reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Węgrzy zgadzają się na kanał V4

dodano: 2016-11-08 23:25
autor: HP | źródło: Monitor Wegierski

TV4 V4 Grupa Wyszehradzka TVP Rząd Węgier zgodził się na to, aby uruchomić nowy kanał telewizyjny V4 przedstawiający opinie krajów Grupy Wyszehradzkiej. Taka informację podał tzw. Monitor Węgierski, a ponoć parafował ją sam Viktor Orban.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przypomnijmy, że propozycja stworzenia wspólnego kanału telewizyjnego dla Grupy Wyszehradzkiej padła podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy na początku września. Prezes TVP Jacek Kurski zainteresował wtedy premierów V4 pomysłem utworzenia wspólnej, anglojęzycznej telewizji, która mogłaby pokazywać światu punkt widzenia V4.

Premier Beata Szydło też dość optymistycznie oceniła ten pomysł twierdząc, że w ramach reform UE jest potrzebna nowa forma komunikacji i ten pomysł wpisuje się w to. Telewizja V4 miałaby ruszyć za 2 lata z siedzibą w Krakowie, o ile zdania nie zmienią zainteresowane kraje.

Viktor Orban nawet wyraził żal, że tego typu telewizja nie powstała szybciej. Premier Czech Bohuslav Sobotka zadeklarował, że jeśli taki projekt VR TV uzgodnią rządy państw V4, to jego kraj się do niego włączy. Za to premier Słowacji Robert Fico powiedział, że to dobry pomysł, dodając, że „diabeł tkwi w szczegółach".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Debiutujący na rynku cyfrowy satelitarny odbiornik HD o wyjątkowo małych...

349 zł Więcej...
reklama