reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 lat TV Trwam [wideo]

dodano: 2013-06-10 15:52 | aktualizacja: 2013-06-12 12:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Radio Maryja

TV Trwam TV Trwam istnieje już od 10 lat. Swoje nadawanie katolicka stacja rozpoczęła 10 czerwca 2003 roku w 750. rocznicę zjazdu drohiczyńskiego. TV Trwam jako jedyna stacja w Polsce transmituje w całości wizyty apostolskie Ojca Świętego. Posiada nowoczesne studia TV. Nadaje także program dla Polonii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
10 czerwca 2003 roku w 750. rocznicę zjazdu drohiczyńskiego TV Trwam przeprowadziła pierwszą transmisję. Formalnie nadawać zaczęła dwa dni później, tj. 12 czerwca 2003 roku.

Fundacja Lux Veritatis - nadawca programu, nieustannie podejmuje starania, aby uzyskać miejsce na cyfrowym multipleksie - tak, aby TV Trwam mogła bezpłatnie docierać do każdego domu. Działania Fundacji bez - jak twierdzi Fundacja - merytorycznych przesłanek - cały czas blokuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) - wykluczając tym samym miliony katolików w Polsce.

- TV Trwam to ogromna nadzieja, że w Polsce może być coś normalnego i godnego, uczciwego, stworzonego od samych podstaw z myślą o widzu - mówi Anna Pietraszek, członek zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (KSD).

Redaktor Pietraszek wspomina, że kiedy uczestniczyła w początkach rozwoju tej telewizji, widziała starania ojca Tadeusza Rydzyka CSsR, jakie podejmował na rzecz kształcenia młodych ludzi, którzy następnie stawali się profesjonalnymi pracownikami.

- Pamiętam małą salkę w której zaczynały się zajęcia, gdzie na tablicy rysowało się ujęcia, które będzie widać w kamerze. Dziś wszyscy Ci byli studenci są dojrzałymi profesjonalistami, wyszkolonymi wszechstronnie. Na moich oczach powstało ogromne, konstruktywne dzieło z myślą o młodych Polakach, o wartości narodowych, której to będzie służyło. Tam nie było ani chwili myśli o własnym interesie. TV Trwam jest dla mnie ogromną nadzieją, że w Polsce może być coś normalnego, coś godnego i uczciwego; stworzonego od samych podstaw z myślą o pracowniku i widzu – wspomina Anna Pietraszek.   

Dzieło TV Trwam doceniają Polacy w kraju i za granicą. W sposób szczególny dają temu wyraz podczas manifestacji przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji. Dotąd odbyło się ich blisko 170. Tylko wczoraj protestowali mieszkańcy Elbląga, Jarosława i Pułtuska. Pod protestem do KRRiT, która nie przyznała TV Trwam miejsca na multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), podpisało się blisko 2,5 mln osób.

Poparcie dla starań katolickiej stacji wyraził również Episkopat Polski, a także wiele samorządów, organizacji pozarządowych i środowisk społecznych.

Redaktor Anna Pietraszek ma nadzieję, że tym razem KRRiT przyzna TV Trwam koncesje na nadawanie cyfrowe naziemne.

- Jeżeli stałoby się tak, że TV Trwam miałaby nie dostać miejsca na multipleksie - a powiem, że ja w to nie do końca wierze, że tak źle mogłoby się stać, bo wtedy wygrałyby z potrzebą narodową, potrzebą posiadania swojej platformy wypowiedzi komunikacji katolickiej - wygrałby popłuczyny stalinizmu. Znaczyłoby to, że nie chodzi o to, że TV Trwam jest lepsza, ciekawsza, mniej ciekawa, większa czy mniejsza, tylko chodziłoby o walkę z Kościołem i walkę z narodem. A to byłoby naprawdę smutne - dodaje Anna Pietraszek.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...