SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sondowanie ws. abonamentu trwa: ustawa w kwietniu?

dodano: 2017-02-28 11:00 | aktualizacja: 2017-02-28 12:21
autor: Jan Borejko | źródło: Radio PiK/satkurier.pl

abonament RTV pieniądze Nowelizacja ustawy abonamentowej ma trafić do Sejmu w marcu lub kwietniu, powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, w „Rozmowie Dnia” Radia PiK. Chodzi o poprawienie poboru opłat abonamentowych poprzez zaangażowanie w proces operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. Mieliby oni przekazywać informacje o swoich abonentach Poczcie Polskiej.

abonament RTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kolejnym krokiem po uszczelnieniu systemu ma być całkowita zmiana zasad pobierania opłat. W przyszłości abonament RTV miałby być pobierany nie od gospodarstwa domowego, a od płatnika PIT, CIT i KRUS. Jak uważa Krzysztof Czabański, nie powinno być problemów z akceptacją tych zmian przez Komisję Europejską. Po zmianach opłata miałaby być niższa i wynosić około 10-11 zł miesięcznie, podaje Radio PiK.

Przypomnijmy, że opłata za używanie odbiornika radiowego wynosi aktualnie 7 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,70 zł miesięcznie. Opłata nie uległa zmianie w stosunku do roku 2016.

Więcej na temat pomysłu uszczelnia systemu pobierania opłat abonamentowych można przeczytać w blogu „Abonament sposobem na kontrolę kablówek i platform w Polsce?”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

999 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa UNI-LINE 560HVD

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej do pracy w obu...

75 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q3 Quad

Mini PC na systemie Android 4.4 z procesorem 4 rdzeniowym...

369 zł Więcej...