reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat: Nie zrezygnujemy z marek TV4 i TV6

dodano: 2014-03-02 16:48 | aktualizacja: 2014-03-02 20:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: tvpolsat.info/satkurier.pl

TV4 TV6 TV 4 TV 6 Czwórka Szóstka Polskie Media Cyfrowy Polsat Cyfrowy Polsat w raporcie rocznym za 2013 rok (więcej tutaj) poinformował, że nie ma żadnych planów, aby zaprzestać używania lub znacząco modyfikować marki TV4 (Czwórka) i TV6 (Szóstka). Obie stacje od 31 grudnia 2013 roku są już bezpośrednio nadawane przez Polsat, bowiem zakończył się proces połączenia Polskich Mediów, dotychczasowego nadawcy, z Telewizją Polsat.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wartość marek TV4 i TV6 na 31 grudnia 2013 roku wynosi 43 mln złotych. Marki TV4 i TV6 zostały wycenione w oparciu o przewidywane przychody ze sprzedaży, przewidywane poziomy zysk operacyjnego, oraz stawki opłaty licencyjnej oszacowanej na podstawie umów dotyczących znaków towarowych dla spółek o porównywalnym profilu działalności.

- Zarząd uważa, że marki TV4 i TV6 mają pozytywny wpływ na przychody z reklamy i sponsoringu. Zarząd uważa, że nie ma ograniczonego okresu, w którym według przewidywań, dany składnik aktywów będzie zdolny do generowania wpływów pieniężnych, a na dzień bilansowy nie ma żadnych planów, aby zaprzestać używania lub znacząco modyfikować marki TV4 i TV6. Zarząd stwierdził, że okres użytkowania marek TV4 i TV6 jest nieokreślony, co oznacza, że składniki aktywów nie podlegają amortyzacji i są testowane pod względem utraty wartości raz w roku. Wartość przypisana do marek odnosi się do zastrzeżonej nazwy „TV4” i „TV6” oraz loga „TV4” i „TV6”. W przypadku, gdy Grupa zadecyduje o zaniechaniu stosowania lub znaczącej zmianie nazwy lub logotypu, zarząd dokona przeglądu czy zdarzenia i okoliczności nadal uzasadniają przyjęcie nieokreślonego okresu użytkowania dla marek TV4 i TV6 oraz oceni, czy istnieją przesłanki wskazujące na utratę wartości - czytamy w raporcie rocznym Cyfrowego Polsatu.

Przypomnijmy, iż nadawcą TV4, TV6 i stacji skupionych w sieci TV Odra (nadających naziemnie analogowo w zachodniej Polsce) była spółka Polskie Media. Jej właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi był Zygmunt Solorz-Żak. Pod koniec marca 2013 roku Cyfrowy Polsat (którego właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest również Zygmunt Solorz-Żak) poinformował, że przejmuje Polskie Media (więcej tutaj i tutaj). Transakcja objęła również koncesje regionalne (TV Odra). We wrześniu 2013 roku do KRRiT wpłynął wniosek Polskich Mediów o wyrażenie zgody na przejście uprawnień z koncesji należących do Polskich Mediów na spółkę Telewizja Polsat, spółkę zależną Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj). 31 grudnia 2013 roku Telewizja Polsat stała się nadawcą tych kanałów (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 10m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5...

100 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 brązowa

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama