reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sondowanie ws. abonamentu trwa: ustawa w kwietniu?

dodano: 2017-02-28 11:00 | aktualizacja: 2017-02-28 12:21
autor: Jan Borejko | źródło: Radio PiK/satkurier.pl

abonament RTV pieniądze Nowelizacja ustawy abonamentowej ma trafić do Sejmu w marcu lub kwietniu, powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, w „Rozmowie Dnia” Radia PiK. Chodzi o poprawienie poboru opłat abonamentowych poprzez zaangażowanie w proces operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. Mieliby oni przekazywać informacje o swoich abonentach Poczcie Polskiej.

abonament RTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kolejnym krokiem po uszczelnieniu systemu ma być całkowita zmiana zasad pobierania opłat. W przyszłości abonament RTV miałby być pobierany nie od gospodarstwa domowego, a od płatnika PIT, CIT i KRUS. Jak uważa Krzysztof Czabański, nie powinno być problemów z akceptacją tych zmian przez Komisję Europejską. Po zmianach opłata miałaby być niższa i wynosić około 10-11 zł miesięcznie, podaje Radio PiK.

Przypomnijmy, że opłata za używanie odbiornika radiowego wynosi aktualnie 7 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,70 zł miesięcznie. Opłata nie uległa zmianie w stosunku do roku 2016.

Więcej na temat pomysłu uszczelnia systemu pobierania opłat abonamentowych można przeczytać w blogu „Abonament sposobem na kontrolę kablówek i platform w Polsce?”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja dual)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

750 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

190 zł Więcej...

Wskaźnik Megasat SF-200

Mały i zgrabny wskaźnik wychyłowy sygnału sat z konwertera. Najprostsze...

29 zł Więcej...
reklama