reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Węgrzy zgadzają się na kanał V4

dodano: 2016-11-08 23:25
autor: HP | źródło: Monitor Wegierski

TV4 V4 Grupa Wyszehradzka TVP Rząd Węgier zgodził się na to, aby uruchomić nowy kanał telewizyjny V4 przedstawiający opinie krajów Grupy Wyszehradzkiej. Taka informację podał tzw. Monitor Węgierski, a ponoć parafował ją sam Viktor Orban.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przypomnijmy, że propozycja stworzenia wspólnego kanału telewizyjnego dla Grupy Wyszehradzkiej padła podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy na początku września. Prezes TVP Jacek Kurski zainteresował wtedy premierów V4 pomysłem utworzenia wspólnej, anglojęzycznej telewizji, która mogłaby pokazywać światu punkt widzenia V4.

Premier Beata Szydło też dość optymistycznie oceniła ten pomysł twierdząc, że w ramach reform UE jest potrzebna nowa forma komunikacji i ten pomysł wpisuje się w to. Telewizja V4 miałaby ruszyć za 2 lata z siedzibą w Krakowie, o ile zdania nie zmienią zainteresowane kraje.

Viktor Orban nawet wyraził żal, że tego typu telewizja nie powstała szybciej. Premier Czech Bohuslav Sobotka zadeklarował, że jeśli taki projekt VR TV uzgodnią rządy państw V4, to jego kraj się do niego włączy. Za to premier Słowacji Robert Fico powiedział, że to dobry pomysł, dodając, że „diabeł tkwi w szczegółach".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...
reklama