reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oficjalny start TV Trwam z Astry 1F

dodano: 2003-06-02 16:34 | aktualizacja: 2003-06-02 22:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES Astra

astra_logo_sk.jpg SES Astra oraz Fundacja Lux Veritatis, właściciel koncesji na nadawanie stacji telewizji TV Trwam ogłosiły oficjalny start regularnej niekodowanej cyfrowej transmisji z pozycji 19,2E. Odpowiedni kontrakt został podpisany pomiędzy SES Astra a firmą Stellar MGI z siedzibą w Hürth (Niemcy), która ma zapewnić usługi uplinkowe oraz globalną dystrybucję dla TV Trwam.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę 31 maja 2003 rozpoczęła transmisję nowa polska stacja telewizyjna TV Trwam nadawana przez Fundację Lux Veritatis z siedzibą we Wrocławiu. Oferta TV Trwam będzie zawierała programy edukacyjne i kulturalne, a także dziecięce i religijne.

TV Trwam jest dostępna z satelity Astra 1F z transpondera 103 (12,4605GHz, polaryzacja horyzontalna).

Ojciec Jan Król z Fundacji Lux Veritats powiedział:

"Dzięki nadawaniu z Astry z najpopularniejszej europejskiej pozycji orbitalnej tzn. 19,2E w najnowocześniejszej technologii cyfrowej Telewizja Trwam trafi do szerokiej widowni w Polsce, a także poza jej granicami. Już wkrótce zamierzamy uruchomić nadawanie w Ameryce Północnej, a następnie także na innych kontynentach, stąd naturalnym wyborem była Astra należąca do firmy SES Global".

Alexander Oudendijk, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu SES Astra, podkreślił:

"Dzięki nadawaniu TV Trwam zostanie uczyniony olbrzymi krok w kierunku "cyfryzacji" polskiego rynku audiowizualnego. Między innymi dzięki tej właśnie telewizji do Polski trafiają coraz tańsze cyfrowe zestawy odbiorcze, które umożliwiają odbiór ponad 200 wolnych w odbiorze programów telewizyjnych i radiowych nadawanych z satelity ASTRA w formacie cyfrowym. Z góry cieszymy się na współpracę z Fundacją Lux Veritatis zarówno na lokalną, jak i globalną skalę."


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...