reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Problemy z naziemną telewizją cyfrową w Opolu

dodano: 2013-05-03 16:48 | aktualizacja: 2013-05-03 18:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gazeta Wyborcza

NTC_popr_niebieskie_www.jpg 22 kwietnia 2013 roku, po wyłączeniu naziemnej telewizji analogowej w Opolu, około tysiąc mieszkań na osiedlu Armii Krajowej w tym mieście straciło dostęp do kanałów z drugiego multipleksu (MUX 2) - informuje „Gazeta Wyborcza”. Według władz spółdzielni mieszkaniowej, nie było żadnych informacji, że MUX 2 zmieni kanał z 34 na 23, bo Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nikogo o tym nie powiadomił i dlatego wielu mieszkańców utraciło dostęp do takich kanałów jak: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV6, TV Puls i Puls 2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzeba przestroić ok. stu głowic anten zbiorczych, co wymaga czasu, bo zajmuje się tym jedna osoba. Reszta pracowników administracji odwiedza zwłaszcza starszych lokatorów i pomaga im odpowiednio ustawić dekoder - informują władze spółdzielni. Według Adama Jarocha, prezesa spółdzielni, z posiadanych przez niego informacji wynikało, że kanał multipleksu zostanie zmieniony najwcześniej w lipcu br. Dlatego wcześniej nie przestrajano głowic. Dodaje, że sprawa ta na pewno nie dotyczy wszystkich mieszkańców, bo część korzysta z telewizji kablowej, część z satelitarnej, a z anten zbiorczych korzystają zwłaszcza osoby starsze.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) takim tłumaczeniem spółdzielni jest zbulwersowany, podkreślając, że zmiany kanałów miały zagwarantować jak największy zasięg i jak najlepszej jakości sygnał, a nie przyprawiać o dodatkowy kłopot. Piotr Jaszczuk z biura prasowego UKE, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” powiedział, że informacja na temat zmiany kanałów, na których nadawane są w rejonie Opola programy multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), została przekazana opinii publicznej z odpowiednim wyprzedzeniem. Dodał, iż do żadnej spółdzielni w kraju nie wysyłano pism w tej sprawie, a o etapach cyfryzacji UKE informowało za pośrednictwem mediów i akcji społecznych 

- Przestrojenie głowic leżało w gestii spółdzielni, która najwidoczniej przeceniła swoje możliwości w tym zakresie. W związku z tak ważną dla mieszkańców zmianą można było np. zatrudnić do pomocy dodatkowych ekspertów i przyśpieszyć tempo przestrajania głowic - powiedział „Gazecie Wyborczej” Piotr Jaszczuk.

Jak się okazało problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej mają również mieszkańcy opolskiego Zaodrza.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 15cm

Aluminiowy stojak ścienny 15cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

49 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...
reklama