reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nadal manifestują w obronie TV Trwam

dodano: 2013-05-19 13:10 | aktualizacja: 2013-05-21 15:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Radio Maryja/Nasz Dziennik/inne media/informacje i opracowanie własne

TV Trwam Świecie, Bytów, Olsztyn, Gorzyce Wielkie, Głogów, Hrubieszów, Lubin, Gdańsk, Świnoujście, Bydgoszcz, Ostrów Wielkopolski, Wąbrzeźno, Toronto (Kanada), Paryż (Francja), Warszawa i Włodawa to kolejne miejsca, w których odbyły się marsze protestacyjne przeciw dyskryminacji TV Trwam i nieprzyznaniu jej miejsca w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marsz w Świeciu odbył się w sobotę, 6 kwietnia 2013 roku pod hasłem „Świecki Marsz - Media Katolickie, w imię prawdy i wolności”. Wzięło w nim udział 300 osób. Rozpoczął się przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Stanisława Biskupa wspólną modlitwą i Mszą Świętą. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta. Przy kościele Świętego Andrzeja Boboli odbył się krótki wiec. Marsz zakończył się na Dużym Rynku. (także na podstawie: pomorska.pl)

Marsz w Bytowie odbył się w niedzielę, 14 kwietnia 2013 roku. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Poprzedziła go Msza Święta w kościele Świętej Katarzyny. Po wyjściu z kościoła odśpiewano hymn „Boże coś Polskę” i recytowano wiersz o wolności. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na Rynek. (także na podstawie: gp24.pl)

W Olsztynie protestowano w niedzielę, 14 kwietnia 2013 roku. Był to już trzeci marsz w obronie TV Trwam w tym mieście - poprzednie odbyły się 19 lutego 2012 roku i 10 czerwca 2012 roku. Ostatni poprzedziła Msza Święta w bazylice katedralnej Świętego Jakuba w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na plac Solidarności. W marszu wzięło udział blisko 400 osób.

Marsz w Gorzycach Wielkich odbył się w sobotę, 20 kwietnia 2013 roku. Poprzedziła go Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Następnie mieszkańcy przeszli ulicami do Ogrodu Różańcowego na cmentarzu parafialnym, gdzie modlono się i rozważano słowa Jana Pawła II. Marsz zakończył się koncertem Kapeli znad Baryczy.

W Głogowie protestowano w sobotę, 27 kwietnia 2013 roku. W marszu wzięło udział około dwa tysiące osób. Poprzedziła go Msza Święta w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, księdza biskupa Stefana Regmunta. Następnie demonstranci, na czele z biskupem, przeszli ulicami miasta pod siedzibę władz Głogowa, gdzie odczytano apel w obronie TV Trwam skierowany do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jana Dworaka.

W Hrubieszowie protestowano w niedzielę, 28 kwietnia 2013 roku. W proteście wzięło udział około dwa tysiące osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele garnizonowo-cywilnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta. W czasie marszu przygotowano pięć stacji, przy których rozważano współczesne problemy naszego kraju. Stacje były poświęcone wydarzeniom w Katyniu i w Smoleńsku, obronie życia poczętego, państwu podziemnemu i żołnierzom wyklętym. Na zakończenie przyjęto apel w obronie TV Trwam skierowany do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka.

W Lubinie protestowano w środę, 1 maja 2013 roku. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta pod pomnik Pamięci Ofiar Lubina ’82. (także na podstawie: tvl.pl)

Marsz w Gdańsku odbył się w niedzielę, 5 maja 2013 roku. Był to już trzeci protest w tym mieście - poprzednie odbył się 18 marca 2012 roku i 24 listopada 2012 roku. W ostatnim wzięło udział, w zależności od źródła, około 500, kilkaset, kilka tysięcy lub około 8 tysięcy osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w bazylice Świętej Brygidy, podczas której kazanie wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta pod pomnik Poległych Stoczniowców na placu Solidarności, gdzie wygłoszono przemówienia. Uczestnicy marszu protestowali w obronie rodziny, małżeństwa i wartości katolickich oraz przeciwko „homodyktaturze” i dyskryminacji TV Trwam. Marsz zakończył się pod pomnikiem Jana III Sobieskiego. (także na podstawie: wprost.pl/niezalezna.pl)

W Świnoujściu marsz odbył się w poniedziałek, 6 maja 2013 roku. Marsz przeszedł z kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza do parafii Błogosławionego Michała Kozala, obchodzącej właśnie 24. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji odbyło się tam spotkanie Rodziny Radia Maryja.

Marsze w sobotę, 11 maja 2013 roku:

W Bydgoszczy protestowano po raz trzeci - poprzednio 15 marca 2012 roku i 24 czerwca 2012 roku. W ostatnim wzięło udział około tysiąc osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta.

W Ostrowie Wielkopolskim protestowało kilkaset osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Antoniego. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na plac przy konkatedrze Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Marsz zakończył koncert Kapeli znad Baryczy pod pomnikiem Jana Pawła II.

W Wąbrzeźnie protestowało około 400 osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Szymona i Judy. Następnie jego uczestnicy przeszli ulicami miasta na Rynek. Marsz zakończył się przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski. Uczestnicy protestu skierowali do władz państwowych i KRRiT petycję w obronie TV Trwam.

W Toronto, w Kanadzie, protestowano już po raz czwarty. Poprzednio - 11 lutego 2012 roku, 16 czerwca 2012 roku i 29 września 2012 roku. Ostatni odbył się w sobotę, 18 maja 2013 roku. W pikiecie przed Konsulatem RP wzięło udział kilkaset osób. Jej uczestnicy skierowali do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka petycję w obronie TV Trwam, którą przekazali konsulowi. (także na podstawie: niezalezna.pl)

Marsze w niedzielę, 19 maja 2013 roku:

W Paryżu, stolicy Francji, protestowano po raz trzeci. Poprzednio - 24 czerwca 2012 roku i 29 września 2012 roku. Marsz był wyrazem solidarności dla protestujących w Warszawie. Poprzedziła go Msza Święta w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta. Uczestnicy protestu wystosowali petycję w obronie TV Trwam.

W Warszawie protestowano już po raz piąty. Poprzednio - 18 lutego 2012 roku, 21 kwietnia 2012 roku, 25 maja 2012 roku i 29 września 2012 roku (a ponadto w Warszawie, przed siedzibą KRRiT, nieprzerwanie od sierpnia 2011 roku, odbywa się codzienna pikieta w obronie TV Trwam). W ostatnim proteście wzięło udział, w zależności od źródła, kilka tysięcy lub trzy tysiące osób. Protest na placu Zamkowym miał charakter rodzinnej majówki, połączonej ze świętowaniem uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Uczestnicy protestu wspólnie modlili się, a także wysłuchali przemówień, m.in. ojca Tadeusza Rydzyka. Na scenie wystąpili też artyści, m.in. Eleni , Arisa Vinci, Duo Fenix - Dwa Fyniki, Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach i aktorki Halina Łabonarska i Katarzyna Łaniewska. Protest odbył się pod hasłem: „Obudźcie się, Polacy!” (także na podstawie: dziennik.pl/pch24.pl/niezalezna.pl)

We Włodawie marsz poprzedził koncert Kapeli znad Baryczy. Następnie odbyła się Msza Święta w kościele Świętego Ludwika. Potem demonstranci przeszli ulicami miasta. Marsz zakończył występ Kapeli znad Baryczy. (także na podstawie: planu organizatorów i wlodawa.paulini.pl)   

Tak wyglądały ostatnie protesty przeciw dyskryminacji TV Trwam i nieprzyznaniu jej miejsca w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej marsze odbyły się już w: Rzeszowie (dwa razy), Olsztynie (dwa razy), Warszawie (cztery razy), Bielsku-Białej (trzy razy), Krakowie (dwa razy), Łodzi, Szczytnie, Szczecinie (trzy razy), Bydgoszczy (dwa razy), Białymstoku, Gdańsku (dwa razy), Lublinie, Poniatowej, Kielcach, Poznaniu, Tarnowie, Wrocławiu (dwa razy), Rybniku, Szczecinku, Elblągu, Gnieźnie, Jeleniej Górze, Katowicach, Koszalinie, Kościerzynie, Malborku, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Suwałkach, Wejherowie, Zielonej Górze, Włocławku, Nowym Sączu, Rawie Mazowieckiej, Częstochowie, Radomiu, Świdnicy, Toruniu, Gołdapi, gminie Jeżowe, Nisku (dwa razy), Legnicy, Pile, Augustowie, Giżycku, Ełku, Kraśniku (dwa razy), Kaliszu, Przemyślu, Dębicy, Tarnobrzegu, Zamościu, Łomży, Słupsku, Zawierciu, Byczynie, Gdyni, Grudziądzu, Kędzierzynie-Koźlu, Ostrołęce, Pile, Sochaczewie, Sokółce, Zduńskiej Woli, Koninie, Żywcu, Białej Podlaskiej (dwa razy), Ostrowie Świętokrzyskim, Mielcu, Odolanowie, Wieluniu, Puławach, Sędziszowie Małopolskim, Olecku, Kłodzku, Tarnowskich Górach, Wyszkowie, Lutomiersku, Bielsku Podlaskim, Bolesławcu Śląskim, Krynicy-Zdroju, Pabianicach, Grajewie, Rabce-Zdroju, Limanowej, Łowiczu, Otwocku, Gorzowie Wielkopolskim, Mysłowicach, Starogardzie Gdańskim, Zgierzu, Radomsku, Łańcucie, Zabierzowie, Zabrzu, Lubartowie, Mrągowie, Cieszynie, Sosnowcu, Lesznie, Janowie Lubelskim, Stargardzie Szczecińskim, Olkuszu, Skarżysku-Kamiennej, Jarosławiu, Lęborku, Żarach, Lubaczowie, Świdniku, Nowej Soli, Biłgoraju, Opatowie, Krośnie, Busku-Zdroju, Chełmnie nad Wisłą, Starachowicach, Wałbrzychu, Kartuzach, Świebodzinie, Włoszczowie i Kazimierzy Wielkiej, a także poza granicami Polski - w Nowym Jorku (dwa razy), Chicago (dwa razy), Los Angeles, Montrealu, Toronto (trzy razy), Berlinie, Hamburgu (dwa razy), Vancouver, Brukseli, Paryżu (dwa razy), Manchesterze, Sydney, Wilnie i w Belgi. Ponadto w Warszawie, przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), nieprzerwanie od sierpnia 2011 roku, odbywa się codzienna pikieta w obronie katolickiej stacji. Dodatkowo w 2012 roku: w marcu do Częstochowy, na Jasną Górę, przybyła Pielgrzymka Zawierzenia Królowej Polski Radia Maryja i TV Trwam, w lipcu XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, w październiku z Nowego Targu do sanktuarium Matki Bożej Królowej w Ludźmierzu przeszła Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza, a w listopadzie do Watykanu, do papieża Benedykta XVI, udała się pielgrzymka widzów TV Trwam, słuchaczy Radia Maryja i czytelników „Naszego Dziennika”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...