reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Filmy i seriale TVP idą w świat

dodano: 2013-07-03 18:58 | aktualizacja: 2013-07-03 19:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP O 728 proc. wzrosły w pierwszym półroczu 2013 roku w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem zyski TVP z tytułu sprzedaży praw do emisji filmów i seriali zagranicznym telewizjom i dystrybutorom.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na ten imponujący wynik złożyły się zarówno seriale TVP, jak też filmy fabularne i dokumenty oraz pozycje młodzieżowe i animowane. Większa część sprzedaży dotyczy różnego rodzaju praw emisji w tradycyjnych stacjach tv, ale w grę wchodzą także pay per view (PPV) i Video On Demand (VOD), emisje na dvd, poprzez Internet czy w formie publicznych pokazów. Najwięcej w omawianym okresie tytułów TVP sprzedała dystrybutorom z Rosji i Holandii, a następnie ze Stanów Zjednoczonych (często z prawami na cały świat), Chin, Brazylii i Czech.

Do dalekowschodniego giganta China Central Television (CCTV) w ślad za zakupioną niedawno „Głęboką wodą” (więcej tutaj), trafią też „Londyńczycy”, „Chichot losu”, „Rezydencja” oraz „Dom nad rozlewiskiem”. Kontynuację tego ostatniego, czyli „Życie nad rozlewiskiem” obejrzą również widzowie w Rosji. Z kolei telewidzowie ukraińscy będą mogli oglądać serialowe wersje „Starej Baśni”, „Wiedźmina” i „Ogniem i mieczem”, a także ponownie - „Czterech pancernych i psa” oraz „Stawkę większą niż życie”.

Do emisji zarówno w płatnej, jak i bezpłatnej telewizji w prawie 200-milionowej Brazylii trafi seria dokumentalna TVP „Tajemnice Watykanu” oraz pięć różnych polskich dokumentów i fabuł (m.in. „Umarła klasa” i „Personel”).

Głośna w Polsce z racji niedawnej emisji w TVP serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” („Unsere Mütter, unsere Väter”) publiczna niemiecka stacja ZDF kupiła dla swoich widzów wstrząsającą „Historię Kowalskich” - fabularną rekonstrukcję niemieckiego mordu z 1942 roku na czterech polskich rodzinach, które pomagały w ukrywaniu dwójki Żydów. Ze stacją tą zresztą TVP prowadzi też dalsze i szerzej zakrojone rozmowy, których rezultatów możemy spodziewać się wkrótce po tegorocznych wakacjach (więcej tutaj).

Biuro Handlu TVP, które odpowiada za powyższe wyniki, zajmuje się też zaawansowanymi już w znacznej części negocjacjami z telewizyjnymi kontrahentami na temat sprzedaży praw do tzw. formatów serialowych. Rosyjski partner zainteresowany jest żywo „Głęboką wodą” i „Paradoksem”, a południowoamerykański - „M jak miłość” i „Rezydencją”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...