14.08 Mecz towarzyski Polska - Dania w TVP1

dodano: 2013-08-12 11:06 | aktualizacja: 2013-08-12 17:12
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP Sport

TVP1 TVP 1 Jedynka Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak oraz Przemysław Kaźmierczak strzelili gole w meczach ligowych poprzedzających zgrupowanie reprezentacji Polski i towarzyskie spotkanie z Danią w Gdańsku. Transmisja w środę, 14 sierpnia 2013 roku w TVP Sport i SPORT.TVP.PL od 19:00, a od 20:25 także w TVP1! Od godz. 20:00 studio przedmeczowe w Polsacie Sport, a mecz od 20:45.

Mecz z Danią – ostatni sprawdzian przed wrześniowymi spotkaniami eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą i San Marino – odbędzie się w środę od godziny 20.45 na PGE Arenie Gdańsk.

Bramkarze:
Artur Boruc (Southampton FC) – 45 minut w meczu towarzyskim z Realem Sociedad San Sebastian (4:3)
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) – 45 minut w meczu towarzyskim z Manchesterem City (3:1)
Jakub Słowik (Jagiellonia Białystok) – 90 minut w meczu ligowym z Wisłą Kraków (1:1)

Obrońcy:
Piotr Celeban (FC Vaslui) – mecz ligowy z Gaz Metan Medias w poniedziałek
Kamil Glik (Torino) – 90 minut w sparingu w Novarą (1:2)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – poza kadrą na mecz Ligi Europejskiej z Motherwell (2:0)
Bartosz Salamon (Sampdoria Genua) – 25 minut w sparingu z Soproni VSE (6:1)
Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt) – 90 minut w meczu ligowym z Dinamem Bukareszt (2:1)
Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) – rezerwowy w meczu ligowym z Ruchem Chorzów (1:2)
Paweł Olkowski (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu ligowym z Widzewem Łódź (3:0)
Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak (fot. Getty Images)

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) – od 57. minuty w meczu ligowym z FC Augsburg (4:0)
Mateusz Klich (PEC Zwolle) – 90 minut w meczu ligowym z Heraclesem Almelo (3:1)
Grzegorz Krychowiak (Reims) – 90 minut i bramka w meczu ligowym ze Stade Rennes (1:2)
Adam Matuszczyk (FC Koeln) – 45 minut w meczu ligowym z Paderbornem (1:1)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – 67 minut w meczu Ligi Europejskiej z Dynamem Mińsk (0:0)
Piotr Zieliński (Udinese Calcio) – poza kadrą na mecz Ligi Europejskiej z Sirokim Brijegiem (4:0)
Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław) – 90 minut w meczu ligowym z Pogonią Szczecin (2:2)
Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) – 90 minut i bramka w meczu ligowym z Pogonią Szczecin (2:2)

Napastnicy:
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) – 87 minut, bramka i asysta w meczu ligowym FC Augsburg (4:0)
Artur Sobiech (Hannover 96) – rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (2:0)

Wcześniej, od godz. 19:40 w TVP Sport transmisja na żywo z meczu towarzyskiego Szwajcaria - Brazylia.