłaszać kanału społeczno-religijnego. Oczywiście żaden z tych kanałów - ani dziecięcy ani religijny - nie jest nadawany przez TVP, ale, jak już wcześniej informowaliśmy, (więcej tutaj) nadawca publiczny ma w planach uruchomienie kanału dla dzieci.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W odpowiedzi na jedno z pytań zadanych przez posłankę Annę Sobecką o udział Telewizji Polskiej w konkursie na MUX 1, prezes Juliusz Braun odpowiedział, że telewizja publiczna, podobnie jak każdy inny nadawca w Polsce, ma prawo ubiegać się o miejsce w pierwszym multipleksie. Zaznaczył również, że Telewizja Polska zamierza ubiegać się o miejsce dla programu o charakterze dziecięcym, ale nie zamierza ubiegać się o prawo do nadawania programu o charakterze społeczno-religijnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...