reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fenghuang (凤凰) - starożytne miasto Feniksa

dodano: 2017-01-02 20:54 | aktualizacja: 2017-04-19 17:54
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Fenghuang Prawdopodobnie mało kto słyszał o tym uroczym miasteczku w prowincji Hunan, choć wśród samych Chińczyków Fenghuang cieszy się sporym powodzeniem. Jest to niewielka miejscowość, jedna z najstarszych (niektórzy chińscy znajomi twierdzą, że nawet najstarsza ze wszystkich) w prowincji Hunan. Skąd to spore zainteresowanie i popularność wśród „tubylców”?

Fenghuang


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Oddalając się nieco od głównych ścieżek nad rzeką, zaczynamy się wspinać wąskimi uliczkami, na których rzeczywiście czuć, że jest to wiekowe chińskie miasto. Dalsza część, choć w nieco mniejszej skali, przypomina z kolei wąskie uliczki Dubrownika w azjatyckim stylu. Gdyby powstała chińska wersja „Gry o tron”, to mogliby spokojnie fragmenty nagrać własnie w Fenghuang.
 
Wąskie uliczki Fenghuang

Kuchnia Miao

Co do kuchni Miao (każda prowincja/region/ludność w Chinach ma swój sposób na jedzenie), to trzeba im przyznać, że lubią jedzenie, które Polakom może przypaść do gustu - przysmażony na smalcu chrupki ryż, kwaśne zupy, wędzone mięso - to coś, co raczej niełatwo można znaleźć w Chinach. Oprócz tego można trafić na dania z ryb hodowanych na polach ryżu. Co do charakterystycznych napojów, lud Miao produkuje alkohol, bardzo słodkie wino z ryżu, które bardziej posmakuje paniom, choć Chińczycy bardzo ochoczo również po nie sięgają. Nie jest ono mocne, ale w dużej ilości bywa ciekawie, zwłaszcza jeśli pije się z Chińczykami, którzy mają raczej słabe głowy...
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1199 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama