reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX 1: Radiotelewizja pracuje nad ofertą programową

dodano: 2013-05-09 19:30 | aktualizacja: 2013-05-10 17:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Radiotelewizja/TV Republika/niezalezna.pl/press.pl/satkurier.pl

Radiotelewizja W drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) o miejsce dla kanału o charakterze społeczno-religijnym ubiega się, obok TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis) (więcej tutaj), również spółka Wieczorna.pl z kanałem Radiotelewizja. (więcej tutaj) Chce ona emitować programy twórców określających się jako „Żydo-Taoisto-Hinduso-Tolteko-Buddyści”. Nadawca pracuje właśnie nad ofertą stacji.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na profilu kanału Radiotelewizja na portalu społecznościowym Facebook 2 maja 2013 roku ukazało się Zaproszenie do złożenia oferty w konkursie projektu Radiotelewizja. Termin na złożenie oferty był krótki, bo upłynął już 6 maja br.

Treść ogłoszenia:

Zielona Góra, 2. maja 2013 r.

Zaproszenie do złożenia oferty w konkursie projektu Radiotelewizja.

Szanowni Państwo,

Zgłosiła się znaczna liczba bardzo zdolnych osób i byłoby szkodą nie dać także i Państwu szansy. To nie ja jednak decyduję, czy Państwo pasują do realizowanego przeze mnie projektu. Oferty od poszczególnych organizacji wybiera też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Tworzymy konkurencyjną ofertę w stosunku do już istniejącej na rynku oferty konkurenta w konkursie o częstotliwość naziemną dla kanału społeczno- religijnego na 1. multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej. Termin niniejszego konkursu upływa w poniedziałek 6 maja.

Spis treści ogłoszenia:

1. Temat i warunki konkursu
2. Opis prac do zrealizowania
3. Oczekiwana forma pracy konkursowej
4. Termin, do którego należy nadesłać prace wraz z adresem
5. Data rozstrzygnięcia konkursu i poinformowania uczestników o wyniku

1. Temat i warunki konkursu

1.1. Temat konkursu

 Sądzę, że mogę poprosić wszystkich Państwa o przesłanie odpowiedzi na pytania:

Jakie audycje religijne zamierzają Państwo nadawać, jeśli powierzyłbym Państwu pracę w Radiotelewizji, realizującej ustalone przez Krajową Radę warunki konkursu?
W jakim wymiarze zamierzają Państwo nadawać audycje religijne?
Przez jakie elementy programu realizowaliby Państwo społeczno-religijny charakter programu?

Zaproponowałem audycje o charakterze filmowym, tj. film fabularny, dokument, animacja, ale można zaproponować więcej: np. konkursy na treści nadesłane przez użytkowników, talkshow (mam już jedną propozycję). Na bazie naszego projektu powstaje kontent nadający się do telewizji. Pragniemy wiedzieć, jakiego rodzaju treści pokazaliby Państwo jako audycje religijne. Co konkretnie ukazałoby się na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej o profilu społeczno-religijnym, jeśli mieliby Państwo (można odpowiedzieć tylko na jedno z pytań):

realizować jeden wybrany program, pasmo, audycję
zaproponować kompletną ideę stacji społeczno-religijnej. Jeśliby Państwo mieliby przygotować program takiej stacji, co zaproponowaliby Państwo? Jakie audycje religijno-społeczne nadaliby Państwo?

1.2 Warunki konkursu

Warunki te brzmią następująco, wg ogłoszenia KRRiT:

"Program będzie zawierał transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa, edukował w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski" Audycje poświęcone tematyce religijnej będą propagowały tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego. Audycje realizujące specjalizację będą wskazywać wartości, wspierać rozwój człowieka i rodziny w wolnym, demokratycznym społeczeństwie".

Jak podaje agencja prasowa ekai.pl:

“Program o charakterze społeczno-religijnym będzie zawierał transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa, edukował w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski. Audycje poświęcone tematyce religijnej mają propagować tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego. Audycje w ramach tej specjalizacji będą wskazywać wartości, wspierać rozwój człowieka i rodziny w wolnym, demokratycznym społeczeństwie.

Istotnym warunkiem przy rozpatrywaniu nadesłanych ofert będzie zdolność nadawców do finansowego udźwignięcia inwestycji. Te koszty nie są małe: to ok. 7 mln zł rocznie, bez kosztów programowych. Krajowej Rady nie interesuje całkowita wielkość kapitału podmiotów ubiegających się o miejsce na multipleksie, ważna jest natomiast „zdolność, poświadczona dokumentami, do sfinansowania tej inwestycji”.

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x66143/w-czerwcu-rozstrzygniecie-konkursu/

Mam zamiar wyprodukować kanał telewizji społeczno-religijnej. Zadeklarowałem zaplecze organizacyjno-techniczne (i mam nadzieję zapewnić kwotę wg mnie wystarczającą na sam start), z tym że projekt stacji ma zapotrzebowanie na większe środki. Mimo to wypełniam warunki konkursowe, licząc że z dobrą jakością projekt ma szansę zaistnieć. Zaproponowałem formułę wielowyznaniową.

Uczestnictwo w konkursie wymaga akceptacji warunków konkursu.

2. Opis prac do zrealizowania

Produkujemy na bazie naszego projektu kontent nadający się do telewizji, ale chcemy sprecyzować, co konkretnie są Państwo zaproponować. Stacja ma działać w oparciu o audycje zakupione lub zamówione u podmiotów zewnętrznych, choć mamy też w najbliższym planie inwestycyjnym zakup wyposażenia studia do własnych produkcji - te jednak muszą od razu na siebie zarabiać.

Starając się o możliwość nadawania kanału telewizji społeczno-religijnej pragniemy wiedzieć:
Jakiego rodzaju treści pokazaliby Państwo jako audycje religijne?
Co konkretnie ukazałoby się na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej o profilu społeczno-religijnym?
Jeśliby Państwo mieli przygotować program takiej stacji, co zaproponowaliby Państwo?
Jakie audycje religijno-społeczne nadaliby Państwo?

Odpowiedź na powyższe pytania winna mieć formę pisemną, może zawierać linki do fragmentów audycji w serwisach hostingu video. Budżet roczny nie powinien przekroczyć kwoty 4-5 mln PLN. Budżet miesięczny to odpowiedni ułamek tej kwoty.

Jako nadawca kulturalny mogę zasugerować, aby w projekcie uwzględnić też treści obecne już w moich mediach. Szczegółowe informacje wyjaśniające mogę podać po złożeniu zapytania poprzez pocztę email.

3. Oczekiwana forma pracy konkursowej

Praca może mieć nie więcej niż 2 strony a4, lub inny format, po uzgodnieniu. Winna być przesłana pocztą elektroniczną na mój prywatny adres:

phooli[małpa]gmail.com

4. Termin, do którego należy nadesłać prace wraz z adresem

Chciałbym stworzyć więcej miejsc pracy, ale to nie tylko ja decyduję w tej kwestii- interesariuszem jest także wyżej wspomniana rada, rozdzielająca pozwolenia na rozpowszechnianie sygnału według własnych warunków konkursowych jakie ustala. W związku z tym:
proszę o przesłanie odpowiedzi na pytanie lub pytania konkursowe za pomocą poczty elektronicznej na adres poczty e-mail: phooli(małpa)gmail.com do dnia 6 maja 2013 rok godz. 12.
Państwa odpowiedzi zobowiązuję się przekazać w formie zestawienia/ wyboru do KRRiT, ale jednocześnie zastrzegam sobie prawo zakodowania Państwa tożsamości - oczywiście mogą Państwo wyrazić Państwo zgodę na przekazanie Państwa danych osobowych wspomnianej instytucji wraz z Państwa propozycją.

5. Data rozstrzygnięcia konkursu i poinformowania uczestników o wyniku

Data rozstrzygnięcia konkursu nastąpi w ciągu 35 dni od daty rozpatrzenia wniosków konkursowych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Zwycięzcy otrzymają propozycję pracy, o ile ich oferta znajdzie akceptację.

Pozdrawiam,
Adam Fularz,
Prezes Zarządu
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
Wieczorna.pl Spółka z o.o.


Adam Fularz w programie „Zadanie specjalne” Anity Gargas w TV Republika opowiedział o swoim udziale w konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

- Kiedy wystartował konkurs (na miejsce na multipleksie - red.) zobaczyłem jak wygląda konkurencja, jakie mam szanse i stwierdziłem, że w zasadzie czemu nie. Można zaproponować coś co przyciągnie więcej widzów, będzie miało troszeczkę lepsze szanse rynkowe - powiedział Adam Fularz (za niezalezna.pl).

Twierdzi, że na multipleksie chciałby nadawać w formacie HD. Liczy się z kosztami 6 mln zł.

- Wiem jak to jest rozliczane, jak to trzeba płacić. Założyłem taki scenariusz, że po prostu tę stację uruchomię i ona zafunkcjonuje. Inaczej by mnie nie było na to stać, żeby robić stację i za wszystko samemu płacić. W tym okresie spowolnienia gospodarczego trudno taki projekt spiąć finansowo - przyznaje Adam Fularz (za niezalezna.pl).

Skąd weźmie środki na start? Przyznał, iż jest właścicielem różnych udziałów, jak to kapitalista, ale nie zdradził szczegółów. Chciałby robić telewizję społeczno-religijną odmienną od tej, którą spotykamy dotychczas w mediach.

Serwis press.pl poinformował, iż Adam Fularz wysłał do spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy TV Republika, przedsądowe wezwanie do wynagrodzenia naruszeń. - Wzywam do przedstawienia propozycji rekompensaty w związku z wystąpieniem naruszeń dóbr osobistych - napisał. Naruszenia wyszczególnił na podstawie informacji z Internetu, gdyż sam nie oglądał programu. Sprawę chce załatwić polubownie.

- Inaczej będę musiał jednak obejrzeć ten program i skierować sprawę do sądu - powiedział Adam Fularz (za press.pl).

W programie spółkę Wieczorna.pl miano przedstawić jako niepoważną firmę - bez szyldu na budynku, jeszcze bez studia i bez odpowiedniego zaplecza technicznego i finansowego - uważa Adam Fularz.

Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej S.A., audycję widział i nie ma do niej zastrzeżeń.

- Pismem z Wieczorna.pl zajmie się nasz prawnik - mówi Piotr Barełkowski (za press.pl). - Chociaż właściwie nie jest to formalne pismo, tylko zwykły e-mail - dodaje.

W drugim konkursie na zagospodarowanie MUX 1 o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze społeczno-religijnym walczą: Fundacja Lux Veritatis z TV Trwam (więcej tutaj) i Wieczorna.pl z kanałem Radiotelewizja. (więcej tutaj) Z rywalizacji wycofała się natomiast Platforma Mediowa Point Group, reprezentowana przez Media Works, we współpracy z Astro S.A. (więcej tutaj i tutaj)

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV). Wyniki konkursu poznamy prawdopodobnie w maju lub czerwcu br. (więcej tutaj) Wykaz wszystkich rywalizujących w konkursie - więcej tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...