reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Cafe: Trudne decyzje doktor Radzikowskiej

dodano: 2017-03-13 16:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Cafe „Walka o piersi” grafika rysunek animacja bajka W poniedziałek, 13 marca br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Cafe zobaczymy drugi odcinek programu pod tytułem „Walka o piersi”, który powstał w stołecznym Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) (więcej tutaj). Lekarzem prowadzącym jest doktor nauk medycznych Elżbieta Radzikowska, ordynator Oddziału Chirurgii Plastyczniej. - W programie będziemy towarzyszyć pacjentkom od pierwszej diagnozy, aż do ostatniej wizyty w szpitalu. Poznamy ich emocje, nadzieje i obawy. Zobaczymy, jak odzyskują wiarę w siebie - czytamy w opisie. Produkcja ta jest objęta honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia. Producentem serii jest firma Jake Vision.

Polsat Cafe „Walka o piersi” grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym odcinku poznamy Monikę (25 lat), która jest mamą 4-letniej Amelki. Po porodzie okazało się, że w jej piersiach powstały guzy, które wypełniały większą część prawej piersi i sprawiały Monice ogromy ból. W jej rodzinie były przypadki raka, dlatego tak bardzo się bała, kiedy w miejscu wyciętego guza pojawiały się dwa następne. Wielomiesięczne wędrówki po lekarzach były bezskuteczne - przyczyn powstawania guzów tak naprawdę nikt nie zdiagnozował. W związku z tym doktor Elżbieta Radzikowska zleciał badania genetyczne. Jakie będą wyniki? Monika przeszła zabieg podskórnej mastektomii, dlatego jej prawa pierś jest całkowicie zniekształcona, a górnej części w zasadzie nie ma.

Nową bohaterką programu będzie również Monika (32 lat), której mama po długiej walce z chorobą zmarła na raka piersi trzy miesiące temu.  Kobieta już wie, że ma mutację genu, który podwyższa ryzyko zachorowania na raka piersi. Monika chce poddać się profilaktycznej mastektomii piersi. Czy doktor Radzikowska zdecyduje się na taki zabieg?
 
Aniołem stróżem dla pacjentek i lekarzem w jednej osobie jest doktor Elżbieta Radzikowska, foto: Katarzyna Paskuda
Aniołem stróżem dla pacjentek i lekarzem w jednej osobie jest doktor Elżbieta Radzikowska, foto: Katarzyna Paskuda


Poznamy również dalsze losy Beaty, Pauliny oraz Anny. Beata przyjechała do szpitala na umówiony zabieg, ale w trakcie przygotowań do operacji wyszło na jaw, że tego ranka wypiła herbatę. Przed operacją każdy pacjent musi być na czczo. Czy ten z pozoru drobny błąd spowoduje, że zabieg się nie odbędzie?

Natomiast Anna po raz ostatni poddała się zabiegowi wypełniania ekspandera, który znajduje się pod skórą i ma za zadanie przygotować miejsce do wszczepienia implantu.

W poprzednim odcinku byliśmy świadkami operacji, w trakcie której amputowano piersi Pauliny - były w tak tragicznym stanie, że nie można było ich uratować. W tym odcinku, dowiemy się czy przeszczep skóry przyjął się i czy goi się prawidłowo. Zobaczymy także czy uda się zachować sutki pacjentki, które tymczasowo zostały przeszczepione do pachwiny.

„Walka o piersi” - emisja w poniedziałki o 21:00 w kanale Polsat Cafe (Polsat Cafe HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...
reklama